Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért állítja be sok nő a...

Miért állítja be sok nő a gyermek szülést/nevelést úgy, mintha az a világvégét jelentené?

Figyelt kérdés
Egyre több helyen látom hogy az újdonsült anyukák játszák a "mártírt" hogy hajat mosni nincs idejük, és hogy nem alszanak, nem szépítkeznek, nem fordítanak időt magukra, mert a gyerek. A mi nap láttam egy tiktok videót egy kismama tette ki a 32.dik hétben, hogy még 8 hét, és kezdetét veszi a "gyes konty, kialvatlanság, állandó stressz" 🤔 2 gyerekem van. Nem igénytelendtem el. Anyám négyet nevelt, mellette dolgozott és soha nem sírt hogy katasztrófa van, soha nem láttam zsíros hajjal, és volt magára is ideje. Ez valami új divat? Lemaradtam? Bocsi ha valakit megbántottam ezzel, lehet kövezni, de tényleg érdekel a mai fiatal anyukák miért tesznek úgy, mintha rajtuk kívül soha senki nem szült volna gyereket a világon?

márc. 15. 17:05
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
63%
Amúgy ezt a gajmosás dolgot tényleg nem értem. 10 perc. Ők, nekem könnyű gyereket dobott a gép ha nincs itthon az apja akkor is ha leteszem a kiságyba pár játékkal csendben el van fél órát, azalatt simán szoktam hajat mosni, de ha nem így lenne 10 percre a gyerek apjára is rá lehet bízni. Nekem a hajmosás előrébb van prioritásban minthogy fényesre legyen sikálva a csempe...
márc. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
76%

Ha hiszed, ha nem, kedves kérdező, nem mindenki van azonos élethelyzetben, nem ugyanolyan családi mintát látott, hozott magával, nem ugyanolyan jól osztja be az idejét, plusz nem mindenkit kerül el a szülés utáni depresszió. (Tudom, régen a nőknek "nem volt idejük depressziózni").


Ha ezt végigveszed, utána máris talán megértőbb leszel másokkal szemben. Én nem mártírkodom, panaszkodom senkinek, mert 1. Úgysem értenének meg 2. Minek panaszkodjam?

Azért jó, ha mások mégis beszélnek erről, mert a nehézségek közepette hajlamos azt hinni a kezdő anyuka, hogy csak ő olyan szerencsétlen, hogy ez meg az nem megy neki, csak ő bénázik, csak nála szalad a lakás. Pláne ha találkozik pár Mrs. Tökéletessel, aki nyíltan vagy passzív-agresszívan az orra alá dörgöli, hogy milyen szarul csinál mindent.

márc. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
51%

Szabályosan rosszul kell éreznem magamat mellettük, mert csinos próbálok lenni és mert nekem "könnyű gyerek" jutott. De őszintén sajnálom, akinek nem és úgysem hisznek nekem.

Én elég pozitív, gyakorlatias ember vagyok alapból is, szerintem a gyereknevelésben is. Nem azt érzi rajtam a gyerek, hogy szorongó, aggodalmaskodó idegroncs vagyok. És ez az apján is múlik. Sok nő, akit elhanyagolnak érzelmileg, szexuálisan, ők nagyon frusztráltak tudnak lenni és ez átragad a gyerek viselkedésére is.

Minden nő aki érdemes rá, lényeges, hogy szépnek, és fontosnak tekintse a párja. Boldog anya, boldog gyerek.

márc. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
73%

#11 és még nincs könnyű gyereked :D Nekem 2 gyerekem van, 16 hónapos a kicsi és 3,5 éves a nagy, de egyik sincs el fél órát csendben, semmilyen körülmények között. Nemhogy kicsi babaként. Ennek ellenére amúgy egyetértek, aki akarja, meg tudja oldani gyerekkel is a hajmosást, az alap higiéniai dolgokat. Nálunk úgy, hogy ott vannak a gyerekek mellettem ha fürdök, borotválkozok, tampont cserélek, kis/nagyvécézek, hajat mosok és sok egyéb dolognál. Ha olyasmit akarok csinálni, aminél abszolút nem tudom megoldani, hogy biztonságosan jelen legyenek, akkor megvárom amíg a férjem ráér és akkor csinálom. Vagy sehogy. De azért olyasmiből kevés dolog van, ami tényleg létfontosságú és nem is lehet megoldani gyerekkel a kezedben vagy a csípődre ültetve vagy a hátadra kötözve vagy csak úgy lerakva magad mellé a földre, biztonságosan körbekerítve valahogy.


Viszont amit észrevettem akár tiktokból, akár írott beszámolókból vagy a saját rokonságomban meghallgatva az idősebb generációt, az egy hatalmas nagy különbség a mostani "modern" gyerekvállalás és a régi között, hogy most tényleg gyerekközpontú a nevelés. Figyelembe vesszük a babák érzéseit, igényeit, nem az van, hogy alapból akkor X óránként szoptatunk, akkor is, ha kétségbeesve sírva zokog, nem hagyjuk magára egyedül bezárva a járókában vagy külön szobában, amíg mi elvégezzük a feladatainkat, és ő meg "szokja, hogy nem a világ közepe". Nem, a mi korosztályunkban már az a jellemző, hogy igenis a gyerek a világ közepe, és ez szülőként sokkal megterhelőbb, mint mondjuk 30 évvel ezelőtt, az én babakoromban volt. Cserébe a kicsi babáknak meg jobb. Szóval erre készülnek fel az új kismamák, gondolom.

márc. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
61%

És még is érkezett a 12-es válaszoló személyében, hogy miért...

Mert ha neked nem az a tapasztalatod, hogy 1 évig nem mosol hajat és ezt le mered írni, akkor "nem vagy elég megértő".

márc. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
73%
15#-ös azért vedd figyelembe,hogy a kérdező egy 3 hete szült nőbe beleáll,akinek kontyba áll a haja. Nem 1 évről beszélünk azért. :D Tehát ezek után a többinél bele se gondolok milyen "tapasztalata" van.
márc. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
80%

Azért ez ettől bonyolultabb.


Egyrészt a bármikor ugrasztható segítség nagyon is számít.


Lett egy olyen nagyszülő generáció, aki vagy azért mert még dolgozik, vagy azért mert nem hajlandó rá, de semmilyen segítséget nem nyújt a friss szülőknek.


Egyre kevesebb testvére van a mai szülő generációnak, ugyan akkor kitől várhatna segítséget? Írod, hogy ti 4-en vagytok testvérek, ti segítetek egymásnak?


Képzelde el, csak egy pár pillanatra, mihez kezdenél, ha se tesóid, se szüleid nem lennének? Teljesen magad és a férjed vagy a gyerekre.

Nem lennél néha kiborulva?


örök igazság: egy egész falu kell egy gyerek felneveléséhez.

márc. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
75%
Az utolsó mondatod elég itelkezosre sikeredett a "mai fiatal anyukakrol". Én is mai fiatal anyuka vagyok, és jelentem, imádom az egészet :) ne altalanositsunk. Mindig voltak panaszkodó emberek, meg olyanok is, akik a szépet látták meg a dolgokban.
márc. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
58%

Én nem tudom, nekem is feltűnt.

Tény, hogy amíg a fiam kisbaba volt kevesebb idő jutott magamra, de soha nem jártam zsíros hajjal, meg úgy, hogy nem zuhanyoztam le.

És még enni is volt időm, pedig a gyerek folyton kézben akart lenni.

Sőt, mondok egy meredekebbet is, a hazimunkat is képes voltam elvégezni

Segitsegem nem volt és most sincs.

Tesóm csak magával foglalkozik a szüleim alkoholisták, a férjem apukája meghalt, az anyukájával nem tartjuk a kapcsolatot.

márc. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező! Ismerősöd aki 3 hétig nem mosott hajat nem semmi... ez tényleg gáz. Vajon máshol rendesen megmosdott? Mi baja lesz amúgy a gyereknek ha 30-40 percre az apja vigyáz rá és nem ő ölelgeti.

Ezek a nők amúgy maguknak csinálják a nehezítést.

márc. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!