Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azért lennék rossz szülő,...

Azért lennék rossz szülő, mert a gyerekemnek nem lesz apukája?

Figyelt kérdés
A kapcsolataim sosem voltak a legjobbak. Még a húszas éveim elején az első barátom drogfüggő lett és így ment tönkre a kapcsolat. Ezek után volt még 2 kapcsolatom, de ott mind a kétszer megcsaltak, így azoknak is vége lett. Szeretnék babát, de újabb kapcsolatba nem kezdenék bele. Arra gondoltam hogy felkeresek egy spermabankot. Elmondtam a családtagjaimnak akik teljesen fel voltak háborodva. Azt mondták a gyerekem nem nőhet fel apa nélkül, mert a gyerekeknek szükségük van apára stb. Tényleg nem egészséges ha egyedül vállalnék? Persze régebben én is úgy képzeltem el hogy majd egy boldog házasságban fog megszületni a gyerekem, de sajnos ahogy látom erre már nincs sok esély
márc. 16. 11:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%

Én majdnem ilyen helyzetben vagyok. Igen, fogsz kapni beszólásokat, minél fiatalabb vagy, annál többet. El kell engedni. Valóban jobb a gyereknek egy jó apával, de sokszor pont olyanok dumálnak, akinek a gyereke jobban járt volna, ha semmilyen apja nincs. Én ezeket csak kiröhögöm, de ehhez meg kell érni.

Ha még fiatal vagy, a saját érdekében nem ajánlom. Neked is jobb, ha egy jó párkapcsolatban lesz. (Bizonyos kor alatt egyébként "spermabankra" Magyarországon nincs is lehetőség.)

márc. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
73%
Kit érdekel ha háborog a család? Csináld azt ami neked a legjobb. Ne hallgass másokra.
márc. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 babyboom567 ***** válasza:
85%

Rettentően fiatal lehetsz, ha még nem tanultad meg,hogy ilyen intim/megosztó dolgokat senkinek, a családunknak sem mondunk el.

És még 2 embernek is nagyon nagyon nehéz a kisgyerekes időszak.És szándékosan ezt választani meggondolatlanság.

És igen, a gyereknek szüksége lenne apára, de neked jobban férjre/társra,mert nagyon nehéz mindent egyedül vinni a válladon,és nagyon nehéz az az érzés,hogyha veled bármi történik, akkor mi lesz a gyerekkel.

márc. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
96%
Azért 3 kapcsolat után még nem tennék le az ellenkező nemről, de nyilván a te döntésed. Ha később találsz egy férfit, az még mindig bekapcsolódhat a családodba.
márc. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
47%

Az ugye meg van, hogy Magyarországon a spermabank módszer csak így ahogy te gondolod, nem mukodik?


Amúgy meg igen, az konkrétan rossz szülőnek, ha szándékosan megfosztod a gyereket a másik szülőtől

márc. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
95%

Emiatt nem ítélkeznék.


De azzal nem ártana valamit kezdeni, hogy megfejtsd, lehetőleg terapeuta segítségével, miért nem sikerült rendes kapcsolatokat felépíteni. Vagy miért akad mindig gáz férfi az életedbe.

márc. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 babyboom567 ***** válasza:
85%
Jah, és egy gyerek felnevelésének anyagi vonzatáról még nem is esett szó.Illetve ha nagyszülői segítségre építesz, akkor gyorsan felejtsd el,mert kb bárkivel bármikor történhet valami,akár olyan is,hogy neked kell ápolni őket.
márc. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
91%

Magyarországon nem mehetsz be a spermabankba, hogy hoppá itt vagyok, kell egy gyerek.


"1/A. § * Az Eütv. 165. §-ának d) pontja szerinti egyedülálló nő esetében (a továbbiakban szintén: kérelmező), amennyiben


a) egészségi állapota (meddőség), vagy


b) életkora


következtében gyermeket természetes úton nagy valószínűséggel nem vállalhat, az egészségi állapota által indokolt, az Eütv. 166. §-a (1) bekezdésének b)–d) és f) pontja szerinti reprodukciós eljárás végezhető el."


[link]

márc. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
85%
Oka van annak, hogy a párkapcsolataid tönkremennek. Tudat alatt ismételgetsz egy mintát. Először pszichológus segítségével ezt kellene rendbetenni, utána lehet a gyermeken gondolkozni.
márc. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
9. járok pszichológushoz már lassan 1 hónapja
márc. 16. 16:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!