Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azért lennék rossz szülő,...

Azért lennék rossz szülő, mert a gyerekemnek nem lesz apukája?

Figyelt kérdés
A kapcsolataim sosem voltak a legjobbak. Még a húszas éveim elején az első barátom drogfüggő lett és így ment tönkre a kapcsolat. Ezek után volt még 2 kapcsolatom, de ott mind a kétszer megcsaltak, így azoknak is vége lett. Szeretnék babát, de újabb kapcsolatba nem kezdenék bele. Arra gondoltam hogy felkeresek egy spermabankot. Elmondtam a családtagjaimnak akik teljesen fel voltak háborodva. Azt mondták a gyerekem nem nőhet fel apa nélkül, mert a gyerekeknek szükségük van apára stb. Tényleg nem egészséges ha egyedül vállalnék? Persze régebben én is úgy képzeltem el hogy majd egy boldog házasságban fog megszületni a gyerekem, de sajnos ahogy látom erre már nincs sok esély
márc. 16. 11:17
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
97%
Tényleg nem ideális egy gyereknek apa nélkül felnőni. Nade hány gyerek nő fel minden szempontból ideális körülmények között? Nem sok. Az apa hiánya nem egy elhanyagolható dolog, de nem is a világvége.
márc. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem nem fontos, hogy legyen apja(bocs). Az fontos, hogy olyan emberek vegyék körül, akik szeretik és akikre számíthat, és akik rendesek vele. Mivel van hozzád közel álló rokoni hálód, ez tuti lenne, ami jó, viszont..


Azt képzeld el, hogy valami rosszul sikerül, nem fejlődik megfelelően, nem fogsz tudni visszamenni dolgozni, mert csak 9től 12ig lehet bölcsiben, oviban, suliban, otthon meg kikészít. Amikor gyereket tervezel, ne egyből abból indulj ki, hogy egészséges lesz, minden osztályban van 3 SNIs és 4-5 BTMNes gyerek, háromból egy gyerekkel van valami. Jó esetben csak tanulási nehézség és magatartást nem érint, de ebben is tönkre lehet menni. Nálunk ráment egy lakás és 3x annyit öregedtem lélekben, mint kellett volna.


Ha ketten lettünk volna, még mindenem meglenne, mondjuk más meg válik és több problémát okoz neki a párja nehéz gyerekkel, de legalább anyagilag jobban áll.


Én nem vágnék bele 36 alatt egyedül. Képzeld, ha esetleg szülésnél lesz valami problémád, akár csak maradandó vizeletürítési, vagy nem fogod tudni emelni a gyereked császár miatt, vagy csak megszűnik a munkahelyed, rohadt bunkóak ám, ha állást keresel egyedül egy gyerekkel, hiányszakmával tudnál csak rendesen elhelyezkedni.. Ismerősék gyereke folyamat beteg, hiába vannak rá ketten, anyuka nem tud visszamenni dolgozni, mert covid óta kirakják a köhögő gyereket oviból és pont olyan helyen élnek, ahol a doki nem ad könnyen egészséges igazolást.. Szerintem veszélyes, túl sok mindennek kell összejönnie, hogy ne veszíts el valamit.

márc. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
40%

Szimplán önzőségnek gondolom, hogy azért akarsz egy emberi lényt a világra hozni, mert te akarsz (mint egy gyerek egy kiskutyát), úgy gondolod ez neked jár. Plusz ilyenkor mindig eszembe jut, hogy vajon milyen hiányt akar az ilyen betölteni a gyerekkel? És legtöbbször arra jutok, hogy azt reméli, hogy majd a gyerek megadja azt a szeretet, amit máshol nem kap meg. Ezzel meg tönkre lehet tenni egy gyerek/ember életét, hogy egy ilyen feladatot kap, még születése előtt.

1 hónapja jársz pszichológushoz. Legalább egy több éves terápián legyél túl, hogy legalább az anyja mentálisan egészséges, tudatos tudjon lenni, ha már apja nincs.

márc. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
94%

12#-es,amit leírtál,hogy beteg lesz a gyerek,stb. ez két szülővel indulóknál is lehetséges. Nem egy ismerősöm van,ahol apuka lelépett,gyerektartás-segítség nem volt egy két helyen sajnos. Anyuka maradt. Még esküszöm jobban járt az egyik,aki félidős terhesen maradt egyedül,mert már alapból egyedül indította az életét és kialakult a rutin,magabiztosság. Tehát erre nem alapozhatsz.

A pszichológus meg szintén nem fog ebben döntést hozni 13. Barátnőm másfél éve jár,jó hírű pszichológushoz. 39 éves egyedül,és támogatja a döntését pszichológus is,hogy egyedül vállaljon. Neki sem sikerül sajnos párkapcsolat,mindig elhagyták.

márc. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
21%

14: ott ezek szerint már van amit megoldott a barátnőd terápiában.

Egyébként még mindig nem látom hogy valaki miért akar gyereket egyedül ha nem azért hogy ne legyen egyedül, legyen ki szeresse, legyen kit szeretnie.

márc. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
95%

#15! Az nem jutott eszedbe, hogy nem azon van a hangsúly, hogy "egyedül", hanem, hogy akar gyereket? Pont ugyanazért, mint, aki párban🙄

A te logikád alapján, akkor, akiknek van párja, miért akar, hisz nincs egyedül? Más okból meg ugye nem lehet.

(Egyedül vállalok gyereket, mert mindig is akartam, ha egyedül voltam, ha párban. Egyedül meg kifejezetten szeretek lenni amúgy.)Ha valaki annyira az egyedüllét ellen akar valakit, annak egyszerűbb lenne párt "szereznie", mint gyereket. Nem gondolod?😂

#1

márc. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
95%
14# vagyok. 15-ös pont azért vágyna rá,mint aki párkapcsolatba. 16 minden szavával egyetértek. Ennyi erővel családba miért szeretnél,hisz van aki már ott van és szeret. :D Még mindig jobb,aki egyedül vállal de normálisan biztosít mindent,mint aki egy idiótának. Hány ilyet olvasni itt is és látni a világban,alkoholista bántalmazó,stb. Apuka a saját gyereke szülinapját kihagyja vagy éppen lelép piálni majd okádni otthon egy napig a gyerekágy alatt. Ja hát ez tényleg jobb. :D
márc. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
30%
Azért mert vannak rosszabb helyre születő gyerekek számomra nem validálja jobban azt, aki szándékosan vállal egyedül gyereket. Ez az én véleményem, még akkor is ha emiatt lepontoztok.
márc. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
19%

"Az nem jutott eszedbe, hogy nem azon van a hangsúly, hogy "egyedül", hanem, hogy akar gyereket? Pont ugyanazért, mint, aki párban🙄"


Ugyan nem engem kérdeztél, de erre válaszolok én is. Egy normális ember nem egy random gyereket akar, hanem a párja gyerekét, annak a gyerekét, akit szeret, akivel az életét elkepzeli. Ha csak gyereket akarna valaki, ott az örökbefogadás, kereshet olyan partnert, akinek már van gyereke.

Nem véletlenül az utolsó megoldás egy párnál a donor sperma vagy donor petesejt. SAJÁT gyerek, az belőlem és a szerelmemből készül

márc. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
34%
19: köszönöm hogy megfogalmaztad.
márc. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!