Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két gyerek mellett kinek...

Két gyerek mellett kinek mennyi kb. a bevétele/kiadása havi szinten? Elégedettek vagytok mellette az életszínvonallal?

Figyelt kérdés

márc. 22. 03:50
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
46%

"mi is csak ketten vagyunk, havi szinten 200-250 elmegy csak bevásárlásra, számlák, rezsi, 150.000 Ft,"


Hát ne haragudj már, de 150 ezer ft rezsi 2 főre abszurd, költözzetek máshova, ha ilyen sz*r házban laktok.


Kajára is 250 ezer azért bőven, de bőven az a kategória, ami pénzszórás, írjál menütervet, figyeld az akciókat, stb.,


Vagy persze szórjátok a pénzt, csak akkor nem kell csodálkozni, hogy nem telik gyerekre. A többség nem 1 millióból nevel 2 gyereket, ez az igazs@g.

márc. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
41%

20-as, de most te is tudod, hogy ezek opcionális kiadások.


Mi pl. nem adunk senki szülőjének havi 40 ezret, és nem is adnánk, ha a gyerekeink eltartása múlna rajta. Háziállatunk meg nincs, mondjuk nem is akarunk, de költeni sem lennék hajlandó rá 10 ezreket, azt inkább a gyerekekre költöm.


Na most értitek, akinek gyereke van, az rangsorol a költéseiben, hogy elsősorban az alapok legyenek meg, kaja, rezsi, satöbbi, és utána költ csak extrára és ha nem fér bele, nem költ rá.

márc. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
75%
19es vagyok, nem a rezsire megy el annyi, hanem van telefonszámla, internet, tv, Netflix, vállalkozáshoz honlap, digitális tárhely, stb. Amúgy teljesen felújított házban lakunk, a rezsink kb 30ezer havonta. Egyébként már ne is haragudj, de miért egyek krumplistésztát minden nap ha megtehetjük, hogy normális ételt is vásároljunk? Egyébként egy szóval se írtam, hogy nem telik a gyerekre, most van úton, mindenből a legjobbat vettük meg neki. Amúgy bőven több a bevételünk, mint 500ezer Ft, én csak azt írtam, hogy annyi simán elmegy 2 főre egy hónapban. Amúgy meg akinek nem telik rá és megnézi hó végén hogy mit vehet meg, na annak nem kellene gyereket vállalni, ez az igazság, nem amit ti itt összehordtok. Aztán meg becsúszik egy többszázezres rezsiszámla vagy valami nagyobb kiadás aztán lehet sírni, hogy úristen mi lesz a gyerekekkel...
márc. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

Nekünk jelenleg családi ház van, két autó és egy motor, hitel csak a babavárós havi 50 ezer. Viszont a házon bőven lenne mit újítani (pl.teljes tetőcsere, térkövezés, stb..) Tavaly még férjem 350 ezret keresett, én 250 ezret, egy gyerekkel jól kijöttünk.

Jelenleg a másodikkal gyeden vagyok, 200 ezer körül kapok most, férjem pedig munkát váltott. Jóval többet kell dolgoznia, de 550-600 ezer között kap kézhez. Ebből azért tudunk kicsit félrerakni, de közel sem annyit, hogy belátható időn belül nagyobb felújítást tudjunk csinálni… :/

márc. 22. 10:29
 25/36 anonim ***** válasza:
38%

"Egyébként már ne is haragudj, de miért egyek krumplistésztát minden nap ha megtehetjük, hogy normális ételt is vásároljunk"


Én a 2-es kommentelő vagyok, most kb. 120-at költünk kajára 3-an (a kicsi még csak pár falatot eszik), és nem ilyen kajákon élünk, mint a krumlistészta.


Leírjam a heti menünket?


Hétfő ebéd: maradék BBQ sült oldalas, tört krumpli és savanyúság


Kedd-Szerda ebéd: lencsebolognai spagettivel


Hétfő-kedd vacsora: Brokkolikrémleves és zöldséges tócsni tejföllel


Szerda vacsora: Tojásrántotta, spenót, házilag sütött tk. zsemle


Csütörtök-Péntek ebéd: Darált húsos cevapcici, rizs, hagymával és ajvárral


Csütörtök vacsi: Melegszendvics


Péntek vacsi: Zöldborsófőzelék fasírttal (a fasírt ment még két részletben a fagyasztóba)


Szombat, azaz holnap: kint fözünk majd paprikás csirkét, ez lesz az ebéd és vacsora is


Vasárnap: Répafasírt házi tortillával, zöldsalátával, joghurtos-kapros szósszal


Nem tudom, ez menü egézségtelen, unalmas, sz*r? Szerintem nem, pedig ha megnézed, a javarésze egész olcsó hozzávalókból áll.

márc. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, ha elfogadsz egy javaslatot: mindig hónap elején kell félrerakni fix összeget, és a maradékból élni, annyit megengedni, amennyi belefér.


Kerestek 750-800 ezret, abból rakjatok félre hó elején 200 ezret, fizessétek be a kötelezőt, csináljatok egy nagybevásárlàst egy hónapra, tankoljátok teli a tankot és a maradékot költsétek. Ennyi.


Az átlagember csak így jut előre, de hidd el, rájöttök majd, hogy ebből is meg lehet élni.

márc. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
48%
25 nem azt mondom, de én pl sok mindent ezekből nem eszek meg. Amiket mi szoktunk főzni az pl gyros, rántott hús vagy valamilyen különlegesebb csirke sült zöldségekkel. Mellette minden nap eszünk gyümölcsöket. Sokszor nincs időnk vagy kedvünk főzni akkor menüzünk vagy eszünk valahol. Nagy terepjárónk van, az is 10-12 litert fogyaszt, ha van időnk szeretünk menni, utazgatni. Mi pl nem minimálbérből élünk, de teszünk is érte. Amúgy hozzáteszem Nyugat-Magyarországon élünk a mi életszinvonalunk errefelé kb átlagosnak mondható, sokan sokkal többet keresnek. Az ismerőseink 90% kijár dolgozni Ausztriába, ott az átlagfizetés 1800-2000 euro
márc. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
79%

novemberig nagyon rossz volt a bevételünk.

Én kaptam 100ezer gyedet és 26ezer csp-t, férjem pedig volt, hogy 100ezer munkanélkülit.

Mégis be volt fizetve a rezsi és nem haltunk éhen sem.

nyilván naggggyon szar volt, de átvészeltük.


November óta a kicsi bölcsis, így dolgozom.


Én keresek 270ezer körül, attól függ voltam-e a gyerekek miatt tp-n.

Férjem 400at keres.


670Ezerből Élünk most. Van 2 autónk napi használatban, ez úgy 80ezer/hó üzemanyag durván. Hitelünk felfüggesztve, jövő hónaptól kell újra fizetnünk (47ezer Ft) A rezsi 50 ezer.


Így, hogy dolgozom, itt eszek, gyereke az oviban/bölcsiben esznek, nem főzök minden nap, ez is sok spórolás. Heti szinten úgy 30ezer megy el a boltban, havonta durván 150ezer.


Tehát marad 410ezrünk most, 360ezrünk jövőhónaptól egyéb kiadásokra.


Félre nem nagyon teszünk, ami pluszba van, megy apránként a házfelújításra.


2,5 illetve 5 évesek a gyerekek.

márc. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
66%

27-es, rendben, de azért, mert ti nem így esztek, meg sokat menüztök, nem azt jelenti, amit eredetileg sugalltál, hogy akkor kevesebb pénzből nem lehet normálisan enni. Lehet, csak ti nem akartok ezzel foglalkozni, oké, de másnak meg nem okoz problémát főzni.


Az, hogy nektek magas fogyasztású terepjárótok van, most erre is mit lehet mondani, ez sem egy kötelező elem, nekünk meg egy kombi dízel családi autónk van, az nem tudom, valami 7 körül fogyaszt, de nekünk tökéletes, elhiheted, hogy két pici gyerekkel nem túrázni járunk, nem terepre kell.


"Amúgy hozzáteszem Nyugat-Magyarországon élünk a mi életszinvonalunk errefelé kb átlagosnak mondható, sokan sokkal többet keresnek."


Ez itt a kulcs például. Mi meg Kelet-Magyarországon élünk, és elhiheted, nekem is van diplomám, meg beszélek két nyelvet, de gyed előtt akkor is a 250 volt a legjobb fizu, amit ajánlottak, annak is egy része feketén ment. A férjem átlag 350 ezres fizetése meg szintén nem minimálbér, de az itt egy jó fizetédnek számít, sokan 200-250 ezreket kapnak maximum irodai munkakörben is. Elhiszem, hogy Pesten meg a Nyugat-Magyarországi régióban megszokott a havi 400-500 ezres fizu, de itt a Tiszától keletre ez még a legtehetősebb Debrecenben is egy elérhetetlen fizetés a többségnek, még ugye ott van Észak-Magyarország, Dél-Magyarorsuág, ezeken a helyeken ennek a felét keresik az emberek.


De az elejére visszatérve, a lényeg az, hogy azért, mert ti nem akartok tudatosabban, jobban odafigyelve élni, nem azt jelenti, hogy nem is lehetséges.

márc. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
58%

"most kb. 120-at költünk kajára 3-an (a kicsi még csak pár falatot eszik),"


Majd lesz több, ha a kicsi se lesz kicsi.

Hol a reggeli a nagy menüdben? Gyereknek a legfontosabb étkezés a napindító.

Gyümölcs, zöldség, pékáru, felvágott, tejtermék - ezekre háromszor annyit költünk, mint az ebédre, vacsorára.

Arról nem is beszélve, hogy a pehely 18 kilós 5 éves és a 22 kilós 8 éves egyenként kétszer annyit eszik, mint én.

márc. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!