Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két gyerek mellett kinek...

Két gyerek mellett kinek mennyi kb. a bevétele/kiadása havi szinten? Elégedettek vagytok mellette az életszínvonallal?

Figyelt kérdés

márc. 22. 03:50
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
61%

Mi kb 900 ezret keresünk ketten(én itthon vagyok várandósan+van egy 4 évesünk)

Minden hónapban 300-at félrerakunk + 40 ezer adókedvezményt is.

Tavaly csináltattunk tetőt, akkor többet raktunk félre, meghúztuk magunkat, megtudtuk hitel nélkül csinálni.

Igazából mindig van mit egy kertesházon, de nem nélkülözünk.

Igazából ki hogyan osztja be a pénzt. Én minimum 2 naponta főzök átlagos ételeket, ha van jó akció van, akkor előre is szoktam vásárólni(wc papír, zsebkendő, hús stb). Van autónk, de csak bevásárlásra és kirándulásra használjuk, szerencsére a munkahely és az óvóda is pár percre van a házunktól.

márc. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
57%

Közös bevétel 1,8 millió. Lehet lepontozni.

Ehhez van egy tartós beteg és egy csak szemműtétre váró gyerekünk. A tartós betegre december óta kapunk támogatást, előtte 9 évig nem volt olyan diagnózis, amire járt volna. Havi több százezer volt a fejlesztés, mert az állami kevés. Rengeteg gyógyszer, tápkiegészítő, malnutritációra tápszer...stb. Ezt is lehet irigyelni, nem csak a bevételt.

Lakásunk kicsi, nagyobbra nincs pénzünk, mert muszáj helyben keresgélnünk a spec.iskoka miatt. Itt meg min. 70 millió egy egy szobával nagyobb. Ha akadálymentesítettet akarunk, 150 millió. Azt ebből a bevételből se könnyű kispórolni.

márc. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
38%
32 sajnálom, kitartást nektek. Sokan sajnos ebbe nem gondolnak bele mikor gyereket vállalnak kevés pénzre, hogy bármi ilyen előfordulhat és akkor mit csinálnak?
márc. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
60%

Jelenleg GYED-en vagyok a kisebb gyerkőccel, mellette a másodállásomban már dolgozom heti pár órát, plusz csp, adókedvezmény, blabla... Az alap bevételünk így nettó 1,2 millió körül van. A férjem és én is mérnökök vagyunk, Pest megyei viszonylatban nem keresünk kimagaslóan jól, de nem panaszkodunk. Ha visszamegyek dolgozni, ez átlag 300 ezerrel több lesz. A juttatásainkat nem számoltam bele.

A fix megtakarításunk havi 5-600 ezer ft, ami nekünk kényelmes életet ad. Nem élünk luxusban, de mindenre jut, amire kell, saját házban élünk teljesen átlagos környéken szinte tehermentes házban, két 10+ éves autónk van, nincsenek márkás ruháink, nem tudom... Nincsenek túl nagy igényeink ilyen tekintetben, más terveink vannak a megtakarításainkkal. Én nem mondom, hogy ez a bevétel sok. A baráti társaságunkban kb. mindenki így él, ha nem jobban... de tudom, hogy nem a mi társaságunk az átlag kategória. Szóval szerintem nem sok, nem luxus, de egy kiszámítható, kényelmes, számunkra jó életszínvonalat és anyagi biztonságot biztosít, ami mellett teljesen nyugodtan alszunk.

márc. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
61%
Nekünk változó a bevételünk. Én főállásban keresek 460 ezret, de túlórával 534 ezret kapok kézhez (4 gyerek miatt 15% adót nem fizetek). A férjem fél állásban 108 ezret keres. Tehát 642 ezer ft általában a fix. Ez mellé jön a vállalkozásunk (mindketten dolgozunk benne délután, én is kb. délben otthon vagyok, papírmunkát itthon csinálom), ami 400- 700 ezer ft kb. havonta. Tehát 1 millió, 1,3 millió a havi bevételünk. Már csak 1 gyerek van itthon. Házunk hitelmentes, 2 autó van. Az autó kell a vállalkozáshoz is. Hitel minimális a vállalkozáshoz kellett, havi 34 ezer. Nagyon nem spórolunk. A gyerek sportol, jár magántanárhoz is. Minden évben egy-két-három rövidebb külföldi nyaralás belefér. Most az egyik fiú nősül, neki gyűjtöttem össze néhány hónap alatt 1 millió forintot. Sokat dolgozunk, mert ezért többnyire hétvégén is kell a vállalkozásban. Lehetne rosszabb is, de azért jobb is.
márc. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
57%
Ne vicceljünk már hogy 120ból megvan egy család havi kajája. Mindenki ismeri az árakat… ez csúsztatás.
márc. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!