Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket is idegesít, ha...

Titeket is idegesít, ha kiveszik a kezetekbol a gyereket?

Figyelt kérdés
5,5 hónapos babáról van szó, akárhányszor van családi találkozó, mindig van pár ember, akit nem érdekel, hogy mondom, hogy most ne legyen nála a baba, mert nyugos, meg amúgy is nálam, meg az apjánál szeret lenni, stb, szinte tépi ki a kezemből...de a legjobb az volt, amikor a múltkor a boltban csinálta ezt az eladó, akit a gyerek még csak nem is ismer. Bementem a ház melletti kisboltba ölemben a gyerekkel, ő meg egy határozott mozdulattal kitépte a kezemből, a legszebb az egészben az volt, hogy utána rendesen csodálkozott, hogy üvölt a gyerek. 😅😅 Na de nem csak ezekre az extrém esetekre gondolok, hanem mint írtam, rokonok eseteben is, egyszerűen működésbe lep bennem az anyatigris ilyenkor. :D mert tudom, hogy ő még kicsi ahhoz, hogy bárkinél jól érezze magát, én meg nem akarom vele azt éreztetni, hogy lepasszolom, vagy ilyesmi, én is szeretem, ha velem van. Nálatok mikor múlt el/elmúlt ez a korszak?

ápr. 1. 16:24
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
83%

Ilyen korszakom sosem volt.

A legjobb jószándékkal írom, hogy ezt a lepasszolás dolgot sajnos te is túldramatizálod, mint a legtöbb anya. Ennek az lesz a vége, hogy 1 éves korára még a nagyi sem foghatja majd meg, mert üvölteni fog a kezében. A gyerek érdekében kell, hogy más embert is megszokjon.

Nyilván volt olyan, mikor én sem adtam oda a gyerekem (pl. náthás rokonnak) volt is sértődés, de nem akartam ünnepek alatt ügyeletre rohangálni szegény babával, mert bekapott egy megfázást.

ápr. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
96%
Számomra hihetetlen és nonszensz, hogy egy vadidegen csak úgy, ki kapja a gyerekem a kezemből..
ápr. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
97%
De tényleg nem bántásból írtam amit. Hagyd, hogy lehessen mással is, mivel ez is tapasztalat a kis agyának. Ettől is fejlődik, mivel több inger éri.
ápr. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
2# számomra is az lenne, ha nem én éltem volna át...vannak full erőszakos emberek, akik "jó szándékkal" kedveskednek, cukiskodnak a gyerekkel, aki nem kíváncsi rájuk, és igen, ha olyan, egy pillanat alatt rántja ki a kezedbol 😅 nyugi, kopni-nyelni nem tudtam én se.
ápr. 1. 16:38
 5/47 A kérdező kommentje:
3# oké, de üvölt másnál. Vagy ha már valahol feloldódott mondjuk tizenöt perc múlva, még oké, fogják meg nyugodtan, de attól a típustól kivagyok, hogy még be se léptünk az ajtón, de már elallja az utat, hogy "gyere, pici baba, hozzám!", amikor ő egy nehezen oldódó gyerek. Én vagyok az anyja, ennyire hadd legyek már főnök. :D
ápr. 1. 16:39
 6/47 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kösd magadra hordozóban mikor vendégségbe mentek. Abból nem tudják kivenni.
ápr. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
94%
Nem értem hogy tudja kivenni valaki a kezedből a gyereket, baxus. Ne engedd. Fogd rendesen. Ennyi erővel el is rabolhatja barki
ápr. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
91%

Mi az, hogy kiveszi bárki a SAJÁT gyerekedet a kezedből? Hogy kell ezt elképzelni? Odamegy a bolti eladó, fogja magát, elveszi a gyerekedet, te pedig állsz, mint Bálám szamara?


Én azt sem engedtem soha, hogy bárki megpuszilgassa a gyereket, meg erősködjenek, hogy "naaa gyere, adj egy puszit nekem". Nem kell, senkinek nem kell a gyerekemnek puszit adnia, ha nincs kedve hozzá.


A te gyereked, neked kell őt megvédeni, kiállni az érdekeiért.

ápr. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
91%

Fú, 8-as, ne is mondd, ettől a puszilkodástól mindig kivoltam.


Én is utálok idegeneket, félidegeneket puszilgatni, anyámon és a férjemen kívül nem is puszilok meg senkit, attól is rosszul vagyok, ha valaki megölel, vagy beszélgetés közben megfogja a karomat pl. Ha a lányomnak mondja ezt valaki, hogy menjen, adjon egy puszit/ölelést, akkor azonnal mondom, hogy nem kell menned, ha nem szeretnél. Ilyenkor persze néznek rám, de mit puszilgasson a gyerekem idegen emberek arcán, mire fel menjen oda megölelni őket?

ápr. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
91%
Nem adtam oda senkinek, ő egy személy, nem játékbaba. De azon voltam kiakadva, hogy még a hordozóban lévő gyerekhez is jöttek zaklatni. Rokonok csipkedni a lábát meg ilyenek. Brr..Egyszer meg mentünk valahova, és odajött a recepciós csaj, hogy megsimogatja a fejét. Erre gyorsan elhúzódtam, gondoltam miben sántikál, ő meg még nyomult utánam és nyúlkált volna, úgy kellett megvédenem a gyereket. Miközben ott van a feje kb. 5 centire az enyémtől, lett volna pofája simizgetni a vadidegen gyereket, és még le is állt szövegelni, hogy de hát csak meg akarta simogatni.
ápr. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!