Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket is idegesít, ha...

Titeket is idegesít, ha kiveszik a kezetekbol a gyereket?

Figyelt kérdés
5,5 hónapos babáról van szó, akárhányszor van családi találkozó, mindig van pár ember, akit nem érdekel, hogy mondom, hogy most ne legyen nála a baba, mert nyugos, meg amúgy is nálam, meg az apjánál szeret lenni, stb, szinte tépi ki a kezemből...de a legjobb az volt, amikor a múltkor a boltban csinálta ezt az eladó, akit a gyerek még csak nem is ismer. Bementem a ház melletti kisboltba ölemben a gyerekkel, ő meg egy határozott mozdulattal kitépte a kezemből, a legszebb az egészben az volt, hogy utána rendesen csodálkozott, hogy üvölt a gyerek. 😅😅 Na de nem csak ezekre az extrém esetekre gondolok, hanem mint írtam, rokonok eseteben is, egyszerűen működésbe lep bennem az anyatigris ilyenkor. :D mert tudom, hogy ő még kicsi ahhoz, hogy bárkinél jól érezze magát, én meg nem akarom vele azt éreztetni, hogy lepasszolom, vagy ilyesmi, én is szeretem, ha velem van. Nálatok mikor múlt el/elmúlt ez a korszak?

ápr. 1. 16:24
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
37%
Akkor viszont sajnos te tehetsz erről. Lehet hogy idegesítő, de magadnak generálod a helyzetet, sajnos. Leállni akkor fognak, ha majd határt tudsz húzni a gyerek érdeke miatt.
ápr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
69%
Az mondjuk meglepő a leírásaid alapján, pont nem gondolnám, de jólvan, ez már off. :D
ápr. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 A kérdező kommentje:
31# pont a saját anyám az egyik, akit nem érdekel sokszor, ha inkább én akarom fogni a saját gyerekemet. Sose volt jó a kapcsolatunk, sőt...volt kb másfél év, amikor nem is beszéltünk. Most a távolság viszonylag jót tesz a kapcsolatunknak, teljesen nem szeretném már megszakítani. Ezért ha mondjuk havonta egyszer találkozunk, nagy levegőt veszek, és nem mondom ki mindig, amit gondolok. :P
ápr. 1. 20:04
 34/47 A kérdező kommentje:
Az én családomban sokan olyanok, hogyha kiállok magamert, az kontraproduktiv. Nem tisztelnek, hanem haragszanak érte. Ez sokáig nem érdekelt, karakán módon szembeszalltam az anyámmal pl, amiért vagy 20 évig elnyomva nevelt, mert nem tervezett gyerek voltam. Most, hogy már saját gyerekem van, az unokatol azért nem akarom eltiltani, most már tudom, hogy a maga módján azért mégis szeretett, de ezt nagyon nem tudta régen kimutatni. :/ mindegy, akkor lettem neki is igazán hálás az eletemert, amikor a fiam megszületett, mert ha ő nem tart meg engem, a gyerekem se lenne, akit imadok. :) egy szó, mint száz, jobb a béke most már.
ápr. 1. 20:11
 35/47 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem ennél a 0 kapcsolat is jobb lenne, mivel neked teher és meghunyászkodsz inkább. Átérzem, mert nekem se túl jó okkal, sajnos. De én kimondom, ami a szívemen az a számon. Nem játszom meg magam, hanem őszinte vagyok vele. Mondjuk engem az nem zavart, ha az unokáját szerette volna megfogni havi 1x(ennyiszer járkálun

jön nálunk is), előtte megkérdezett, ha nyűgös volt a lányom és sírt nála az úgy is kiderült és vissza is adta egyből, de ha meg elvolt nála, akkor miért ne. Ez nem lepasszolás, ő a nagymama és mellette ültem. Nagyszülőkről beszélünk, nem idegenről. De ha téged havi 1x is zavar, ha hozzáér, akkor hidd el jobb megszakítani ezt a kapcsolatot, később a gyerek is érezni fogja ezt. Mit fogsz csinálni, ha majd oda megy hozzá, hogy mama örömmel?

" mert tudom, hogy ő még kicsi ahhoz, hogy bárkinél jól érezze magát" Ezzel viszont nem értek egyet. Ha nem érzi jól, jelzi, de attól, hogy ti vagytok a szülei, még másnál is érezheti jól magát picit. Ezt mondjuk tudhatnád, ha valóban ezt végzed munkakörként.

ápr. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:
Nem az zavar, hogy hozzáér, hanem hogy sokszor túl ramenos.
ápr. 1. 20:19
 37/47 anonim ***** válasza:
Ennyiszer jön nálunk is* , átjavította.
ápr. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 A kérdező kommentje:
Mindegy, nem azért írtam ki a kérdést, hogy őt szidjam, nem is ő az egyetlen ilyen rokon, csak azért hoztam fel ezt a példát, hogy jobban atjojjon, amit magyarazok :)
ápr. 1. 20:21
 39/47 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos ahogy elnézem a legtöbb ilyen. Nálunk mindkét nagyszülő bezsongott az első gyereknél. Olyanokat csinált, hogy pf. Mint a nem normálisak komolyan. De már végre tudnak normálisan viselkedni a másodiknál most. Egyébként szerintem a viszonyotok miatt is zavar téged, mert ha imádnád, lehet nem vennéd fel ezt. 35# vagyok.
ápr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 A kérdező kommentje:
Lehet, de pl férjem húga is ez a típus, vele semmi bajom, sose volt konfliktusunk, de attól akkor is feláll a hátamon a szőr, ha megmondjuk neki, hogy várjunk legalább 5 percet, amíg oldódik a gyerek, de ő nem bír/akar várni...de nem szólok neki, mert egyreszt nem az én húgom, másrészt ő is elég közeli családtag ahhoz, hogy ne akarjak sertodest. Én már meguntam a sok hadakozast.
ápr. 1. 20:26
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!