Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen kérdések merülnek fel...

Milyen kérdések merülnek fel bennetek napjaink gyermekvállalásáról?

Figyelt kérdés
Egy projektet készítek jelenleg, oda kellene egy kis segítség. Kérlek osszátok meg a véleményeteket a kérdéssel kapcsolatban. Köszi előre is!

ápr. 3. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen írok saját véleményt, azaz hogy bennem mik merültek eddig fel, de szerintem jobban járnál egy Google kérdőívvel. Azt sokkal könnyebb elemezni, ezt segítő szándékkal írom 😊


Nekem még nincs gyermekem, remélhetőleg pár éven belül lesz, ezek a kérdések fogalmazódtak meg eddig bennem:


- Mikor van "itt az ideje"? Házasság után? Ha már van 3-5 év munkatapasztalatod? Lakás/ház? X millió megtakarítás? Hány évesen? El vagyok már vele késve X évesen?

- Milyen élete lesz a gyerekünknek évtizedek múlva? Lesz elég ivóvíz, élelem stb.?

- Ösztönből fogom tudni, mi a helyes?

- Elég jó szülők leszünk?

- Milyen hatással lesz a házasságunkra? Tudunk mellette nő és férfi maradni, a szülőség mellett?

ápr. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1


Köszönöm szépen!

ápr. 3. 18:17
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Bennem az merült fel, hogy sokkal könnyebb lenne, ha lennének hozzá jó pasik. Én most egyedül vállalok. (És szülök egyet a következő generáció egyik nőjének. Ennyit tudok segíteni 🤣)
ápr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%
Miért akar még valaki gyereket a mai világban? Mert azok az érvek, amiket sorolgatni szoktak, engem nem győznek meg.
ápr. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Letfenntarto ösztön ék hívják. Ha valakiből ez hiányzik, az genetikai selejt. Olyan mintha a tulelo ösztöne hiányozna. Eleve ez de ott a sok csoda, amit leirni is felesleges. Az érzi és érti meg akinek van gyereke. Nem merültek fel bennem kérdések. Szerettem volna gyereket, pont.
ápr. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit más szemmel írok mint az előző válaszolók.


Jelenleg várandós vagyok és bennem ezek fogalmazódnak meg:


Vajon épségben túl éljük-e a szülést?

Mekkora traumával jövünk ki a kórházból?

Milyen lesz a házasélet utána?

Mennyire változik meg a testem és ezt mennyire fogom tudni elfogadni?

Ha máshogy döntök valamiben akkor rossz anya leszek (pl tápszeres táplálás vagy császármetszés)?


Hogyan neveljük a kicsit hogy minél egészségesebb felnőtt legyen?

Mennyit legyen képernyő előtt?

Egyen-e cukrot, csokit 1-2 évesen vagy tiltsuk ezektől akkor is ha utána ráfügghet?

Mennyit és mit sportoljon?


Hova vigyük oviba vagy suliba ahol megfelelő figyelmet kapva fejlődhet?

Egyáltalán van még olyan suli itthon ahol nem égett ki minden tanár és valóban tanítják is a gyerekeket?

Milyen kilátásai lesznek a gyermekünknek ebben az országban?

Vajon ő is külföldre költözik felnőttként és alig látjuk majd?


Sikerül megadni majd neki mindent és boldog lehet majd?

Hisz miattunk születik le, mi szeretnénk őt, szóval minden vágyam, hogy teljes és boldog élete legyen de tudom, hogy a mai világban ez nagyon nehéz...


Egyébként 30 alatti szülők leszünk és jelenleg úgy érzem az a legnagyobb kihívás, hogy jól tudjunk dönteni a gyermekünket érintő dolgokban és azt, hogy jól csináltuk-e csak utólag fogjuk megtudni.

ápr. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

5. Az emberek ( egy jó része ) gondolkodó, tehát nem ragadt meg ösztönlény szintjén.


Kérdező


Általánosságban:


Tudunk e biztosítania gyereknek minden körülmények közt 2 szerető szülőt? Nem, mert bármikor történhet bármelyikünkkel valami.

Tudunk e biztosítani megfelelő anyagi körülményeket minden helyzetben? Nem, mert bármikor elveszíthetjük a munkánkat.

Tudjuk e garantálni, hogy megvédjük? Nem, mert az élet minden pillanatában nem tudunk mellette lenni. Ha egy osztálytársa bekattan mert a szülei csesztek megnevelni, és lecsapja a telefonjáért, vagy a zsebpénzéért, vagy akármiért, nem tudjuk ettől megvédeni, de attól sem hogy az utcán támadás éri, és attól sem, hogy egy alkesz részeg sofőr elgázolja stb stb. Azt sem tudjuk garantálni, hogy ha beteg lesz vagy megsérül ellátják e rendesen, mert az egészségügy a béka segge alatt van, és az oktatás sem jobb.

Egyébként úgy érezzük én is, és a férjem is, hogy nem szeretnénk gyereket vállalni. Ebbe a világba főleg nem, de amúgy sem.

ápr. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
41%

Nekem azért beszédes,hogy annyian vannak a gyerekvállalás topickban,akik amúgy nem akarnak gyereket. Szívük joga,de egyrészt én sem beszélek olyanról,amihez nem értek (véleményem lehet,de tapasztalatom nincs),de ami még fontosabb,ez nekem azt jelenti,szívük mélyén csak érdekli őket a téma. Ha engem valami nem érdekel,nem foglalkozik vele,eszem ágában nem lenne a forumnait látogatni.

Én sokszor úgy látom,sokan az én nem akarok gyereket csoportból inkább félelemből nem vállalnak. Nem bíznak se magukban,se a világban,amit valahol meg is értek. Én úgy álltam hozzá,igaz,én akartam gyereket,hogy nem tudom mindnetol megóvni,de fel tudom készíteni egy csomó mindenre. Nem tudom milyen világ lesz (a zöldek már szaz éve is kongattak a vészharangot,háborúk pedig mindig voltak vannak és lesznek),de elég talpraesett lesz,hogy megoldja. Sosem volt jobb világ,mint most

Nem azt mondom,hogy most jó világ van! Én vissza szoktam.kerdezbi,mikor volt jobb világ,mit ért ezen? Általában kitérő maszlag a válasz,amit nagy hevesen magyaraznak. Szíve mélyén ő sem hiszi el,nekem még édes mindegy. Az biztos,hogy aki nem akar gyereket,annak jobb,ha nem lesz,mert nagy valószínűséggel képtelen is lenne (fel)nevelni, megfelelő szemlélet atadni.

Életre akarom nevelni, józanságra,és arra,hogy élvezze az életet.

ápr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

Hol találok - és találok-e - olyan férfit, akivel úgy érzem, merek belevágni?


Nos, ez a pont nem jött el, pedig már elmúltam 30, egyedülálló anya nem lennék, szóval úgy néz ki nem lesz gyerekem.


Nekem fontos egy normális férfi, akire számíthatok, nem pedig leszr a gyerek körüli teendőimmel vagy esetleg elhagy.

Amíg ő nincs, nem lesz gyerek sem.

ápr. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!