Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen az élet egy gyerkőccel?...

Milyen az élet egy gyerkőccel? Nem bántátok meg,hogy nem lett több gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy gyermekünk van, még pici de nem szeretnénk testvért neki. Mindenkitől hallgatjuk, hogy ez önzőség és kell a testvér,stb stb.. Nekem és a férjemnek is van testvére, de nem vagyunk velük szőrös viszonyba. Egyébként nem ez az oka,hanem így olyan kérek minden, mindketten így látjuk.


Akik csak egy gyereket neveltek fel, ti hogy látjátok utólag?



ápr. 13. 16:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
34%
9-es miért kötelezöva marakodás, keresztve tevés stb.. ezzel az erövel ne szüljön senki se többet egynél? Szomorú tapasztalataid lehetnek. Sajnálom
ápr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
56%
Szülöi nevelés, gondoskodás és kultúra családon belül hogy a gyerekek milyen testvérré válnak. Van egy érdekes kérdés kissé fentebb hogy okozhatta e a renszerváltás azt hogy rosszak voltak a szülők…
ápr. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
79%

Nem bántam meg. Én is egyke vagyok, a lányom is az. Soha nem hiányzott kettő.

Mi az hogy nem lesz partnere? Partnernek az ember a szerelmét hívja, nem a testvérét... Normális, szerthető embert kell belőle nevelni, aztán akkor majd lesznek barátai, párja, saját családot alapít. Milyen szomorú már, hogy valaki azt feltételezi a saját gyerekéről hogy annyira lúzer, hogy a testvére lesz majd az egyetlen szoros kapcsolata?

ápr. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
81%
Akkor önző vagyok...de legalább nem gebedek bele meg maximális türelmem van, 2 gyerekhez nem lenne. Kit érdekel más véleménye.
ápr. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
71%

Ha egyet tudtok vàllalni akkor ez van, őt neveljétek fel rendesen és kész. Ne érdekeljen a sok károgó.

Egy testvér semmire sem garancia.

Mi ketten vagyunk testvérek, lányok, a nővéremmel sose jöttünk ki jól, teljesen más a személyiségünk, az agyamra ment mindig ( sokáig közös szobánk is volt), vagy idegesített, vagy le se szart, sosem lehetett vele közeli kapcsolatot teremteni, így elfogadtam, hogy van egy nővérem, de nincs is. A férjemnek 4 féltestvére van, egyikükkel sincs igazán testvéri kapcsolatban. Az apai részről már vaagy 30 éve nem is látta a bátyját és a nővérét. Az anyja részéről egy nővére és egy húga van. Velük is csak maximum családi eseményeken találkozik, semmi több. Az én szüleim egykék, a férjem anyukájának van egy bátyja, de ők sincsenek közeli viszonyban.

Egy testvér nem garancia arra, hogy szoros/ jó is lesz az a kapcsolat.

Akkor már inkább egy szerető társ a későbbiekben, a szerelme, vagy olyan közeli barátok, barátságok, emberek akiket majd a gyereked választ, akikkel passzolni fog a személyisége:)

ápr. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
45%
11es csak arra reflektáltam, hogy attól hogy valakinek van testvére még nem kötelező a jó viszony. és több a negatív mint a pozitív példa
ápr. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szubjektív dolog, nekem rosszabb, mint gyerek nélkül, de jobb mint 2-3 gyerekkel

😆

ápr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz, és nem önzőek vagytok.


A családban azt látom, hogy a testvérek kb ölik egymást. Nem érdekli, mi van a másikkal, nem beszélnek mert tök más természetűek, az örökséget na azt nem is említem, mert ott b.nak egymás alá, ahol tudnak és sorolhatnám.


Semmit nem veszítettem, amiért nincs testvérem.

ápr. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!