Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan reagáltatok volna???Hog...

Hogyan reagáltatok volna???Hogyan kezelitek ezeket a helyzeteket? Mit csináltok, ha oda megy hozzátok az utcán vagy bárhol egy random nő/férfi és elkezd hozzányulkálni a gyereketek karjához,hajához vagy bármi?

Figyelt kérdés

Lassan megszületik a kislányom, első baba. Szóval nekem ezzel tapasztalatom még nincs, viszont ma láttam a boltban egy anyukát a kislányával, a gyerek a nagykosárba ült és oda ment egy idős bácsi, hogy milyen szép kislánya van amivel amugy sztem nincs baj, de elkezdte a kislány karját "csipkedni"

És az anyuka csak mosolygott, habár lehet neki is kellemetlen volt ezt nem szürtem le az arcábol.


És lehet, hogy egy befásult liba vagyok de itt vagyok 34 hetesen és úgy elkapott az ideg...

És egyből az jutott eszembe, hogy én mennyire utáltam gyerekként ha random családtagok, vagy ismeretlenek ölelgettek vagy hozzám értek és nem szeretném ha az én gyerekem is keresztül menne ilyeneken főleg, hogy meg se tudja magát még védeni, csak rám meg az apjára számíthat majd ilyen kicsin... És én biztos nem mosolyogtam volna, hanem rá szoltam volna, hogy ne érjen a gyermekemhez...ha aztán felháborodik az nem az én bajom de felnőtt embereket nem kezdünk el fogdosni a boltba/utcán csak mert szép, nem , hogy még gyereket...


Szoljatok rám ha ezt rosszul gondolom és túlreagálom, de már most féltem a kislányom bizonyos fajta emberektől akiknek az agyukkal baj van és nem türném el ha bárki ismeretlen hozzá érne a lányomhoz mert pl neki cuki.


A másik meg hogy oké nem az arcához nyúlt, hanem a karjához és volt rajta egy pulcsi de ki tudja mit fogdosott előtte bocsi, vagy mennyire retkes a keze.



ápr. 27. 17:00
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még sosem nyúlt senki a gyerekemhez engedély nélkül. Ha pl.boltban valaki erőszakosabban jön oda magyarázni neki, már tolom is arrébb, és az arcomra van írva, hogy nem barátkozunk idegennel.


Egyszer volt olyan szituáció, amikor egy idegen férfi (lehet, hogy nem is volt teljesen józan, ezt nem tudom) elkezdte elmesélni az életét, hogy az ő gyereke meghalt szüléskor, az anyjával elváltak stb. De mindezt hosszasan, részletekbe menően. Aztán rátért, hogy milyen nagy érték, ha van valakinek gyereke. Sajnáltam nagyon, igazából szívszorító volt hallgatni, de amikor megkért, hogy megfoghassa egy kicsit a babámat - aki akkor 4 hónapos volt! - hát inkább kitaláltam vmi ürügyet, hogy gyorsan mennünk kell. ("Éhes már a baba, ilyenkor nem marad meg senkinél.") Nagyon kellemetlen szituáció volt, de nem adtam oda.

ápr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!