Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A városi gyerekek miért...

A városi gyerekek miért félnek a kutyáktól?

Figyelt kérdés
Falun nőttem fel, mi az istállóban is szaladgáltunk a lovak között, mindig volt kutyánk is, sose féltünk tőlük. Itt a városban mikor sétáltatom az összvissz 3 kg-s! haláli barátságos kutyámat, a legtöbb gyerek szinte pánikrohamot kap😂😂De úgy, hogy hozzájuk sem ér a kutya és pórázon van, nem ugat, nem csinál semmit, csak fosnak tőle. Ez normális dolog? Mit csinálnak, ha egy 50 kg-s kutyát látnak, összeszarják magukat? Ezek a szülők nem érzik cikinek, hogy ilyen beszari gyerekeket nevelnek..?

ápr. 28. 16:12
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
91%
Lehet, hogy csak a te kutyádtól fél ennyi gyerek. Az ilyen kicsiktől az enyémek is tartanak mert van a családban neveletlen törpe yorki aki simán odakapkod a kezedhez, a két oldalsó szomszédban is pici kutya van (pincsi az egyik, valami mix a másik) azok állandóan ugatnak, morognak. Itthon 4 jólnevelt és képzett dobermann van, akik lábnál, pórázon sétálnak, sosem mennek oda se kutyához se emberhez engedély nélkül és a kerítésnél sem ugatnak. A betörőt sem harapták meg tavaly csak lefektették a földre. 😃 A nagy kutyáktól nem is félnek a gyerekeim de idegen kutyához nem mennek oda, kerítésnél nem simiznek kutyát stb. Városban sok a kistestű, alul/nem szocializált kutya ezért tartanak tőlük jobban, nem pedig a rossz nevelés miatt. Én is iszonyatosan rühellem mikor nem hivják be lábhoz a kiskutyákat és jön oda az én gyerekeimhez, kutyáimhoz. Harapta már meg így az én egyik kutyámat kiskutya. Sőt az egyik gyerekemet is le akarta morogva szedni a kismotorról egy tacsi csak közbeléptem időben. Én szeretem a terriereket, tacsikat de ezek munkakutyák, nem városi ölebek.
ápr. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
23%

Itt csak annak van igaza, aki szidja a kutyásokat. Akinek jó tapasztalata van, ne adj isten normális kutyái és a gyereke nem retteg még az ugató kutyától sem, az le van pontozva.


Az én lányom nem fél és ugrik a hátam mögé akármekkora kutya ugat a kerítésnél. Miért? Mert soha nem azt kommunikáltam neki, hogy félni kéne, hogy acsarog, hogy mérges a kutya. Hanem annyit mondtam neki, hogy a kutyus is köszön és mivel a legtöbbjük sosem sétál, így naaaagyon ki szeretnének jönni vagy csak őrzik a házat. Nem nyúlunk be, ez alap. Ha meg kutyával vagyunk akkor meg azért ugatnak.


Sok gyerek sincs megtanítva arra, hogy hogy kéne bánni a kutyával, hogy simogatjuk meg, hogy nyúlunk hozzá.

Ez ugyanolyan, hogy elvárom az autóstól, hogy figyeljen oda a gyalogosokra, de vica versa igaz; a gyalogos is ismerje a szabályokat.

A legtöbb gyerek nem azért fél a kutyától mert megharapták, hanem mert nem ismeri a kutyákat, a kutya jelzéseit, kommunikációját és kb annyit tudnak, hogy a kutya tud harapni - ez meg épp elég a félelemhez, pláne ha nincs mellette pozitív, saját élmény.

ápr. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkent harapott meg kutya az en hibambol, felnottkent ugy, hogy nem en hibaztam.

Most van ket tacskonk, multkor hallom, vadul ugatnak. Kinezek, a szomszed gyerekei nyultak be a kapun es nevetgeltek. Szolok nekik, nem kellene, fajni fog ha valamelyik megharap. Aztan jon anyuka, annak is mondtam, ne nyulkaljanak be a gyerekek a kapun. Szerencsere nem hoborgott. Falun lakunk. Nekem anyamek annak idejen megtanitottak, hogy a kapun nem nyulunk be kutyat simogatni, mert ha megharap, ugy jartam, nem a kutya lesz a hibas.

Ferjem fia se tudott sokaig viselkedni a kutyakkal, rajuk csapott ok nelkul, sikoltozott mellettuk, hergelte oket. Szomszed kutyaival ugyanez (ahol raadasul amstaff, nemetjuhasz es roti is van), ez ment egy evig, aztan eldurrant az agyam, hogy innentol kezdve leszarom ha barmelyik is megharapja. Ezerszer el lett neki mondva, hogy kell banni az allatokkal, ha nem ugy viselkedik, majd megtanulja ha megharapjak. Szoval szerintem ez neveles kerdese is, akinek gyereke es kutyaja is van, kotelessege osszeszoktatni oket es mind a kettot nevelni.

ápr. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
Általában véve én nem ezt tapasztaltam, ez inkább kivétel volt. Pedig nem kistestű kutyám volt/van.
ápr. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!