Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Konkrétan milyen papírokat...

Konkrétan milyen papírokat kell letölteni a GYES, családi pótlék és anyasági segély kéréséhez?

Figyelt kérdés
Rengeteg lehetőség van, és eléggé elbizonytalanodtam!
2009. jan. 20. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A családi pótlékhoz és az anyaságihoz ezek kellenek:

Igénybejelentés családtámogatási ellátásokra-ezen beixeled a családit és az anyaságit és a gyest.

1. számú pótlap ez a családi

5. számú pótlap ez meg az anyasági.

2. számú pótlap ez a gyes


A tgyást a munkáltatóm intézte, így azt nem tudom(az oep-s),nem tudom jogosult vagy-e rá...

2009. jan. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]

Innen tudod letölteni.

2009. jan. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
5 éve van bejelentett munkaviszonyom. A tgyás miben más, mint a gyes?
2009. jan. 20. 18:31
 4/6 anonim ***** válasza:

A TGYÁS(terhességi gyermekágyi segély) a fizud 70 %-a,csak SZJA előleg kerül belőle levonásra,a gyes pedig 28 000 körül van.Ha van 180 nap bejelentett munkaviszonyod,akkor 168 napig tgyás jár,aztán a gyed,ami szintén a fizud 70%-a ,csak ebből SZJA előleget és 9,5% nyugdíjjárulékot vagy magánnyugdíjpénztári tagnál 8% tagdíjat (ezért kell valamivel igazolni a tagságot gyedigényléskor) és 1,5% nyugdíjjárulékot vonnak le.

Szóval a tgyás 168 napig,aztán gyed a baba 2 éves koráig,aztán pedig a baba 3 éves koráig gyes jár akkor neked is.

2009. jan. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt a link:

[link]


[link]

2009. jan. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2009. jan. 22. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!