Karrier vs. Anyaság?

Figyelt kérdés

Van itt olyan akinek komoly szakmai karrierje lehetett volna, de ő inkább a családot választotta, gyerekeket szült és évek óta otthon van velük?

Megbántad?


2011. febr. 2. 22:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Én speciel itt vagyok, egy példának. Egy nagynevű labdarúgócsapat pszichológusa lehettem volna, azonban a munka Barcelonába szólított volna, a férjem -aki akkor még nem volt az- pedig Svájcban él(t). Azóta van egy 5 éves kislányom, egy 8 hós kisfiam, és itthon leszek még úgy 2 évig.

Abszolút nem bántam meg, azt hiszem, hogy idekint sikerült annyi szakmai elismerést kivívnom, mint amennyit ott sikerült volna.

31/N

2011. febr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%
Én még bőven választás előtt állok, de már 4éves koromban is tudtam, hogy a karriert választom. Felnőtt fejjel ugyanígy gondolom, szerintem nem bánom meg. Nem kel aggódnod, nem igen ismerek olyat, aki a babát választotta és megbánta :)
2011. febr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Olyan nagy dilemma ez. Szakmailag behozható lesz vajon a "hátrány"? Illetve az aggaszt még kicsit, hogy idősebb fejjel nehezebben fog az agy a tanulást illetően... De lehet túlparázom. Az a baj, hogy én mindkettőre vágyom.
2011. febr. 2. 22:48
 4/11 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Pedig egy egész spanyol focicsapattal dolgozni :-)))

Az "idekint" mit jelent?? Az utolsó mondatod nem teljesen tiszta nekem.

2011. febr. 2. 22:51
 5/11 anonim ***** válasza:

Az idekint Svájcot takarja, elnézést :)

Tehát, sikerült itt elérnem annyit, amennyit Spanyolországban elérhettem volna :)

2011. febr. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A kettőt egyáltalán nemtudod megoldani? Én a családot választom már csak azért is mert anyám tönkretette a karrierlehetőségeimet!:( És nagyon szeretnék gyereket(akinek nem teszem tönkre az életét).
2011. febr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ja és 18L
2011. febr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én remélem, hogy nem kényszerülök választásra. Gyerekem már van, most a karrieren dolgozom. Mondjuk egyelőre még csak úgy, hogy tanulok. Azzal nincs gond :) Igaz, amit én fogok csinálni, az inkább hivatás, mivel szociális munkás leszek. Viszont azért nekem az is fontos, hogy tisztességes pénzt keressek azzal, amit csinálok, ezért úgy tervezem, hogy diploma után Angliába költözünk és ott fogok dolgozni.

Bizonyos téren szerencsésnek érzem magam, mivel egyrészt fiatalon, 20 évesen szültem, mire megkapom a diplomám, addigra már nagyobbacska csemetém lesz, nem egy 2-3 éves, így talán kevésbé lesz hátrányos a munkaadók szemében. A másik, ami szerintem előnyös, hogy az egyetem alatt nagyon sok lehetőségem van szakmai gyakorlatot szerezni, így majd azért lesz mit felmutatnom már, mire ott tartok, hogy állást keresek.

2011. febr. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a családot választottam, és nem bántam meg. A legnagyobb gyermekem már majdnem felnőtt. Már nem álmodom karrierről, az egész életemt a családra tettem fel, de ez boldoggá tesz! :)
2011. febr. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is a családot választottam. Felsővezető voltam egy multinál, ami nagyon jó volt, amíg egyedülálló voltam. Aztán megismertem a jelenlegi férjemet, és akkor vettem észre, hogy nincs is életem a munka mellett. Akkor már nem volt olyan könnyű válaszolni a szabadnapomon 20-30 telefonhívásra, vagy heti 60 órát dolgozni. Amikor a munkán kívül is van, aki várja az embert, akkor jön a feszültség a munka és magánélet köztt. Nálam legalábbis így volt. És a férjem addig nyaggatott, hogy keressek új munkát, míg beadtam a derekam. Ennek végülis a legfőbb oka az volt, hgoy tudtam, hogy olyan stressz-szinttel nagyon sokáig nem esnék teherbe (ahogy azt láttam a többi kolléganőmnél), mi pedig nagyon szerettünk volna gyereket. A férjem szintén felsővezető, így anyagilag megtehettük. Új munkahelyre mentem, kb. feleannyi bérért, és fél év múlva terhes is lettem. Most pedig úgy tervezzük, hogy legalább addig otthonmaradok a gyerekekkel, amíg a legkisebb is iskolás nem lesz (4 gyereket szeretnénk, eddig kettő van).

Egy percre sem bántam meg.

2011. febr. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!