Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki az OEP-től kapja a gyedet,...

Aki az OEP-től kapja a gyedet, annak is újra kellett (volna) igényelni az adójóváírást?

Figyelt kérdés
2011. febr. 3. 13:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Igen.
2011. febr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Mindenkinek, bárhonnan kapja.
2011. febr. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Off!


És ott hogyan kell?Be kell menni?Én is onnan kapom és ma olvastam,hogy igényleni kell.Totál kiment a fejemből,hogy minden év elején szoktuk...

2011. febr. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én ma hívtak őket és azt mondták ha tavaly kaptam akkor idén is kapom.
2011. febr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, főleg az utolsó választ. Én is ebben bíztam, mert amikor a gyedet igényeltem, akkor rákérdeztek az adójóváírásra is. Igaz, hogy ez egy évvel ezelőtt volt, de ugye a gyedet nem naptári évre igényli az ember, tehát szerintem ha anno kértük, akkor a gyed teljes időtartamára kértük azt. Még egyszer köszi!
2011. febr. 3. 21:52
 6/17 anonim ***** válasza:

Érdekes lenne, ha az OEP magától kitalálná, hogy én nem akarok év közben visszamenni dolgozni, és túllépni az adójóváirás határát és magától elkezdené nekem érvényesiteni automatikusan az adójóváirást.

Pont azért kell nyilatkoznod, mert ha eleve tudod, hogy idén el fogod érni az érvényesités határát, akkor nem igényled, hiszen azt TILOS.

Én pl. megyek vissza év közepétől dolgozni, a bérem el fogja érni a fél év alatt is a megengedett határt, tehát nekem NEM fog járni az adójóváirás, ezért nem is igényelhetem, különben büntetés terhe mellett fizethetném vissza.

Tehát az OEP nem tudhatja, hogy milyen egyéb jövedelmed lesz az évben, ezért hogyan tehetné meg, hogy automatikusan, a te nyilatkozatod nélkül elkezdi adni neked az adójóváirást???

2011. febr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
15.08 vagyok!Én meg még tegnap miután megláttam itt a kérdést,flhívtam az oep-et!És valóban azt mondták,hogy ha tavaly kaptam akkor most ia autómatikusan adják majd!Egyébként ha nyilatkozni kellene,ahhoz nekik küldeni kellett volna nyilatkozatot ,és semmit nem küldtek!
2011. febr. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Hát elég nagy hibát követ el az oep, ha automatikusan küldi, mert ahogy az előtted író is írta, lehet, hogy csak 3 hónapig kapod a gyedet, aztán visszamégy a 300 ezres állásodba, és jövőre fizetheted vissza kamatostól az adójóváírást! Hiszen nem havi jövedelemhez kötött az adójóváírásra jogosultság, hanem éves jövedelemhez.

Szerintem rosszul mondták, mert az adójóváírásról jogszabály írja elő a nyilatkozási kötelezettséget.

2011. febr. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
De az adójóváírást bármikor le is mondhatod,ha visszamégy mondjuk melózni!
2011. febr. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Persze, csak amit fél évig kaptam (pedig nem kértem..), azt böntetőkamattal kell visszafizetni. Mert ha eléred a határt, akkor EGÉSZ ÉVRE nem jár. Na, ezért kell igényelni...
2011. febr. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!