Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lakáshiteles anyukák! Igénybe...

Lakáshiteles anyukák! Igénybe veszitek az adójóváírást (max.120 ezer Ft) a lakáshiteletek után? Tudtok róla, h igényelni lehet az 5 év után is, ha van egy gyermek (aki után nem vettetek fel szoc. Pol. T)?

Figyelt kérdés

Mi megkaptuk...

azért kérdem, mert nem is mondták nekünk a bankban, h igénybe lehet venni az 5 év után is, az adóbevalláshoz tartozó tájékoztatóban olvastuk, ahol számomra nehezen érthetően volt megfogalmazva...


2011. aug. 24. 17:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Mesélnél erről egy kicsit,hogy is van????

Volt itt nemrégiben egy kérdés,hogy lehet igényleni a szocpolt. Na minket elhajtottak. 2007ben vettük a házat,baba 2010-ben született. Ját vajon nekünk az adójóváírás? Hol igényelted??

2011. aug. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom az adőjpváírás csak azoknak jár, akik 2006 előtt vettek fel lakáshitelt
2011. aug. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Mi az Otp-től vettük fel 2005-ben az államilag támogatott (fészekrakó) lakáshitelünket, de ez egyébként mindegy, hogy melyik banktól.


5 évig ugye mindenkinek jár az adójóváírás (max. 120 ezer ft), aki az államilag támogatott lakáshitelt felvette. Adójóváírást akkor tudsz igénybe venni természetesen, ha van annyi adód , illetve az adóstárs is igénybe veheti, (ha van annyi adója).


De 5 év után is kaphatod, ha van olyan gyermeked, aki után (családi pótlékot kapsz és) nem vetted igénybe a szocpolt.

Az jó, ha a banktól időben (már mondjuk januárban) kérelmezed az igazolást (arról, h. mennyi törlesztőt fizettél be az évben), mert nekünk vagy 2 hónap múlva küldték ki. Ezt az igazolást mindenképpen el kell küldeni az adóbevallással, mert ellenőrzik!

2011. aug. 24. 17:21
 4/20 A kérdező kommentje:

Sajnos, ez a 2007. jan. 1. után felvett hitelekre már NEM vonatkozik.

És azt hiszem, a hitel összege nem haladhatja meg a 10 vagy 15 milliót, illetve a jövedelem max. 3 vagy 4 milla lehet , bár szerintem ezt azért sokan nem haladják meg.

2011. aug. 24. 17:33
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ez nagyon szuper lenne,mivel mi már jövőre pont nem kapnánk.Idén volt az utolsó.Ti hol vettétek fel a kölcsönt?Nekünk az Ersténél van.Már csak azért nehogy elhajtsanak!
2011. aug. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

Ezt találtam:


Hány évig jár az adókedvezmény?


Az ezen a címen igénybe vehető adókedvezmény az első törlesztő részlet megfizetésének évében és az azt követő 4 adóévben érvényesíthető. Nem vonatkozik az időbeli korlát az igénylőre akkor, ha az adókedvezmény alapjául szolgáló lakáscélú hitel részben vagy egészben a lakáscélú állami támogatásokról szóló kormányrendelet szerint meghatározott megelőlegező kölcsön, vagy ha a kormányrendelet szerint gyermekek és más eltartottak után lakásépítési kedvezményre és/vagy megelőlegező kölcsönre nem jogosult. Ilyen esetben az adókedvezmény minden olyan évben érvényesíthető, amikor a hitel igénylőjének a törlesztési időszakban családi pótlékra jogosult vagy jogosulttá váló gyermeke van.


Az adókedvezmény érvényesítésének feltétele, hogy az adóbevallásában az érintett hitellel részben vagy egészben megszerzett önálló ingatlan fekvése szerinti település nevét, az ingatlan helyrajzi számát, valamint valamennyi adóstárs nevét, adóazonosító jelét (ennek hiányában a természetes azonosítóit) feltüntesse.

2011. aug. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező kommentje:

Sajnos, ez a 2007. jan. 1. után felvett hitelekre már NEM vonatkozik

2011. aug. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én hitelem 2006-os. Holnap hívom a könyvelőt, hogy mi a helyzet ezzel kapcsolatosan.
2011. aug. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

A mi hitelünk 2005-ös. Tavalyi évre idén tavasszal már így igényeltük vissza a 120 ezret, ahogy Te is írod.


Pont a napokban gondolkodtam rajta hogy utána kellene járni, hogy vajon a 2011-es évre is így van-e, tehát jövő tavasszal is kérhetjük-e.

2011. aug. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Érdeklődjetek csak, bár még van idő a köv. adóbevallásig, de nem árt addig letisztázni a dolgokat, ugye. Szóval mindegy, melyik banktol vetted fel, csak megfelelj a feltételeknek, amiket már nagyjából leirtam. Aki szintén 2005ben vette fel, üzenem, h jár jövőre is, ha addig a kormány máshogy nem remdelkezik, és fennálnak a feltételek, amik eddig-. Majd megint kiirom a kérdést, kb. Januárban, hogy még a köv. bevallásig legyen idő, h minél többen tudják, h van ilyen lehetoség, már ha eddig nem tudták. Nehogy valaki bent hagyja a pénzt az államkasszában,szerintem nekunk nagyobb szükségunk van erre a pénzre...nemde?
2011. aug. 25. 10:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!