Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Honnan látom, hogy megkaptam-e...

Honnan látom, hogy megkaptam-e az adójóváírást?

Figyelt kérdés
GYED-et kapok, Br. 102900 Ft (nettóban 86.300 Ft érkezik a számlámra). Nem kapok normális papírforma elszámolást, így nem tudom, hogy ez már tartalmazza-e az adójóváírást, vagy sem. Az éves adatlapon szerepel egy összeg, mint adójóváírás, de hogy ez már ki lett fizetve, vagy majd egyösszegben az adóbevalláskor, ez nem világos. Tudna valaki segíteni?
2011. febr. 7. 08:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem, az összegek alapján a tavalyi évről beszélsz, idén ugyanis picit emelkedtek a számok. 2011-ben a gyed maximuma bruttó 109200, ha kérsz adójóváírást, akkor számlára 88.000 ft körül érkezik.

Megkaptad a tavalyi elszámolást az adóbevalláshoz? Gondolom azon látod az adójóváírás összegét. Ugyanabban a sorban látnod kellene jogosultsági hónapok számát is. Ez azt jelenti, hogy annyi hónapban kaptál adójóváírást. Ha igen, akkor az már az ami ki lett fizetve. Ugyanis ha nem kérted volna tavaly az adójóváírást, akkor csak hetven valahány ezer ft érkezett volna a számládra. De mivel te megkaptad a 86-ot, így abban már benne volt az adójóváírás is, tehát ezt már nem tudod visszaigényelni bevalláskor, mert azt már megkaptad!

2011. febr. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Megnyugodtam! :)

Azóta megkaptam a januári GYED-et, 125 kemény forinttal lett több...

2011. febr. 8. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!