Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Teherbeesés munkábaállás...

Teherbeesés munkábaállás előtt Murphy-módra?

Figyelt kérdés

Fiam három éves lesz jövő hónapban, és bár egyéves korától két éves kora utánig aktívan próbálkoztunk, nem jött össze.

Most, március közepén bezzeg pozitívat teszteltem védekezés mellett...

Most mi a csuda legyen? Június közepéig tartott volna az a másfél hónap, hogy kiveszem a szabikat és megyek dolgozni. A nagyi ezért jött el előbb nyugdíjba, hogy tudja hozni délután és ha beteg lenne, ő lássa el.

Biztos, hogy megtartjuk a bébit, de nem tudom mit és mikor mondjam el a munkáltatómnak. 05.13-a környékén kapom meg a kiskönyvemet.

Előző babámnál a fokozott stressz (állati jó állás, de nagyon stresszes) miatt a 7.hónaptól már otthon kellett maradnom.

Ha bejelentem, hogy kábé három hónapra mennék vissza, elküldenek a francba. Vagy így vissza se vesznek ha megmondom? Vagy ne mondjam meg és álljak munkába és akkor mondjam meg? Nem akarok velük sem kiszúrni, bár akit helyettem felvettek, annak nem szándékoznak felmondani.

Az új vezetés elég lelketlen pénzhajhász, a leépítések után hárman csinálják egy ember munkáját.


2011. márc. 29. 19:49
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
vagyis fordítva, egy ember csinálja három munkáját :-)
2011. márc. 29. 19:50
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
nem rúghatnak ki, ha bejelented ;)
2011. márc. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szerintem azért mert a fiúknak nincs termékeny hímivarsejtjük egy bizonyos kor előtt... és a family sexet sem támogatom. (ezt csak azért írtam mert egy gonosz kis görcs vagyok)


szóval a válasz: Mi köze a munkáltatódnak, hogy te mikor akarsz gyereket? Azt a pár hetes szülési szabadságot ő is ki fogja bírni, ha ennyire ragaszkodsz a melódhoz és nem mész GYESre.

2011. márc. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
és különben sem rúghat ki ezért... mondjuk nem is ezen fog múlni ha ki akar hajítani
2011. márc. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod a munkád a terhesség alatt végezni, akkor szerintem semmi probléma nem lehet.

Gondolom a munkaszerződésedben nincs benne, hogy mikor eshetsz teherbe és mikor nem :]

Amúgy sem rúghatnak ki ezért, a törvény véd.


Jó egészséget :]

2011. márc. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Most ugyan elég gatyán vagyok a hányások miatt, de a középidőben nagyon jól voltam.

Hát mindenesetre látni fogom munkábaállásig, hogy mi a helyzet, de annyira vártam már, hogy dolgozhassak és ne kelljen mindent ennyire kiszámolni. :-S

A munkáltató miatti aggályaim csak annyiban izgatnak, hogy bemegyek és lesikítják a fejemet, hogy enyjebenyje mi már számoltunk veled és azonnal írd alá a felmondást vagy ilyesmi és félek, hogy rámsütik, hogy direkt így akartam. Az ember gyakran lát rémeket előre. :-S

2011. márc. 29. 20:02
 7/17 anonim ***** válasza:
ha azt mondják írd alá a felmondást gyorsan keríts néhány tanút és mehet a per
2011. márc. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem kísérnél el? :-D :-D

köszi az infót ;-)

2011. márc. 29. 20:06
 9/17 anonim ***** válasza:
52%
ne perelj, ha azt mondják írd alá a felmondást, akkor egyszerűen ne írd alá...vagy ha nem akarsz ide visszamenni dolgozni, akkor legyen közös megegyezés: béred a felmondási idő végéig + a végkielégítés egyben
2011. márc. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon hülye tanács, mert a közös megegyezéssel a popsidat kitörölheted, nem lesz jogviszonyod, álláskeresésit kell igényelned, hogy járjon a gyed és a tgyás.

Ne írj alá semmit, ha ki akar tenni, akkor majd tegyen akkor, amikor a kicsi is betölti a 3-at.

Addig szét tudsz nézni, hogy hová mennél helyette.


A legtisztább, ha bemégy, és elmondod ugyanazt, amit ide leírtál: nem terveztétek, de mégis összejött, szeretnél visszajönni, de értelemszerűen nem tudsz hosszabb időre, mondják meg, melyik a jobb, ha visszajössz 3 hónapra, vagy ha vissza se jössz.

Ez abszolút fair, és még választási lehetőséget is hagysz neki.

2011. márc. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!