Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másfél szobás vagy nappali +...

Másfél szobás vagy nappali + 1 szobás lakásban hogy oldottátok meg a bútorozást 2 kisgyermek esetén?

Figyelt kérdés

Szülők a nappaliban alszanak? A kanapé egyben az ágy is?

Most még 3-an vagyunk, mindenki a hálószobában alszik, de kellene valami megoldás, mert jön a kistestvér.

Mikortól lehet egy gyermeket emeletes ágy felső szintjén altatni?

Nálatok hogy van? Köszi az ötleteket!


2011. ápr. 6. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk úgy van hogy van háló

van nappali

meg van gyerekszoba.


a gyerekszobában alszik a kislány

a nappaliban van a babasarok és játszósarok.

a háló csak a mienk.



emeletes ágy kb. 4 éves kortól.

2011. ápr. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amikor panelban laktunk, a kisszoba volt a két gyereké. Mi a nappaliban aludtunk a kihúzható ágyon. Emeletes ágyat a nagyobb 3 éves korában kapott.
2011. ápr. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

1,5 szobás lakásban lakunk,amikor ideköltöztünk 1,5 éves volt a kisfiunk,akkor még velünk aludt(7 hónapos korától nem aludt kiságyban),2 éves kora körül ment a kisszobába.

Amikor megszületett a tesó már egyből a kisszobába tettük az ágyát,hogy azt szokja meg.

A bátyus nálunk 5,5 éves korától alszik az emeleten,mert a pici 13 hónapos korától alszik alul.

2011. ápr. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát ezen mi is sokat sakkoztunk.


Alapfelállás: 1 szülői hálószoba dögnagy bútorokkal, amik máshol nem férnek el + egy nappali + ikrek


Kérdés:

Hova fér el két kiságy?

És a pelenkázó komód?

Később hol lesz helyük kúszni-mászni?


Megoldás:

A hálószobát átrendezni nem lehet, a nappaliban kialakítottunk egy babasarkot ott, ahol se huzat, se fűtőtest nincs. Ehhez egy fotelt el kellett távolítani a garnitúrából, egy szobabicikli is lekerült a garázsba.

A pelenkázó komód a szoba másik végébe került, nem túl praktikus, de legalább elfér. A most 3,5 hós ikrek kúszásgyakorlataihoz délutánonként kiürítem a nappali közepét, este visszapakolok. Tekintettel a jövőre citromba harapott képpel ugyan, de reménykedve hitelt vettünk fel, lecsaptunk egy házra, augusztusban elköltözünk. Másként nem lehetett megoldani.

2011. ápr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is 2 szobás a lakás. Egy nagyobb, meg egy kisebb (de nem félszoba).

A nagyobb a nappali és háló egyben, a kisebben van a gyereknek a szekrénysora, ágy, + a rácsos kiságy sincs szétszedve, úgyis jön a tesó augusztusban. Most a rácsoságy a leesésgátló a heverő mellett :D (A fiam 1,5 éves)


A "nappaliban" van a mi összecsukható ágyunk + 2 fotel (+szekrénysor, szgép...). Az ágyunk ha 10x össze volt csukva a két év alatt, akkor sokat mondok :D Csak akkor csukom össze, ha sok vendég jön. Minimum 4-5 fő. Ha csak egy garnitúra nagyszülő vagy pár barát, akkor eszemben sincs szórakozni vele. Rakta van az ágynemű is, egy nagy ágytakaróval letakarom, mint a franciaágyakat.


Nem tudom, mikortól lehet emeletes ágy, engem is érdekelnek a válaszok :)

2011. ápr. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyenlőre két szoba konyha előszoba a felállás.

Egyik szoba a gyereké, a másik a nappali-háló, a többi a többi.

Tervezzük, hogy a gyerekszobát ha elég nagyok lesznek ketté vesszük, lesz két félszoba, a mostani nappali-háló csak a miénk lesz, a konyha előszoba össze lesz nyitva, és ott lesz összehozva a nappali-konyha-étkező

2011. ápr. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Úgy emlékszem, én 3, a bátyám 4 éves volt, mikor emeletes ágyat kaptunk.

Tizenévesként behúztuk a szekrénysorunkat a szoba közepére, egyik felét erre, a másikat arra fordítva, középtájt persze hagyva egy kis átjárót. Így mindkettőnknek lett egy saját lyuk, amivel nagyon meg voltunk elégedve. :)

2011. ápr. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Galériás franciagy a szülőknek IKEA, alatta vannak gyerekágyak, sarokban a pelenkázó, vagy babaágyra tehető pelenkázó IKEA. Illetve van, ami falra fúrható, és lehajtható, amikor kell.

[link]

[link]

Csak akkor megoldható, ha nincs a közelben ablak. Van ekit ez sem zavar:

[link]

Amikor én voltam gyerek a félszobában L alakú galéria volt építve a tesómnak, és nekem, alatta 2 kihúzható íróasztal, és szekrények.

Gyerekeknek ha már nem kell babaágy fiókban sínes kihúzható ágy, most nem találtam meg, de van olyan is, ami ágyneművel együtt is összecsukható.

[link]

2011. ápr. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tippek a helytakarékosságra, ügyes asztalos talán meg tudja csinálni.
2011. ápr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a link lemaradt [link]
2011. ápr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!