Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hallottátok, hogy változott a...

Hallottátok, hogy változott a rendelet és állitólag már 2,5 éves kortól felveszik a gyerekeket az óvódába?

Figyelt kérdés
A feltétel,hogy szobatiszta legyen a gyerkőc.Most én is dilemmába kerültem,mert érdeklődtem,igaz hónapokkal ezelőtt,mikor eldőlt,hogy megyek vissza dolgozni,hogy a kislányomat bölcsibe,vagy oviba adjam be,mert szeptemberre 2,5 éves lesz.Akkor azt a választ kaptam,hogy nem vennék be oviba 3 éves kor előtt,vidéken állitólag ez működik,de a városokban nem.Igy bölcsibe jelentkeztünk és fel is vettek minket szerencsére.De most akkor mi van ezzel a rendelettel?Tudtok valamit róla?
2011. jún. 2. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2 éve kezdte az ovit, már akkor is így volt, szerintem nem módosult a rendelet, csak most kezd eljutni az illetékesek tudatáig.
2011. jún. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

21 éves vagyok, de már engem is felvettek 2 és fél évesen oviba. Budapesten lakom.

Érdeklődni kell. Ahol van rá lehetőség ott a rendelet nélkül is felveszik a gyereket.

2011. jún. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem uj rendelet, a mellettunk levo oviban regen igy van.

Pl az en fiam szeptemberben meg nem lesz harom eves, csak ev vegen, de most siman be lehetett iratni. Ha lenne hely, akkor felvennek szeptemberben. Persze nem lesz.

Elso korben azokat veszik fel, akik mar betoltottek a harom evet. Ha meg igy sincs meg a csoportletszam, akkor veszik fel azokat, akik a legkozelebb allnak a harom evhez a varolistan. Es igy tovabb. Ha evkozben van uresedes, akkor is mindig a harom ev alattiakat hivjak, kozuluk a legidosebbeket.

2011. jún. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A lányom novemberben lesz három. Nem vették fel oviba. Majd 3 évesen fogják állítólag. Azért kellett írnom fellebbezést, bár előre mondták hogy ezt is el fogják utasítani. Szóval marad bölcsis, de nem is bánom, gyönyörű a bölcsink, nagyon szeretjük.

2011. jún. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha van hely felveszik, ha nincs, akkor 3 évtől. A múltkor linkelte nekem itt valaki a törvényt, ez volt benne.
2011. jún. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!