Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyes letelte után mennyi...

Gyes letelte után mennyi biztosítási idő kell, hogy a második gyerek után is megkapjam a gyedet? Mire kell figyelni, hogy ne járjunk rosszul anyagilag?

Figyelt kérdés

Kisfiam most múlt 2 éves. Eddig a maximális gyeden voltam, március óta gyesen vagyok jövő év márciusáig.

Tervezem a visszamenetelt a munkahelyemre, de ha mégis jönne a második baba, akkor mennyi biztosítási idő kell, h újra jogosult legyek a gyedre vagy betegállományra?

Ilyenkor a gyes idejét is beleszámítják?

Sok változatot hallottam, mert van olyan ismerősöm, aki az első gyerek második évéig esett teherbe, és ő azt állítja, h azóta folyamatosan kapja a gyedet.

Más viszont azt mondta, aki ugyanebben a helyzetben van, h ő csak gyest kap, pedig előtte gyeden volt ő is.

Bocsi ha érthetetlenül írtam...


2011. jún. 3. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szunt meg a munkaviszonyod, akkor biztositott vagy folyamatosan.
2011. jún. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írta, ha nem szűnt meg a munkaviszonyod, akkor folyamatos a biztosítotti időd, vagyis egy napot sem kell dolgoznod, hogy újra járjon a tgyás, majd a gyed.


Kizárt, hogy valaki folyamatosan kapja a gyedet, mert a gyed gyermekhez kötött ellátás, ha születik egy testvér, akkor utána kell az ellátásokat megigényelni, és először tgyás jár, azután a gyed, a tgyás letelte előtt nem jogosult gyedre.


Ha a babád jövőre születik, és te idén gyesen leszel, akkor nem fogsz max. gyedet kapni a tesóval. Ugyanis ha nincsen 180 bérezett napod az igénylést megelőző évben, akkor az ellátás alapját aszerint határozzák meg, hogy miért nem volt. Ha azért, mert nagyobbrészt (6 hónapot meghaladóan( gyeden voltál, akkor az előző gyed alapja lesz a következő gyed alapja is (vagyis ugyanannyit kapsz), ellenben ha nagyobbrészt gyesen vagy, akkor a minimálbér lesz az alapja az ellátásoknak.

2011. jún. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a kedves válaszokat.

Viszont azt nem tudom még, hogy a terhesség alatt milyen ellátás jár?

Jelenleg gyesen vagyok jövő évi márciusáig, de ha csak később esnék teherbe, akkor jövő év márciusától a baba születéséig mit kapnék? Esetleg betegállományt? A tgyás úgy tudom, h csak a gyerek születésétől jár 6 hónapig, és utána van a gyed másfél évig vagyis a gyerek 2 éves koráig. Vagy ebben az esetben rögtön tgyás járna?

2011. jún. 4. 08:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nem mégy vissza gyes lejárta után dolgozni a terhesség miatt, akkor táppénzt fogsz kapni - ha a doki kiír.


Tgyást csak leghamarabb a szülés előtt 28 nappal lehet megkezdeni, és 168 napig jár (kb. 5 és fél hónap). Utána kezdődik a gyed.

2011. jún. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon jól leírták már a dolgokat, kivéve ezt:


"Kizárt, hogy valaki folyamatosan kapja a gyedet, mert a gyed gyermekhez kötött ellátás, ha születik egy testvér, akkor utána kell az ellátásokat megigényelni, és először tgyás jár, azután a gyed, a tgyás letelte előtt nem jogosult gyedre. "


Ez így pont nem igaz. A lehetőség az anyáé, hogy válasszon az egyes pénzbeli ellátások közül. Vagyis ő dönti el, hogy az Egyeske gyedét végigviszi és ha még nincs 168 napos a Ketteske, akkor igényli a fennmaradó időre a tgyást, ha pedig idősebb, akkor a Ketteske után a gyedet. Az már más kérdés, hogy a tgyás összege több, mint a gyedé, tehát nem jár jól. De a választás lehetősége az anyáé.

2011. jún. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igaz, rosszul fogalmaztam.


Arra gondoltam, hogy olyan nincs, hogy megszületik a testvér, és folytatódik a gyed a második baba két éves koráig.


Elnézést.

2011. jún. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!