Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináltál volna a helyembe...

Mit csináltál volna a helyemben? (játszóteres kiakasztó kérdés)

Figyelt kérdés

3 éves és 2 hónapos fiaimmal játszótereztünk körbekerített, padokkal teli parkkal körülvett játszón, ahol bent csak egy pad van, és egy csomó rugós, lovacskás, mérleghintás játék (kicsiknek tervezve, rá van írva, hogy max hány kilóig)A játszótér eléggé le van robbanva, a homokozó szélén a védőgumi totál lecsúszva, letépkedve, a hinták (2 kicsi, 2 nagy) közül 2 van csak meg, pörgettyű kapaszkodója meglzulva (gondolom lerángatva). Ülök a homokozóban a fiammal, pici alszik a kocsiban. Megjelenik 2 tinédzser lány, mindkettő veri a 70, de a nagyobb darab szerintem a 90 kilót is. Beleülnek a hintába (az egyik a lábközös fajta, annak a tetejére kellett tehénkedni), alig férnek be a lánctól, de azon vihorásznak. Elnézek másfele, magamban imádkozok, szakadna le a nagy valaguk alatt. Erre a nagyobbik ráül egy 4 gyereknek tervezett rugós mérleghintára, először középre, mondom marha jó, de talán ennyit bír még a rugója...de aztán az egyik pici ülésre, a szélére!!! a pluszjel egyik szárára, remélem el lehet képzelni. Az alja a földet nyomja már, ezalatt a drabáris tehén alatt. Ezen vihog. Elindultam felé, de mire odaértem a csaj elhúzott megint hintázni, oda nem követtem, mert felsírt a picur. Azért jó feltűnően megnéztem a feliratot hogy hány kilóig való. Visszamentem a fiaimhoz, játszottunk tovább. Azt néztem, miért nem mennek ki a parkba a csajok beszélgetni, tele van üres árnyékos paddal. Erre megintcsak a nehézsúlyú kisasszony a hintát feldobva a tartórúdra, körbetekerte kétszer fent, merthogy neki az alacsony!!!! Itt telt be a cukrom, odamentem és megkérdeztem, szerinte vajon erre való-e az alkalmatosság. Ő persze magyarázott, hogy meee mi baja lesz, meg majd kifizeti, megkérdeztem, hány éves. Elárulta, hogy ő már bizony 18. Gratuláltam neki érett viselkedéséért, illetve megkérdeztem, mikor kicsi volt (már ha volt valaha is kicsi, mostani méreteiből következtetve), tapasztalta-e, hogy 90 kilós tehenek a piciknek való játékokat teljesen tönrkrevágták, és a szülei ennek örültek-e, mert ha igen biztos nagyon büszkék lennének a kislányukra. Meg hogy megnézném én, hogy fizeti ki ezeket. Erre azt mondja: elkezdjem sorolni, ki hol dolgozik?? Nem tudtam mást tenni, mint pofánröhögni. Még az is érdekelte, hogy nekem tett-e valami rosszat, hogy most őt piszkálom, nem esett le neki, hogy 2 kicsi gyerekem valószínűleg a hozzá hasonló tirpákok miatt nem tudja használni a városi játszótereket...Végül addig osztottam, míg kifáradt onnan a barinőjével együtt, és egy kinti padon vihogtak tovább, vagy 10 percig még, ezután elmentek a buszmegálló felé.

Én azt hittem a nagyideg szétvág közben, titkon reméltem, hogy megteríthetem egy kicsit, bár szerintem ha a sejhaja alá kerülök meghalok. Jártatok már így? Megtennétek, hogy facebookon vagy iwiwen kiteszitek a kérdésemet linkelve, hadd botránkozzon meg minél több ember :) meg várok hasonló sztorikat, ki tudja, lehet eljut a köszönetem az illető hölgyhöz, csinált nekem egy jó napot. :S


2011. jún. 10. 16:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
75%

Ha már iwiw... legközelebb kell csinálni képet, és kitenni pár oldalra.

Mondjuk láttál-e már tehenet játszótéren klubot lehetne létrehozni.

Itt a kamasz fiúk mennek be, mert rettentő jó buli... gondolom, 16 évesen nem nőtték még ki a játszóteret.


A képeiket fel kell tenni napisz.arra, meg iwiwre, facebookra, és akkor vigyorogjanak, mikor 100 hasonló korú, ellenben fele ekkora kamasz osztja őket.


Egyébként mást nem lehet velük tenni.

Tudom, tudom, minden korban ezt mondta a következő generációról az öreg, hogy bezzeg a mai fiatalok... De én még öreg sem vagyok, és a mai tinik tényleg kritikán aluli, ahogy viselkednek. Nem hiszem, hogy generációs eltérés lenne.

2011. jún. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
84%
A helyedben normálisan megkértem volna, hogy ne gyepálják a játékokat.
2011. jún. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
nincs generációs eltérés, csak 24 vagyok :)
2011. jún. 10. 16:49
 4/26 anonim ***** válasza:
76%

Nem pont ilyen példa, de én is felhúztam magam:

Mi egy gyereknapi rendezvényen egy óriás trambulin előtt várakoztunk az 5 éves kislányommal. A trambulin körül védőháló volt, a trambulinon pedig 5 nagy drabár kancaló ugrált. Kb 14-15 évesek.

Egyrészt szerintem ekkora lovaknak már nem is illendő kispólóban ott ugrándozniuk (egyiknek-másiknak nagy lötyögős cicije volt, nagy része háj mondjuk), meg hát nem hiszem, hogy 5 nagy tinédzserre méretezték a trambulint. Épphogy elfértek benne.

Mikor már vagy 20 perce vártuk, hogy kijöjjenek (a kislányom 2 percenként megkérdezte, bemehet-e már, de nem mertem közéjük beengedni), de eszük ágában nem volt.


Szóval, mikor elfogyott a türelmem, beszóltam a háló nyílásán, hogy Nagylányok, légyszíves, gyertek most már ki, hogy a kislányok is ugrálhassanak végre. először úgy tettek, mint akik meg sem hallották, ugráltak tovább.


Aztán beszóltam még egyszer erélyesebben, hogy legyetek szívesek most már kijönni!!! Akkor elkezdtek hőbörögni, és látványos pofahúzgálások közepette kivánszorogtak.

még én éreztem bunkónak magam. :-(

2011. jún. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
78%
Sztem Te nagyon türelmes voltál...én konkrétan már lekiabáltam volna a fejüket.2 gyerekes anyuka
2011. jún. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk is ez van, de este jönnek a tinik és szétszórják a szemetüket, csikkeket, üvegeket és rongálják a játékokat.
2011. jún. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
85%

ugyanígy jártam valamelyik nap,bár azok a lányok kisebbek voltak és kb 40 kilósak.ketten ültek fel egy ilyen rugós játékra.én finoman megkérdeztem,hogy nem zavarja őket,hogy ez a játék babáknak van?azt mondja nem és rángatja a vállát.én erre közöltem,hogy engem zavar,hogy az ilyenek miatt majd az én babám nem tud ezeken a játékokon játszani,szálljanak le.ezt meg is tették.

ennél jobban is felháborított,hogy egy ANYUKA az egyetlen padon dohányzott,mikor tuti nem lehet,mivel még kuka sincs.sajnos megszólított,a egész fogsora ki volt rohadva.miközben értelmesen elbeszélgettünk,sodor magának pár cigit.alig vártam,hogy rágyújtson,hogy figyelmeztetni tudjam,de nem tette meg végül.aztán láttam,hogy a csikket szépen kidobta a kerítésen.

2011. jún. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
57%

Ertem es jogosnak tartom a felhaborodast, de kedves valaszolo, Te sem vagy tul inteligens a kancalo kifejezessel.

Meg lotyogott a melluk ami persze nagy resze zsir?

Mert szerinted mibol vana Te melled?.....hidd el az is zsirbol es mirigyekbol.

En is szoltam volna minden felsorolt esetben valoszinuleg, de a stilus nagyon nem mindegy!!!!

Ezzel minosited magadat is a tobbi ember elott, igy elottuk is.Ha Te sem tudsz normalisan viselkedni, akkor milyen jogon varod el masoktol...plane lazado tizenevesektol!!!!


Jogos a felhaborodas azzal kapcsolatban, hogy tonkreteszika jatszotereket es szemetelnek, de nem csak ok teszik ezt, hanem a felnottek is akik a gyerekuket viszik a jatszoterre.

Nem egyszer volt mar ra pelda, hogy anyukak sopankdtak a rossz korulmenyek miatt,m de ok is ugyan ugy ott hagytak a szemetet a homokozo szelen es eldobtak a cigaretta csikket stb stb

2011. jún. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk a bekerített játszi mellett van egy gimi. Mivel év vége van, egy pedagógus kihozta az osztályát. A hasonló adottságokkal rendelkező gimnazista fiúk elkezdték nyúzni a rugós gyerekjátékokat, amit a tanárnő nem is nehezményezett... Én igen, és meg is kértem őket, hogy szálljanak le róla, mert legközelebb is szeretném ráültetni a gyermekeimet. Ők legalább nem vitáztak velem.
2011. jún. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
60%
Hát amilyen stílusban te szóltál hozzájuk nem csoda, hogy bunkók voltak veled. A hintát lehet rongálták, de a rugós állatfigurák nem csak babákra vannak tervezve. Lehet nem is 90 kilóra, én soha nem néztem meg mennyi a max. teherbírása, bár én is rá szoktam ülni az 50 kilómmal a babámmal együtt. A játszóteret nem csak 2 éveseknek tervezik. A játszón 12-14 évesek is még simán játszhatnak, hidd el nem 10 kilóig méretezik a játékokat.
2011. jún. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!