Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennél ilyen esetben?...

Mit tennél ilyen esetben? Játszóteres kérdés?

Figyelt kérdés
A fiam 2 éves lesz másfél hete kész az új játszótér,nagyon jól néz ki és csak 2 játszótér van a falunkban,van direkt kicsiknek csúszda alacsony várral direkt nagyoknak rugós lovak hinták stb.Van egy nagy család kb 8 gyerek.A nővérükkel szoktak lejárni 15 éves(80kg)és egész végig amíg a testvérei játszanak azon a nyamvatt rugós lovon ül(3napja járunk le azóta látom ezt)A 2-7 évig terjedő korú tesvérei pedig olyan bőszen káromkodnak h még talán felnőtt létemre nem halottam ilyen kombinációkat,pedig én is fiatal vagyok.A 2 éves gyerekem meg utánozza őket haza felé jövet már 3.nap megfogtam a fiam és hazajöttünk,mert nem bírom elviselni nem szól rájuk a nővére most én szóljak rá másére?!De nem lehet elmenni az ilyen neveletlen kölykök miatt.Mert üvöltözve használják a undorítobbnál is gusztustalanabb szavakat!Mit tennél te a mi esetünkben?
2011. ápr. 1. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerinte rá lehet szólni a gyerekekre nyugodtan. Én biztosan megkérném, hogy adják át egy picit a rugós lovat a gyerekemnek, és ne káromkodjanak a kicsik jelenlétében. Szerintem ez belefér.
2011. ápr. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ezt nem tudod kizárni a gyerek életéből. A káromkodás abban a pillanatban felüti a fejét, amint kikerül az otthoni közegből. Szerinted az oviban mi lesz? egymástól fogják tanulni a nagyobbnál nagyobb hülyeségeket. Szerintem, ha a fiad is használja a trágárságokat, magyarázd el neki, hogy ezeket a szavakat nem illik használni, anya nem szereti, ha így beszélsz, stb.

Mást szerintem nagyon nem tudsz tenni, és fontos, hogy a gyerek megtanulja, ezek "csúnya" szavak, és nem díjazod a használatukat.

2011. ápr. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A trágár szavak ellen tényleg nem tudsz mit tenni, de a csajt nyugodtan elküldheted a lóról, mert az nem az ő korosztályának készült. Nem írtad, de eltudom képzelni a származásukat.
2011. ápr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem teljesen magyarok mindkét szülőrészéről csak a szülők flúgosak most én nem azt mondom h a hülye meg ilyesmi szavakat nem fog eltanulni,de egy 3-4 éves gyerek hogy kiabálhat ilyet a mászókáról h fa*zop*,pi*aszag stb.ilyet elsem tudom képzelni h miért használ a gyerek előtt vagy vagy ne is értem az ilyet.
2011. ápr. 1. 19:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Azok a gyerekek sem rosszabbak, mint más gyerekek, azt utánozzák, amit látnak-hallanak. Elhiheted, hogy nem magától találta ezeket ki, és azért mondogatja, mert otthon ezt mondogatják a nagyok és nagy akar lenni. Ami fontos, a Te kicsidben tudatosítani, hogy ez mennyire helytelen viselkedés, és hogy milyen csúnya így viselkedni. Igaza van a korábbi hozzászólónak. Kizárni nem tudod ezt a viselkedést, de a helyére tenni a dolgokat igen. Ha pedig a Tiéd elkezdi ezeket használni, ki kell mutatnod azonnal és egyértelműen, hogy csalódtál abban, ahogy viselkedik és ilyet jóravaló gyerek nem mond. Meg lesz a hatása, ha látja, hogy hogyan reagáltál. Igen, hallanak csúnyát a gyerekek, meg is tanulják, de hogy használják-e, az a környezeten múlik. Ha ezzel nem "menők" (bármely életkorban), akkor nem fogják tenni.
2011. ápr. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!