Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Táppénz, GYED, ill. GYES...

Táppénz, GYED, ill. GYES ideje alatt jár a cafeteria?

Figyelt kérdés
Jelenleg 24. hetes vagyok, táppénzen, és most készülnek bevezetni a cafeteriát. Járt már vki ilyen cipőben? Ilyenkor nekem hogyan és meddig jár?
2009. márc. 24. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez munkahely függő. Helyi szabályozás vagy a kollektív szerződés szabályozza, hogy kinek milyen feltételekkel jár. Van ahol jár ilyen esetben is jár, de sok helyen 30 napon túli tartós távollét esetén nem jár.
2009. márc. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 3 hónapon túli távollét esetén már nem jár. Tehát a helyi szabályozástól függ.
2009. márc. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

én úgy tudom, hogy gyes, gyed, tápénz esetén csak az alapbérböl számolnak. Ilyenkor semmi egyéb nem jár. Ez azért is van mert én külföldön vagyok és kiküldetési díj sem jár ezekben az esetekben.

a cafetéria a fizetésedböl pár ezeret megkaphatsz adómentesen, pl egészségpénztárra, vagy kajajegyben, vagy inetrnetre. Ezeket gyed gyes és tápénz alatt nem kapod.

2009. márc. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én már GYEDen vagyok augusztus óta.

Az idén még nem kaptam cafetériát, de a dolgozó munkatársaim sem. Állami cég, még hezitálnak mi legyen.

De decemberig kaptam minden egyéb juttatást.

2009. márc. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A cafetéria adható juttatás a dolgozók részére, tehát a munkáltató dönti el, hogy kinek, mit, mennyit, meddig, stb. ad. A munkaügyes kolléganő biztos tud a részletekről tájékoztani, hogy a munkáltató cafetéria szabályzata pontosan milyen részleteket tartalmaz.
2009. márc. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!