Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyik ismerősöm jogtalanul...

Egyik ismerősöm jogtalanul veszi fel az emelt családit, mint egyedülálló anya. Közben meg a gyerek apjával élnek? Mit csinál az illetékes szerv, ha ezt bejelentem?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 17:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%
Most komolyan, ez kábé 1000Ft havonta. Egyrészt ez parasztság a részükről, másrészt viszont mit foglalkozol ezzel? Nincsenek saját problémáid?
2011. jún. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekenként 1000 ft a különbözet. Nem hiszem, hogy azért csinálják.

Nyilvánvalóan nem élnek sem házasságban, sem életközösségben.

A házassággal sokkal jobban járnának anyagilag hosszútávon.

Ez az ő dolguk, nem a tiéd.

2011. jún. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, ha nem egy lakcímre vannak bejelentve akkor jogosan veszi fel az emelt családit. Hidd el sokan csinálják ezt. Egyébként 1200 forintról van szó.
2011. jún. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%

Bocsi,hogy meg merem kérdezni,de ez neked miért baj?

Megkárosít téged ezáltal? Vagy mi okod van bejelenteni. Biztos szükségük van arra a pénzre.


Egyébként gondolom kimennek ellenőrizni...ha egyáltalán foglalkoznak ilyen apró cseprő ügyekkel...

2011. jún. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Hogy miért foglalkozom vele? Évekkel ezelőtt eltűnt a szekrényemből az aranyláncom, pont akkor költözködtünk, azt hittem elhagyta. Erre pár hónapja megyünk hozzájuk és ott ló a csaj nyakába az én láncom. Persze " visszakértem"! Kicsinyes a bosszú, de ...
2011. jún. 28. 17:51
 6/23 A kérdező kommentje:
* azt hittem elhagytam
2011. jún. 28. 17:52
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez most komoly?

És szó nélkül visszaadta?

Mit mondott hogy került hozzá?

2011. jún. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Ez komoly! Írtam neki egy üzit, aztán elküldtem valakit a láncért. Szó nélkül odaadta. Állítólag azt mondta, h az öcsém adta neki. De ez kamu, az anyjáékat is folyamatosan meglopja nő létére! Amikor gyerekek voltunk akkor a zsebpénzemet nyúlta le. Azt hittem felnőttként majd megváltozik.
2011. jún. 28. 17:59
 9/23 anonim ***** válasza:
75%
És attól sem fog, ha feljelented az emelt családi pótlék miatt. Tehát minek? Csak a saját energiádat fecséreled a kicsinyes bosszúra.
2011. jún. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
51%

És szerinted a hivatalos szervek mit csinálnak?

Egyrészt névtelen feljelentővel nem foglalkoznak, névvel kell feljelented.

Másrészt meg nem tudják bizonyítani a hivatalos szervek sem, hogy élettársak vagy nem és mióta. Max egyébként is visszafizettetnek velük 6 ezer forintot. Gondolod majd vizsgálódnak ennyiért?

ha érdekelné őket, akkor nem lehetne egyedülálló valaki egy kijelentéssel, egyedülálló vagyok. Hanem kérnének hozzá valamit.

És nem csak akkor egyedülálló valaki, ha nincs élettársa. Lehet hogy egyébként megfelelnek vmi más feltételnek.

2011. jún. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!