Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyi a "felelőtlen"...

Tényleg ennyi a "felelőtlen" kismama? Nektek nem tűnt fel?

Figyelt kérdés

Csak az elmúlt másfél-két hétből 4-5 olyan kérdést is fel tudok sorolni erről az oldalról, amikor egy kismama leírja, hogy ilyen-olyan problémája van (nem mozog a baba X ideje, lehet hogy a magzatvíz szivárog, erős görcsöket érez, stb.), és megkérdi, mit tegyen.

Jönnek a válaszok szépen sorban, 90% azt javasolja, ilyen tünetekkel menjen orvoshoz.

Kismama átlagos válaszai erre:

- köszi, de még megvárok néhány kommentet

- itthon nem tudok ezen segíteni?

- köszi, de nem akarok feleslegesen bemenni az ügyeletre


Közben telnek a percek, az órák - épp ezek azok a kérdések, amelyek akár egy-másfél napig is felkapottak, mert a leendő anyuka nem érti meg, hogy már rég orvosnál lenne a helye.


Miért van ez? Csak engem idegesít ennyire? Képtelen vagyok felfogni, hogyan kockáztathatja valaki a születendő gyermeke életét ilyen módon.

Elnézést, nem akarok általánosítani és senkit sem megbántani, de én ezt egyszerűen nem értem.


2011. júl. 10. 10:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%
Sokan itt várják a válaszokat -.- Azt hiszik majd itt a névtelen kommentelők megoldják a problémáját, nevetséges az egész.
2011. júl. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
26%

Sajnálatos módon nagy az Isten állatkertje, de alacsony a kerítés. Az ilyeneket egy életre meddővé tenném.

Lehet lepontozni, de az ilyen nem kismama.

2011. júl. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor én is értetlenül állok az ilyen kérdések előtt, és el is szoktam gondolkozni azon, hogy van-e értelme válaszolni vagy sem. De aztán csak odaírom, hogy irány inkább a doki! Na, nem mintha lenne hatása...
2011. júl. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyeneket inkább nem is minősítem, de Neked azért ajánlom, hogy próbáld Magad minél kevésbé felidegesíteni, mert nem éri meg, sajnos van, akin nem lehet segíteni....
2011. júl. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
95%

igazad van!

A baba nem mozgósnak belinkeltem most egy régi kérdést, ahol 36 hetes ikrek nem mozogtak, és nem jött válasz, hogy élnek vagy meghaltak. Szerintem ez utóbbi sajnos!

Remélem észbe kap!!! Nem tudom én sem felfogni, hogy képesek egyesek játszani a gyerekük életével....

Azt meg szintén nem értem, hogy aki le merte írni, hogy akár halott is lehet a magzat, az a béka segge alá lett pontozva. Mikor mindenki tisztába van vele, hogy igaza is lehet, csak senki nem meri ezt leírni! Vagy nem is tudom. Azt azért nehezen hiszem el, hogy ennyien bele sem gondolnának, hogy akár baj is lehet?

2011. júl. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, megnyugtat, hogy nem csak én látom így.


Az a legbosszantóbb, hogy ha valaki veszi a fáradtságot, és a sokadik óra után leírja, hogy a kérdezőnek nem ártana az eszéhez kapnia, és kissé le is cseszi, akkor még őt pontozzák le... Röhej.

2011. júl. 10. 11:29
 7/28 A kérdező kommentje:

11:29-es!


Igen, én is nyomonkövetem azt a kérdést és a rá érkezett válaszokat, de már tényleg ott tartok, hogy a fejemet tudnám a falba verni.

Ráadásul azt képes volt megtenni, hogy lehurrogta a válaszadót, aki leírta, hogy esetleg nem él a magzat, de arról nem volt hajlandó tájékoztatást adni, hogy ugyan-vajon, megfogadta-e a tanácsot, és elment-e orvoshoz.

Kész vicc az egész.


A másik kedvencem az az anyuka volt, aki anno leírta, hogy a gyerek három napja(!!!) leesett a fáról(!), de még mindig lila a karja és be van dagadva... és megkérdezte, mit csináljon vele, mert a fenistil meg a hintőpor nem segít.

Azt hittem, menten megszülök, mikor olvastam. És az ilyen kérdések sajnos nagyon megszaporodtak az elmúlt időben.

2011. júl. 10. 11:36
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is csodáltam azokat az anyákat akik hideg vérrel/fejjel képesek válaszolni az ilyen kérdésekre (mint a nem mozog a baba); őszintén szólva én már nem egyszer kikeltem magamból, lehet mert alapvetően ilyen a természetes reakcióm, lehet mert idegesít, hogy sok az ilyen bolond; mert egy dolog, hogy magaddal nem törődsz, én is ilyen vagyok, hónaljamban csomóval sem mentem orvoshoz, nade amikor benne van egy élet, akkor ha nem mozog, akkor legyen már annyi eszed, hogy bemész.


Most nemtudom, hogy tényleg ekkora ökör-e egy leendő anya, vagy kamu a kérdés ( a mostani nem mozgós kérdésnél bennem felmerült ez utóbbi is, a válaszból ítélve).

2011. júl. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Juj, nagyon egyetértek veletek. Ez már felelőtlenség.

Én egy ideig azt hittem, hogy ezek alap dolgok, hogy ha valami furcsát, netán rendellenest tapasztalsz, akkor irány az orvos, ha hétvége van, ha éjszaka van. Inkább legyen téves riadó, mint nagy baj. Két gyerekem van, én is tettem 1-2 utólag feleslegesnek tűnő kört, de nem bánom.

A másik nagy kedvencem a "neveljünk gyereket könyvből" kategória. Én tényleg nem akarok megbántani senkit, persze, kell tájékozódni - de mikor valakinek ad egy jó tanácsot mondjuk az édesanyja (aki ugyebár a kérdezőt felnevelte, többnyire egészséges felnőttnek) és jön ide kiakadni, hogy hogy mondhatott ilyet... Ok, van egy csomó dolog, amit pl. az orvostudomány vagy a pszichológia mára megcáfolt, de nehogy már ne merje valaki 5 percig sírni hagyni a gyerekét! Nem attól lesz valaki jó anya, ha önállótlan, elkényeztetett, nyápic, a leggyengédebb tavaszi szellőre is érzékeny gyerkőcöt nevel.

Néha én is úgy fel tudom húzni magam egy-egy kérdés olvastakor :)

2011. júl. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Jól látod :) Én 4szer mentem be a kórházba a terhesség alatt, ebből kettő tényleg olyan volt, hogy bennt is tartottak. A 36.héttől már nem engedtek volna ki, de megszültem hamarabb. Én sem értem,amikor nekem ilyen volt azonnal kocsiba ültem és mentem....
2011. júl. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!