Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék örökbefogadni?

Hogyan tudnék örökbefogadni?

Figyelt kérdés
A menetét és az egyebeket tudom, de vannak azért problémák. Pl. már van két fiam. Ahol eddig néztem legfeljebb egy gyereked lehet ha örökbe akarsz fogadni. A másik gond hogy a férjem elmúlt 45 éves. Én 35 vagyok. A legmagasabb korhatár amit találtam alapítványnál a 42 év. Csecsemőre nem is gondoltunk emiatt. De nagyobb gyerekre igen. Hány éves lurkót fogadhatnánk ilyen feltételekkel örökbe? Tud ebben valamilyen alapítvány segíteni?
2011. júl. 18. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Örökbefogadó csak az a teljesen cselekvőképes, nagykorú személy lehet, aki többek között az örökbefogadás előtti tanácsadáson és felkészítő tanfolyamon eredménnyel részt vett, és a gyámhivatal örökbefogadás előtti eljárása során hozott határozata értelmében személyisége, valamint körülményei alapján alkalmas a gyermek örökbefogadására, valamint a gyermeknél legalább 16, legfeljebb 45 évvel idősebb, így például egy ötvenéves személyében és környezetében is alkalmas személy ötévesnél idősebb gyermeket fogadhat örökbe. Az életkorkülönbség tekintetében a fiatalabb házastárs, testvérek örökbefogadása esetén pedig az idősebb gyermek életkorát kell alapul venni.


Az örökbefogadást a Családjogi törvény (1952. évi IV. törvény) szabályozza.

2011. júl. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Ez már segítség! Tehát az én életkoromat veszik alapul. Az jó! Igazából óvodás korúra gondoltam vagy kisiskolásra. Tehát 3-6 éves kor között.
2011. júl. 18. 16:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nagyon szuper, mármint, hogy szeretnél örökbe fogadni. Megkérdezhetem, hogy miért döntöttél így? Mi késztet rá? Főleg ami szimpi, hogy nem kisbabára vágysz. Sok sikert kívánok nektek!
2011. júl. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem nagyon tudom megmagyarázni. Szeretem a gyerekeket, mindig is sokat akartam. A három nálunk a minimum. Bár szülni még tudnék amennyit csak akarok és a korom engedi, de egyszerűen lelkiismeretfurdalásom van hogy az én gyerekeimnek mindent megadunk, szeretetet és egyebeket - természetesen az észszerűség határain belül - , de valahol meg ül egy kislány vagy egy kisfiú a sarokban és családról álmodozik. És én meg tudom neki adni. Miért ne tenném?
2011. júl. 19. 12:22
 5/8 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok. Ez tényleg nagyon szép és dicséretes. Nekem is megfordult a fejemben, hogy a 3.-at örökbe fogadnánk (bár én csak pici babát), de a férjem hallani sem akar róla, pedig ő is egy nagyon szép dolognak tartja, hogy ne árválkodjon egy gyerek, ha szerető családot tud adni neki valaki.
2011. júl. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A Fehérkereszt Alapítványnál foglalkoznak ilyennel is. www.feherkereszt.hu
2011. júl. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát az első alkalommal az én férjem is idegenkedett a gondolattól. Tudom hogy durva, de a következőt kérdeztem:" Ha most kiderülne valamelyik fiadról hogy nem a tiéd, kevésbbé szeretnéd őt?" Nem tudott rá mit válaszolni. Azóta egyáltalán nem tiltakozik ellene. Kicsit szerintem attól tartanak hogy milyenek az igazi szülei és milyen lesz a gyerek. Dehát a nevelés szerintem 95% egy személyiségben.
2011. júl. 23. 20:38
 8/8 A kérdező kommentje:
Fehérkereszt? Szuper! Nagyon köszönöm!!!!!
2011. júl. 23. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!