Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Merjünk segítséget kérni az...

Merjünk segítséget kérni az önkormányzattól? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

történetünk röviden:


2 évvel ezelőtt a férjemet elküldték a munkahelyéről mivel a lakásunk hitelből vásárolt, így a bank a mentőcsomagot fel ajánlotta amit el is fogadtunk 2 évig csak 10ezer ft-ot kell fizetnünk és utána részletbe vissza ami a 2 év alatt nem fizettünk.

így 72ezer ft helyett 17 ezret fizettünk.


nagyon sok rezsivel elmaradtunk, majd talált munka helyet a férjem közben megszületett a második gyermek minden tök jó volt szép lassan ki egyenlítettük a sok hátralékot, nem tartozunk sehova.


most szeptembertől kell fizetni megint a lakás hitelt ami mára már 83ezer ft.


de 1 hete jött a gond, megint lapátra tették a férjem, most mit tegyünk?

kisebbik gyermekünk tartós beteg, iszonyat sok a kezeltetése havi 32ezer ft csak a pici kezelése és még nem vettünk, nekik kaját ruhát és magunknak sem semmit kifizetni a rezsit, más hitelt 1 keresetből nem megy.


az önkormányzat vajon tudna segíteni? esetleg önkormányzati lakással? mi kell ehhez?


bocsánat hogy ide írtam ki a kérdést de itt aránylag sok anyuka van és én is az vagyok jobban megértjük egymást.


kérlek titeket ne a szitkolozást írjátok nekem, így is nagyon nehéz a férjem keresi a melót nem ül itthon a karosszékbe, de egyenlőre semmi...

bármit el vállalna...

én gyeden vagyok vissza nem tudok menni, mert már nincs helyem ezt az első gyereknél közölték hogy ki leszek rúgva.


most nagyon ki látástalan a helyzet, mi lesz ha nem tudjuk fizetni a lakást?

híd alá kerülünk??


2011. júl. 18. 17:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%

Hogyan kaphatnál önkormányzati lakást, ha már van egy hiteles lakásotok?Sokan albérletből szeretnének kitörni, meg szülőktől menekülni, nem egy olyan lakásból, amit felelőtlenül hitelből vettetek.

Tudom, hogy nem osztást kértél, de az ember mit mondjon erre?Nem fogsz kapni önkormányzati lakást, mert akkor mindenki abba menekülne.

A tartósan beteg gyermeknek jár a közgyógy, igényeld meg.A férjed meg 1000-el keressen melót.

A többiről érdeklődj az önkormányzatnál.

2011. júl. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Részben át tudom érezni a problémátokat,mert nekem is volt hitelre vett házam,de férj és gyerek nélkül.Nagyon nehezen tudtam fizetni,ezért eladtam még mielőtt a bank vitte volna és vettem másikat(új épület volt,befejeztem,költöttem rá sokat,de a hitelt vissza tudtam fizetni és még maradt annyi,hogy egy másikat vegyek máshol)

A ti esetetekben szerintem igen,önkormányzat,polgármester akárki(nálunk nagyon segítőkész pl a polgármester,persze bizonyos határokon belül,ahogy tud-bár nálunk szükséglakás mint olyan nincs)

Vagy gyermekjóléti szolgálat ilyesmi szerintem.

Nem tudom olyanra,hogy lakásfenntartási támogatás jogosultak lennétek-e;ha más nem egy kis segítség a gázba,villanyba,az is jól jön.

Vagy egy nálam bevált ötlet,ami esetleg pénzt hozhat nektek is: nem tudom,van-e felétek vásár.Nálunk(Kistelek) minden hónapban van és a múltkor is voltunk,sok mindent el adtunk,ami már nem kellett.De neten is hirdethetnél pár dolgot,hátha lenne keletje.

Tudom,ezek átmeneti megoldások,de mi is sajnos most ezekhez kell,hogy nyúljunk.(volt már olyan,hogy a biciklimet adtam el,hogy egy hétig legyen mit enni és inkább gyalogoltam a pár kilométerre lévő buszhoz)

Sok sikert a férjednek a munkakereséshez,nem egyszerű sajnos!

És mindenhol,ahol lehet felétek,próbál meg kilincselni,hátha :-)

2011. júl. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Keressetek olyan városban munkát, vagy legalábbis a férjed, ahol olcsó lakások vannak, vagy a város mellé költözzetek ki falura. A lakást adjátok el! Falun már potom pénzért vehetsz 2-3 szobás házat.
2011. júl. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló


nem felelőtlenül vettük a lakást mindkettőnknek rendes munkája volt, vállaltuk a babát hisz jól kerestünk akkor a törlesztőnk 34ezer ft volt!

ha tudom elesek előtte leülök, ha a pici egészséges lenne (ez minden vágyam) akkor könnyebb lenne, hisz ezt sem tudhattuk mi 4-5 évvel ez előtt!


nem tőled kértem a megoldást csak érdeklődtem mik az esélyek soha nem mentünk kérni!


sajnálom hogy ilyen rossz indulatú vagy, inkább ne írtál volna... belé rúgsz még így is egyet hát köszönöm!


falúra nem tudunk menni nincs autónk mindennap kell járnunk kezelésre a picivel.


köszönöm

2011. júl. 18. 19:02
 5/11 anonim ***** válasza:
32%

Senki be nem rúgtam, csak a tényeket írtam le.Ha bemész az önkormányzathoz, na ott sem fogsz ám rózsás csókok közötti gratulációkat kapni.

Annak mindig benne kell lenni a pakliban, hogy elveszíthetitek a munkahelyet.Ez az első amit mérlegelni kell, hogy tudjátok-e fizetni a hitelt akkor is, ha valamelyikőtöknek nem lesz munkája, vagy váratlan kiadás jön. Lásd:beteg gyermek.

Ez nem rosszindulat, hanem realitás, meg puszta tények.Sajnálom, ha ilyen érzékeny vagy.

2011. júl. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

igen 4 évvel ez előtt tudtam hogy 34ezer helyett 83ezret kell majd fizetnem....

na ez nem volt a pakliban legalábbis nem tudtam hogy lehetséges...

tudod mit hagyjuk

kár volt kérdeznem

2011. júl. 18. 19:25
 7/11 anonim ***** válasza:
32%

De tudnod kellett hogy lehetséges, mert vállaltátok az árfolyamkockázatot.Vannak ott bizony apróbetűs részek is.És ez még nem a vége, lesz még magasabb is.

De tényleg hagyjuk...

2011. júl. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

LAKÁST AZONNAL ELADNI! ne várjátok meg, amíg a bank elárverezi aprópénzért, mert abból nektek semmi sem marad!!!! Az albérletek között is van olcsóbb, ráadásul az fix.


Férjed járt már a munkaügyi hivatalban? Valami mindig akad, csak általában az emberek túl büszkék odamenni, és bevallani, hogy baj van.


És irány az önkormányzat! Beteg gyerekre tuti kapsz valami támogatást.

2011. júl. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom melyik városban laksz.

Én itt (Budapest) kaptam tavaly szociális segélyt. Nem voltunk a férjemmel akkor még összeházasodva de babát vártam. Igazolnom kellett, hogy nem dolgozok, anyámmal élek stb...

Szerintem nektek is adnak valami ilyesmit, próbáljátok meg mindenképpen!

Tudom miröl beszélsz, nekünk is van lakáshitelünk (svájci frank), mi is 34 ezerrel kezdtük, most 56 körül van azt hiszem (csak a felét fizetjük szerencsére)... Anyám személyi hitele 18 ezerröl harmincvalamennyire emelkedett (csúcson van a frank), nem bírja fizetni, azt mondja inkább tartozzon a banknak de éhezni nem fog.

Na mi emiatt forintban vettünk fel személyit, a büdös életbe nem jutott volna eszembe valutában felvenni...

Na de mindegy, remélem sikerül valamit intéznetek! Majd írd le kérlek!

2011. júl. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A forint romlik!Így neked meg a futamidő fog sokkal hosszabb lenni.
2011. júl. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!