Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol tudok pontosan utánna...

Hol tudok pontosan utánna nézni a TGYÁS-em összegének?

Figyelt kérdés
Most 20-átol igényelhetném a TGYÁS-t de nem tudom mennyire számíthatok mert elég kacifántos a helyzetem. A munkahelyem munkaügyise azt se tudja hogy van e ilyen még... Azt szeretném megtudni érdemes e megigényelnem ,mert lehet a Gyes összege magasabb lenne.
2009. ápr. 6. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Konkrét adatok nélkül csak általánosságban lehet segíteni. A tgyás alapja mindig a jogosultságot megelőző év átlag keresete. Ha a megelőző évben valamilyen ok miatt nincs 180 napos kereseted akkor másképp számolnak, de a konkrét adatok nélkül nem lehet megmondani hogy hogyan.


[link]


Itt valószínű tudnak érdemben segíteni és azt is megmondják, hogyan jársz a legjobban, csak le kellene írni, hogy a szülést megelőző két évben mettől meddig milyen munkaviszonyod volt, mennyi bérrel stb. Ha nem volt munkaviszonyod akkor azt, hogy milyen más ellátásra voltál jogosult.

2009. ápr. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ide nem akartam kiírni a kesze kusza történetem... mert olyan hosszú levelet ida sztem ki se lehet tenni... tényleg nem egyszerü. köszi a választ.
2009. ápr. 6. 11:33
 3/4 anonim válasza:
Az OEP honlapján (oep.hu) az egészségbiztosítási ellátások között részletesen le vannak írva az ellátások formái, szabályai, illetve a mértékük is.
2009. ápr. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
az oké de biztosított jogviszony alatt voltam "aktív dolgozó" majd kirugtak,majd passzív táppénz,majd visszavettek, majd táppénz mert veszélyeztetett pocis lettem,és jelenleg is táppénz de már dec 29 óta nem kapok pénzt mert nem jár a ledolgozott napok alapján. Szóval volt minden utaltak össze vissza mindent és azt szerettem volna kideríteni hogy nagyjábol mekkora összegre számíthatok,hogy több e mintha egyből gyes-re mennék... mindenhol azt a választ kaptam hogy jár a TGYÁS de hogy mennyi azt majd az első utaláskor tudom meg... értitek??? mert én már nem:D:D:D: de nagyon köszönöm a válaszokat.
2009. ápr. 6. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!