Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Köldökzsinórvér levételének...

Köldökzsinórvér levételének van értelme?

Figyelt kérdés

Elnézést, ha provokatívnak tűnik a kérdésem, tisztában vagyok vele, hogy elméletileg milyen kincset jelenthet.

Igazából azon gondolkodom a már jó ideje, hogy hogyan lehet felhasználni? Még nagyon kevés helyen alkalmaznak őssejtterápiát, legnagyobbrészt csak Keleten, amit persze a nyugati orvostársadalom nem fogad el. Pont tegnap is volt egy riport a TV-ben egy beteg kisgyerekről, akin lehet,hogy tudna segíteni az őssejtbeültetés (Ukrajnában vagy kínában csinálnák, nem tudom pontosan), de hiába vetette le a család az őssejteket (egy kisebb vagyonért), azt nem vihetik ki az országból, ergo a gyereken nem segít semmit.

Persze bízhatunk abban,hogy ez majd változni fog a jövőben. De Te mit éreznél, ha mondjuk beteg lenne a gyermeked, és a kezedben lenne az őssejt, ami megmenthetné, és mégsem tudnád felhasználni???


2009. ápr. 8. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha egy gyermek beteg az mindig az anyának fáj a legjobban!

Ha a beteg gyermekem őssejtje a kezemben lenne,akkor felkutatnék minden lehetőséget hogy fel is tudjuk használni.Biztos lenne rá valahogy lehetőség,vagy valami kiskapu.

Mi is sokat gondolkodtunk ezen,hogy levetessűk-e az őssejtet,de aztán úgy döntöttünk,hogy nem (főként anyagi okokból).Ha lett volna rá pénzem szerintem levetettem volna az őssejtet!

2009. ápr. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi vetettünk le, mert az én családomban nagyon gyakori a rákos, szív és érrendszeri megbetegedés, a férjemében pedig a cukorbetegség (nem az időskori cukor), plusz a férjem kap a munkáltatójától eü. pénztári hozzájárulást, amit mi soha nem költöttünk el. Így is kellett pluszt pénzt fizetni, de annak az összegnek a 30%-át vissza lehetett igényelni. Összességében kb. 35e Ft-unkba került.

Mi a Sejtbankot választottuk pont azért, mert nekik az árban benne van az, hogy Európán belül bárhova elszállítják plusz pénz nélkül. A többi ilyen cégnél csak a magyarországi felhasználáshoz szállítják ki.

Ezért nem igazán értem, hogy mi az, hogy nem vihetik ki az országból?

Nem csak keleten, hanem nyugaton is vannak olyan kórházak, ahol felhasználják, általában csak bizonyos kísérletek vannak az őssejttel kapcsolatban betiltva. A beültetésnél azért részesítik előnyben az ukrajnai vagy kínai kórházakat, mert náluk már 20! éve csinálnak ilyeneket és sokkal nagyobb a tapasztalatuk.

2009. ápr. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én csak a tegnapi hírben hallottam ezt, hogy nem vihetik ki az országból, de akkor az lehet hogy csak EU-n kívülre vonatkozott.

Én idáig csak egyetlen olyan esetről hallottam, hogy Németo-ban végeztek valamilyen őssejt terápiát, de akkor jó hír, hogy azért több helyen is végeznek ilyen beavatkozásokat.

Én nagyon bízom benne, hogy pár éven belül elfogadott és gyakran alkalmazott eljárás lesz a Nyugati világban is. Most még arra hivatkozva ritkák az ilyen terápiák (és pl a TB sem támogatja),mert hogy nem bizonyított a hatása. De nem értem, hogy mondjuk egy haldokló gyereknek miért nem lehet megadni ezt az utolsó esélyt, hiszen rontani a helyzeten már úgysem tud...

2009. ápr. 8. 10:45
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Tudom, hogy régi a kérdés, de ha még valaki olvassa, okuljon belőle. Az első gyerekemnél levetettük, mert apukám csontvelőrákban szenvedett, és félt, hogy a gyerek esetleg örökli, ezért ő ki is fizette. Mi nem tudtuk volna. A Zelion aztán összeveszett a vértároló központtal, így a levétel után 2 héttel kaptunk egy levelet, hogy a Zelion megszűnt, de azért a vért tárolják. Gondolhatjátok, hogy megijedtem. Az Egészségügyi Minisztériumtól kértem egy állásfoglalást, miszerint tényleg megvan a vér, és tényleg tárolják is. De azóta is hallottam pletykákat, hogy ezek az állományok már nincsenek meg.

Most várom a másodikat, és gondolkodtunk, hogy mi legyen. A Sejtbankot kerestem meg a kételyeimmel.

Íme néhány érdekes válaszuk:

- Mi van, hogy csődbe megy a cég? Mi lesz a vérrel?

- Elszállítjuk a Megrendelőhöz, vagy ahova kéri. (Remek, beteszem a hűtőszekrénybe.)

- Hol csinálnak Magyarországon műtétet a köldökzsínórvérrel?

- Pl. Szent László Kórház, meg még vagy 5 kórházat felsorolt. (Ez szemérmetlen hazugság, aput a László Kórházban kezelték, ők ilyennek nem foglalkoznak. Őssejtbeültetéssel igen, de nem köldökzsinórvérből.)

Utánaolvastam még egy kicsit a témának. Semmire sem jó.

Ellenérvek:

1. Európában sehol nem csinálnak vele műtétet, senki nem is tudja mit kéne vele kezdeni. Franciaországban és Olaszországban nincsenek is ilyen sejtbankok, tiltott és etikátlan a működésük.

2. A mennyiség 3-4 kg-s gyerek esetén 90-150 ml köldökzsinórvérből 25-35 ml őssejt kb 25 kg-s gyereknek elég. Felnőttnek nem.

3. Veleszületett betegségre nem jó.

4. Felnőtt korban is lehet őssejteket kinyerni a testből, májból, csontvelőből, jóval nagyobb mennyiséget.

5. A jelenlegi technológiával 20 évig lehet csak tárolni az őssejtet, utána megromlik.

Szóval mielőtt az ember ennyi pénzt kifizet érdemes utánanézni. Valóban kihasználják azt, hogy az ember a mai világban próbál mindent megadni a gyerekének. Még azt csodálom, hogy Magyarországon egyáltalán engedélyezik, mert egyértelműen szélhámosság. Lehet ábrándozni, hogy mi lesz az orvostudománnyal 20-30-50 év múlva, de jelenleg semmire sem jó. Aki mást állít, az hazudik.

2009. aug. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elég érdekes, amit írsz.

A Szent Lászlóban 1992 (!) óta működik őssejt transzplantáció, a honlapjukon is fent van, hogy végeznek köldökzsinórvérből származó őssejt beültetést...


Franciaországban volt az első köldökvértranszplantáció 1988-ban. Az első szlovákiai transzplantáció 1998-ban volt, 1998 óta van őssejtbank Szlovákiában (saját célra csak 2002 óta lehet fagyasztatni).

Igaz, hogy genetikailag kódolt betegséget nem lehet vele gyógyítani, de ezen kívül van már vagy 50 féle betegség, amit igen, vagy már nagyon közel járnak hozzá.


Saját célra egy 96 kilós embernek elég, más források szerint egy 50 kilós embernek, de ez a huszonvalahány kilós adat csak városi legenda.


Az, hogy a köznyelvben egyfajta őssejt van, nem azt jelenti, hogy ez tényleg igaz. Ugyanis háromféle: embrionális, köldökzsinórvérből és egyéb helyről kinyert. Az embrionális nagyon veszélyes, etikai kétségekkel tűzdelt, csak egy-két országban lehetséges a kísérletezés vele. Az egyéb helyről kinyerttel az a baj, hogy nem biztos, hogy ki tudják nyerni (ha beteg már a szervezet, akkor b@szhatod), hiába a sajátod, ugyanúgy kilökődhet, mint egy idegené, találkozott már egyéb betegségekkel, ugyanolyan öreg, mint te stb. A legjobb a köldökzsinórvérből kinyert, egyébként a legtöbb európai országban van olyan őssejt bank, ahol adományozott köldökzsinórvérből kinyert őssejtet tárolnak, úgyhogy az őssejt tárolás nem magyarországi sajátosság.


Az utolsó bekezdésedre, mondatodra inkább nem reagálok, "nyilván" kutatóorvos vagy, aki ezzel foglalkozik.

Azt gondolom, hogy akinek baromi sok pénze van, annak tök mindegy, hogy mire szórja a pénzét, akinek nincs baromi sok pénze az pedig rendesen utánanéz, hogy mi is ez az egész.

2009. aug. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!