Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A táborokban (cserkész,...

A táborokban (cserkész, iskolai egyéb) miért veszik el a mobiltelefont, és adják csak ki napi 10-20 percre?

Figyelt kérdés
Én pl ezt megoldottam,hogy az sim kártya amin van net is maradt a galaxy s2-ben és a régi dominós kártyámat 1-2 ezer forinttal pedig egy régebbi telómba (x660) beraktam és azt mutattam meg, meg az adtam oda!
2011. aug. 19. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Egyrészt, hogy nem vesszen el, másrészt meg azért, hogy a gyerek ne lógjon egész nap a facebook-on telefonról...
2011. aug. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
81%

Egy tábor nem arról szól,hogy a gyerek,egy nap alatt hány órát tud a mobilon lógni,hanem, hogy milyen jól tölti a szabadidejét. vagy már annyira mindenki a mobilon lóg,hogy mobilos tábort kell szervezni? Nem is lenne rossz ötlet.

Persze nem akartam bunkó lenni,csak válaszoltam. Annak idején nálunk mobil se volt. Ha a szüleink akartak velünk beszélni,fel kellett hívni a tábort és adtak egy időpontot,amikor minket vissza tudtak hívni.

2011. aug. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Például azért, mert ha a gyerek elhagyja a méregdrága telefonját, vagy valaki ellopja, akkor a kedves szülő a tábor vezetését fogja hibáztatni.
2011. aug. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Az előttem szólók tökéletesen leírták!

Ellophatják, vagy a gyerek egész nap a szüleit hívogatja (vagy fordítva!), esetleg ha olyan a telefon, akkor a neten lóg...

Táborba megy a gyerek, ahol állandóan program van, nem unatkoznak egy percre sem. Minek a telefon?

2011. aug. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%

Nem értek egyet ezzel a dologgal.

1. a gyerekemnek nincs méregdrága mobilja, és internet hozzáférése sincsen

2. ha méregdrága mobilja lenne, és elhagyná, az a mi bajunk, felnőtt emberek vagyunk, nem kell egy táborszervezőnek beosztania a mi pénzünket

3. szeretem, ha bármikor el tudom érni a gyerekemet. ez nem azt jelenti, hogy percenként hívom a gyereket, és ő sem minket, de számomra fontos a tudat, hogy akármi van, azonnal el tudjuk érni egymást.

éppen ezért én nem is küldtem soha olyan táborba a gyereket, ahol ilyen megkötések vannak, mert szerencsére nem minden tábor ilyen. a tábor azért van, hogy a gyerek jól érezze magát, nem azért, hogy úgy kezeljék, mint egy börtönben (mert ott van korlátozva a telefonhasználat ilyen módon).

2011. aug. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Cukordinnye válasza:
95%

Egy szülőnek meg kell bíznia annyira abban a vezetőben, akivel elengedi a gyerekét, hogy nem érzi szükségesnek azt, hogy a gyereknél legyen telefon. (Ráadásul, ha a gyereknél van is telefon, akkor is a játékoknál stb. programoknál el kell vele tetetni, hogy nehogy összetörjön, tönkremenjen a zsebében...és akkor ugyanúgy nem éred el.)


Ezekben a táborokban van egy telefon szám (valamelyik vezető telefonszáma), amit bármilyen probléma esetén fel lehet hívni és kapcsolatot tud teremteni a szülő a gyerekkel.


Utolsó: kiváncsi lennék, hogy te kit okolnál először, ha eltűnne vagy elromlana a gyereked telefonja egy ilyen táborban...


Miért kell a telefonja ahhoz, hogy jól érezze magát? Rengeteg program, egy perc sincs, amikor unatkozna. A gyerek nem úgy fogja fel, mint "börtöni körülmények", ha a szülő nem így reagálja le...


Mellesleg a szülőnek eleve kellene annyi eszének lennie, hogy kisebb gyerekkel nem küld telefont egy táborba és fel sem merül az elveszik vagy sem kérdés.

2011. aug. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 sumergo ***** válasza:
96%
20 évvel ezelőtt is táboroztunk. Sok helyen még vezetékes telefon sem volt, mobil meg ugye egyáltalán. A szülők a 2 hét alatt 1x meglátogathattak minket, ha akartak, mégis tudták, hogy jó kezekben vagyunk, vigyáznak ránk. Táborozáshoz semmi szükség mobilra.
2011. aug. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

Én tizenöt évvel ezelőtt voltam táborozni. Lehetett volna lehetőség hazatelefonálni, de nem akartam. Inkább vettem egy képeslapot a postán, és írtam rá szépeket, hogy mit csinálunk, mi volt az ebéd, melyik fiú kötekedős.


Gondolom, nem azért mész táborozni, hogy a neten lógj. Jól is teszik, hol elveszik. Már telót sem azért hordanak a gyerekek, hogy a szülőjük elérje őket, hanem, hogy netezzenek meg zenét hallgassanak. Fölösleges. Vagy akkor, ne menj táborba!

2012. jan. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
93%

Én olyan táborba megyek (és voltam már kétszer), ahol egész hétre elveszik, és nem adják ki. :) És ÉLVEZEM. Végre egy hét, amikor nem zargatnak minden este a szüleim, végre egy kis nyugi. :)


16L

2013. máj. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!