Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van még olyan valami amit egy...

Van még olyan valami amit egy 1,5éves kisgyerek nem ehet vagy ihat?

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Már egy évesen sincs ilyen.
2011. szept. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Kivéve a szeszes italokat,de energia italt sem célszerű neki adni.
2011. szept. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Jubilee ***** válasza:
71%
19 hónapos kortól írják a száraz hüvelyeseket, kacsa, liba, nyúl, fácán, túrórudi, krémtúró, kefír, kecsketej, kecskesajt. 24 hónapos kortól ehet nyers paradicsomot is, gombát, májkrémet, szalonnát, virslit, felvágottat, juhtúrót, juhsajtot és tejszínt. Az italok közül szénsavasat ne adj neki. :) (Ezeket a 3 éves kisfiam gyermekegészségügyi kiskönyvéből másoltam neked.)
2011. szept. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%

Nem javasolják a csonthéjasokat (mogyoró, dió), a fulladásveszély és az allergia miatt.

A mákkal is óvatosan kell még bánni, állítólag nagyon elalszanak tőle (ezt a szomszéd anyuka mondta, ez a szakmája, nem tudom, hogy igaz-e.)

Aprómagvas gyümölcsökkel lehet próbálkozni, ha nincs allergiás a családban.

2011. szept. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a szemes babot csak 2 éves kortól ajánlatos...

Bár nem hiszem, hogy bántaná a pociját egy 1,5 évesnek sem... Csak erről olvastam, hogy 2 éves kortól ajánlatos.

2011. szept. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ezek közül amiket írtatok szinte már mindent evett,kivéve a gombát,és a húsokat. Persze csirke,disznó,marhahúst és halat már evett. Imádja a tejtermékeket,főleg a sajtokat. A nagy kedvenc még a nyers paradicsom. Nem is gondoltam hogy 2éves kor után ajánlott. A máktól és a diótól sem volt még baja.

Köszönöm a válaszokat!

2011. szept. 9. 21:41
 7/9 anonim ***** válasza:
A mézről sincs egységes álláspont, ahogy a tehéntejről sem, hogy 1, 2 vagy 3 éves kortól szabad-e.
2011. szept. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én gombát, diót, mogyorót és mákot nem adtam még neki.
2011. szept. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálam a gomba és a mogyoró maradt. Dióféléket evett már 18 hónaposan, és a mézet is eszi kenyéren és teában is.

Persze az eleve nem gyereknek valókat nem sorolom ide, mint az alkohol, energiaital és társai, amit még felnőttnek sem kéne enni/inni.

2011. szept. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!