Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Harcolnátok" vagy feladnátok...

"Harcolnátok" vagy feladnátok hogy megkapjátok a T. gyás-t, ha már ott tartanátok, hogy elmaradtatok a csekkekkel, és hogy 16 ezer maradt a hónapra úgy, hogy abból nem csak enni kell, de pelenkát. Stb is venni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 6. 15:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy idő és energiaigényes lenne, de nem lehetne elmenni az új telephelyre és ott érdeklődni? Talán tudnának segíteni. (Esetleg ott befenyegetni őket, vagy tényleg feljelenteni a céget.)
2011. nov. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Nem az idő-részben- és energiával lenne a gond,hanem azzal,hogy mi igen távol vagyunk a bejelentett helyhez,és ebből a 16-ból ami van,nem futná még azt is...

Senkinek nem kívánom ezt!!


Köszönöm a válaszokat!

2011. nov. 6. 19:54
 13/18 anonim ***** válasza:
Akkor menj be az OEP-be, és jelentsd fel őket, de előtte küldj a munkáltatódnak egy e mailt, mert megfogják büntetni, de neked menni fog a pénz.
2011. nov. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
nincs egy ügyvéd ismerősöd, aki esetleg tud egy levél megírásával segíteni?vagy megbeszélni, hogy később kifizeted a levél díját, vagy több részletben, mert ha valaki átveszi a leveleket, akkor ezt az ügyvédi levelet is el fogják olvasni.remélem sikerül megoldani.
2011. nov. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Akkor a bejelentett helyre küldd el a levelet, ne oda, amit megadtak címet. Mindenképpen harcolj az igazadért, a tgyás jár, és ha a munkáltató nem teljesíti a kötelességét, akkor jelentsd fel. Mármint az OEP-nél. Utólag megkapod a pénzt, addig meg valahogy ki kell hogy bírjátok. 16ezerből tuti hogy nem fogjátok kihúzni hónap végéig, főleg hogy csak a pelenka és a törlőkendő, ruha a kicsinek mert jön a tél, stb, plusz ha netán tápszeres a baba ennyibe kerül.


Ne add fel! :)

2011. nov. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nincs ismerősöd aki abban a városban lakik ahol a munkáltatód telephelye van? Őt megkérni, hogy nézze meg mi van azon a címen.
2011. nov. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Az egyik ismerősömnek "csak" a táppénzes papírjain ült a munkáltató. A csajszi bement az oepre, ahol közölték vele, hogy no para, majd ők intézkednek. Még azon a héten felhívták a csajt a munkahelyéről, hogy nyugi intézkednek, sűrű bocsánatkérések stb. Mint kiderült az oep írt a munkáltatónak egy olyan dörgedelmes levelet, hogy a munkáltató helyből össze... a bokáját.


Úgyhogy én csak azt nem értem, hogy miért neked kell rohangálnod, miért nem az oep intézkedik???

2011. nov. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Pesten van a munkáltató által megadott cím,ott nincs ismerősöm.

A közeli Egészség Pénztárral nem lenne gond,ott nagyon rendesek voltak,Ők az Ő részüket se perc alatt elintézték! Igénylés előtt nekik írtam levelet-mert Ők voltak az illetékesek amíg a cég a közelben volt- mert akkor sem lehetett már elérni a munkáltatót a megadott címen,Ők írták,ha továbbra sem tudom elérni,akkor ezt mellékelten írjam el az igényléssel együtt küldjem el. Megtettem. Miután Pestről jött levél,hogy kell a munkáltatói igazolás,A-Z-ig leírtam mindent,hogy én hogy mertem lemondani a gyes-ről,és megigényelni a T.gyás-t, lefénymásoltam amit a közeli OEP küldött levelet,amiben világosan le van írva az is,hogy "nyilvántartásuk szerint xxx-től alkalmazásban állok ennél a cégnél,melyen telephelye x és székhelye x." Egyebek közt ez is ott van benne! Ezért sem értem hogy miért kell ennyit kínlódni!

Lefénymásoltam amit a munkáltató küldött levelet,amiben a cím van,hogy hol lehet intézni az ilyen ügyeket...

De Pest le se carja!

Sajnos nem tudunk megmozdulni,még telefonálni sem tudunk-ha csak a családsegítőben nem engedik meg,hogy ráérdeklődjek Pesten a dolgokra.

Köszönöm Mindenkinek,hogy próbált segíteni!! Aranyosak vagytok!!!

2011. nov. 7. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!