Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik a tapasztalatok, szülés...

Mik a tapasztalatok, szülés után megkapjátok a kórházban a születési anyakönyvi kivonatot, és a lakcimkártyat? Vagy csak egyiket vagy egyiket sem?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 08:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%

Egyiket sem.

Nálunk el lehetett menni érte személyesen, kiadták egyben a lakcímkártyát is.

De nem hiszem, hogy lenne kórház, ahol megkapnád, hiszen az anyakönyvvezető állítja ki a hivatalában, minek vinné ezek után vissza a kórházba?

2011. jan. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Viszont akkor milyen papírt kapok távozáskor a kórházbaN?MIVEL igazolom hogy megszületett?
2011. jan. 28. 08:43
 3/12 anonim ***** válasza:
Kapsz egy csomó zárójelentést. Kapsz egyet te, egyet a baba. Abban leírják, hogy megszületett, stb. ja, meg megkapod a gyermek oltási könyvét is. pl. A Szent Imre kh-ban (Bp.) kaidják, bár amikor hazaengedtek nem volt kész, vissza kellett menni 2 nap múlva mindkettőért.
2011. jan. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
mi csak a születési könyvet kaptuk meg a kórházban amikor haza indultunk.
2011. jan. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Megkapod az egészségügyi kiskönyvét, plusz az anyakönyvi hivatal is kikéri az adatait a gyereknek, vagy tőled személyesen (nálunk így volt), vagy a kórháztól.
2011. jan. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Anyakönyvi kivonatot a szülés után két héttel adták ki nekünk a kórházban.

A lakcímkártyát pedig elküldték postán, kb. másfél hét alatt érkezett meg.

2011. jan. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi már a kórházban megkaptuk a születési anyakönyvi kivonatot, a lakcímkártyát pedig postázták. Kecskeméten lakunk.
2011. febr. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én mindkettőt megkaptam, pedig 3 napos ünnep előtti napon szültem. Egy hölgy jött a szobámban, elkérte az irataimat és az ünnep utáni első reggelen - pont, amikor hazaengedtek - kezembe nyomta kisfiam anyakönyvi kivonatát és lakcímkártyáját. A TAJ kártya és az adókártya később jött, postán. BUDAPEST, János Hórház
2011. febr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
Szombathelyen is megkaptam mindkettőt a kórházban.
2011. febr. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én mindent megkaptam még a kórházban. Igaz, nem mostanában.
2011. febr. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!