Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 10 ezer ft-ot hogy osszak be...

10 ezer ft-ot hogy osszak be havi élelemre egy 1 éves pici mellett?

Figyelt kérdés
Miket főzzek,hogy kijöjjek belőle?
2011. nov. 7. 14:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
szerintem ennyit nem lehet beosztani, képtelenség, nyilván a kamra sincs otthon dugig tömve, hogy abból egyetek és csak ki kelljen egészíteni friss kenyérrel vagy gyümölccsel mondjuk
2011. nov. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ez lehetetlen! Képtelenség!
2011. nov. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Ebben a baba kajája is benne kell legyen?

Hány felnőtt?

hány hónapot kell ennyiből? Csak ezt vagy többet?


nem irigyellek

2011. nov. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Fiam leginkább már azt eszi amit mi,ritkán kap már üvegeset.Előreláthatólag nem tudom meddig megy igy,remélem csak ebben a hónapban.
2011. nov. 7. 15:00
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
írtó nehéz. Nem számoltam ki, de talán lehetetlen. Mondjuk, tökfőzelék, krumpli főzelék, tészták (diós, hamis milánói(párizsi) lencse, bableves (amellé más talán nem is kell), rakott krumpli virslivel, meg ilyen ételek, bundás kenyér, vajas pirítós, tejbe áztatott kenyér, zsemle. uzsira répa, karalábé (ha megeszi). De ezt tartósan azért nem igazán lehet a kicsi mellett, mert nem egy vitamindús étrend.
2011. nov. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
ennyi pénzből ha jól értem akkor 3-an lennétek.huuu hátt nem egyszerű dolog.de amit főzöl abból is nagyobb adagokat csinálj.pl.gulyásleves bele csipetke elég kiadós,vmi főzelék virslivel,krumplis tészta,sült krumplira tojást ütsz,paprikás krumpli,hirtelen ennyi jutott eszembe.nem lesz egyszerü de remélem azert vmi tartalékod van otthon...kitartás
2011. nov. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

En csak par tippet tudok neked adni. Mi ezeket szoktuk fozni es eleg jol tudunk sporolni:

1 jo nagy darab marha husibol marhahusleves es van maris leves 3 napra. A sargarepat, feherrepat pici kockara vagom hozzavagok egy kis savanyu uborkat, 2 fott tojast es pici zoldborsot keverek bele majonezt es maris kesz 2-3 napra valo majonezes salata (vacsira meg reggelire). A fott hust ledaralom es osszekeverem 1 paradicsom konzervel es ledarat hagymaval ( 2 kozepes fej voros hagyma), pici so, bors bele es beleteszem egy kivajazott tepsibe. Krumplipuret teszek a tetejere (ezzel fedem be) es kis vaj kockakat. Szinten 3 napra eleg es Isteni finom. Hozza szoktam meg parolni repat vagy csak egy sima uborka salatat. Ezek kozul mindenikbol ehet a baba is. Meg is van ebbol 3-4 napra a menu. A masik a grillcsirke. Szinten egy jo nagy csirket megsutsz ggrillcsirkenek. A husi ami marad belolle az meg jo rizottonak. A csirket egy napig a rizottot meg utanna 2 napig esszuk. Pici hagymat megfuttatsz olajon, hozzaadsz egy kicsi gombat, felkockazott sargarepat es belekevered a nagy pohar rizst. Keszitesz csirkehusleves let kockabol es szepen fokozatosan ontod hozza amig meg nem puhul a rizs. Belekevered a csirke husi darabokat es jol megszorod parmezan sajtal. Ha nincs husi csinalhatod zoldsegbol is. Ebbol is ehet a baba. Ezen kivul fozelekhez szoktam sutni bundas kenyeret, virslit (ez sem draga). Mi siman megesszuk 2 napig is ugyanzat a fozeleket. Rakottkrumplit is szoktam kesziteni 2 napra egy kis kolbasszal, paprikas krumpli savanyusaggal... Mi is eppen sporlos hangulatba vagyunk. Nallunk palacsinta nap is szokott lenni es emelle csak egy sima zoldseglevest szoktam csinalni. Ha a tojast mar bevezetted akkor a lekvaros vagy a turos palacsinta nem olyan draga. Neha meg szoktunk fasirozottat is csinalni (egybe megsutve) ez is jo fozelek melle akkar 3 napig is elall a hutobe. Egyik nap esszuk krumpli salataval es utanna 2 napig valamilyen fozelek melle. Szoktam turobol korozottet keverni vacsira meg reggelire, szardinia konzervbol (olcso fajat) szoktam halpastetomot keverni, a pastetom konzervhez hozzakeverek vajat, felapritott fott tojast meg hagymat es igy sok lesz belolle (nagyon finom), tonhal konzervhez hozzakeverek felapritott paprikat es reszet sajtot meg majonezt, megsutok 2 padlizsant es csinalok padlizsan keremet, megfozom a karfiolt kicsit sos vizbe es hozzavagok hagymat es kikeverem majonezzel (kenyerre kenve nagyon finom es tokkel is lehet). Van ugy, hogy sutok otthon pizzat egy jo nagy tepsivel es 2 napig esszuk ebedre. A teszteja egyszeru es teszek ra sok zoldseget meg sajtot.

2011. nov. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
nem irigyellek,ennyi pénz kajára beosztani 3főre,lehetetlen,a kicsinek kell a gyümölcs zöldség....
2011. nov. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ,hogy hogy marad 10 ezred kajára.

Nekünk 16 ezrünk maradt 1 hónapra,3 gyerek,a legkisebb még erősen pelenkás,és a pelust is ebből kell finanszírozni,meg a tisztálkodási szereket-szóval mindenre maradt 16 ropink a csekkek kifizetése után. Család aki segíthetne iszonyat messze van.

Most a legolcsóbb a krumpli,azt szoktunk főzni-krumpli levest,paprikás krumplit.Egyszerű és olcsó kaja a lángos,ha házilag csinálod,csak víz,liszt élesztő és só kell hozzá,meg egy kis zsiradék amiben megsül.Eddig mindent ehet az 1 évesed! Húst nagyon ritkán eszünk,azt úgy szoktuk,hogy csirkeszárnyat veszünk,megfőzzük levesnek,majd a húslevesből kivéve mikor még nem egészen főtt meg átsütjük kis sóval és borssal megszórva. Ami még olcsó és kiadós,az a borsó pöri- nekünk 1 kg borsóból ha főzök,3 evést kiad. Sok rizst eszünk,mert az is olcsó és kiadós. Párolt rizs,hamis kirántottal (lisztből és tojásból némi sóval "nokedlit" csinálsz és azt sütöd meg zsírban a gázon,mintha rántott húst csinálnál). Egy időben sok palacsintát csináltam,vízzel és nem tejjel. Ez is olcsó,3 emberre nem sokat kell csinálni,pirított tészta levessel a palacsinta előtt egy komplett ebéd.

Káposztás tészta is olcsó. Eddig amit felsoroltam,mind eheti az 1 éves gyermeked! Ja,krumpli! Krumplis pitét is sokat csinálok :1 tepsihez alig kell 4-5 szem krumpli. Jól kizsírozott tepsibe szeletelünk krumplit,olyan 2-3 mm-es szeleteket vágunk,beterítjük vele a tepsi alját. Erre öntjük rá a tésztát,úgy,hogy pont ellepje,ami víz só és liszt keveréke,kb olyan állagúnak kell lennie,mint a piskóta tésztának. A tetejére zsírt vagy olajat teszünk,megsütjük. Nagyon finom,egyszerű étel,2 felnőtt és 2 gyerek leves után még hagy is belőle.

Ezt is eheti a kicsid.

Most már nem jut több az eszembe. Remélem segítettem valamicskét!

2011. nov. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Igen,sokat segítettek.Annyira elkeserít ez a helyzet:(
2011. nov. 7. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!