Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 10 ezer ft-ot hogy osszak be...

10 ezer ft-ot hogy osszak be havi élelemre egy 1 éves pici mellett?

Figyelt kérdés
Miket főzzek,hogy kijöjjek belőle?
2011. nov. 7. 14:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Én sokáig csináltam azt, hogy hétköznaponként egy közeli étteremből hoztam minden nap ebédet. 500 Ft-ba került és elég volt hármunknak, akkorát merítettek bele.

Ez heti 2500 Ft és havi 10000 Ft volt.

Volt, hogy hétfőre nem is kértem, mert vasárnap készítettem annyit, hogy ne kelljen. Leves is jutott még a szombatiból is. Ilyenkor havi 8000 Ft-ből megvolt az éttermi rész.


Nálatok nincs a közelben hasonló lehetőség esetleg?

2011. nov. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szoktam csinálni, hogy megveszek egyszerre ilyen marha nagy zsák krumplit (asszem 15 kilós, ebben nem vagyok biztos), és akkor abból számtalan ételt lehet készíteni. Krumplis tészta, krumpli leves, rakott krumpli, krumplisaláta, tócsni, tepsis krumpli, paprikás krumpli, stb. Aztán ami ilyen kimondottan kedvenc spórolós étel, az a sajtos-tejfölös tészta. De pl. szoktam csinálni borsós tésztát is, akkor is, ha nem kell annyira spórolni, mert nagyon szeretjük, de viszonylag olcsó, és laktató étel. Ez úgy néz ki, hogy olajon megpirítok egy kevés vöröshagymát, megszórom pirospaprikával, felengedem vízzel, bele a borsó (én fagyasztottat szoktam), kb. pont annyi, hogy ellepje a víz. Sózom, borsozom, aztán ha megpuhult a borsó, akkor tejföllel és liszttel behabarom. Ehhez főzök ki tésztát (mi szarvacskával vagy nagykockával szeretjük), összekeverem a tésztát és a borsót, és kész is.
2011. nov. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

a nagy zsák krumpli tényleg jó.sokkmindent lehet belőle csinálni. Nekünk havi 10 kiló fogy, 4-en vagyunk rá.

reggeli ötletek:

pirítós, bundás kenyér, tojás, lekváros kenyér, nyomós sajtos kenyér, májkrém, virsli, párizsi, tojáskrém(én csak a főtt tojást tejföllel keverem össze, meg sóval, ma ez volt a vacsi)tejfölből a Dini márkájú szerintem a legfinomabb.850 gr. 500 ft.padlizsánkrém.


ebéd: mi szeretjük a reszelt zöldség levest, lereszeled a répát, zöldséget, olajon megforgatod egy ideig, majd felöntöd vizzel, bele delikát, pirospaprika. Fiam egyik kedvence. tehetsz bele maradég zöldséget, nálunk ma volt 3 szem kelbimbó maradék, meg egy kis karfiol, azt is beledobtuk. CSipetkével fincsi.lebbencsleves, tarhonya leves, farhát leves, csirkenyak leves, borsóleves, vbagy bármilyen zöldség leves. ha van otthon pl brokkolid akkor krumplival megfőzöd összeturmixolod, és kész is egy krémleves.és a krémlevesekbe szoktam tenni pirított szalonnakockát a végén jó izt ad neki.

bármilyen főzeléket tudsz csinálni, több napra, vagy vegyél farhátat az nagyon olcsó(én szeretem)abból tudsz csinálni levest, majd a husit betsezd a sütőbe egy kis krumplival és átsütöd. májas rizotto. mi sokszor csináljuk, hogy paprikás krumpli , majd másnap összetötöm, és kumplistészta lesz az ebéd.spenót, én imádom a káposztás tésztát, sajtos tésztát. de én amikor főzöm a tésztát, a vízbe teszek 2,3 gerezd fokhagymát és úgy sokkal finomabb, meg egy pici szalonnát lepírítok és utánna a tésztát megforgatom benne, sütöm serpenyőbe 1,2 percig, és csak tejföl rá, nagyon finom, fiam imádja.

túróval tudsz csinálni krémtúrót meg bele gyümit. Nálunk nagy sláger a kiwi, fiam nem allergiás az aprómagvasra, ezért most az a manő. banán laktató nekik, alma sem vészes, azt is tudsz neki minden nap adni.

nehéz ennyi pénzből, de kivitelezhető, én azt csinálnám, hogy egész hónapa írnék étrendet, és bevásárolnék rá, így nem veszel "felesleges"dlgot, és max ha aznap nem ahhoz van kedved, akkor tudsz váloztatni.


off: egyik válaszoló írta a karfiol krémet az is nagyon fini lehet, ki is próbálom:-)

2011. nov. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
14%
Sehogy, szerintem ez szinte lehetetlen. Egyébként had kérdezzem meg, hogy kajára nincs pénz, de internet van? (Nem piszkálásból, csak nekem ez olyan furcsa, mert ha nincs pénz, ez az első amiről lemondanék...)
2011. nov. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy a Kérdezőnél ez hogy van,de mi speciel hűségnyilatkozattal köttettük be a netet.- mellesleg nekünk kellett,mert a párom vállalkozásba kezdett... az más tészta,hogy kicsit pofára estünk, miközben a netet fizetni kell amíg le nem telik a hűségnyilatkozat általi idő. Ha már fizeted,használod,mert a különbözetet sem könnyebb kifizetni,mint a havi 3010 ft-ot. ...
2011. nov. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ez azert nagyon kemeny menet lesz.

Megmondom neked oszinten, hogy sajnos nem tudok hasznalhato tanacsot adni, mert akarhogy is szamolom:

ha napi 1 liter tejet es 1 kg kenyeret veszel, akkor is az kb pont 10ezer forintra jon ki, ha egyaltalan kijon. Legalabbis mi haznal vesszuk a tejet, mert olcsobb, az is 150 forint/liter, a tescos kenyer pedig akciosan szokott 170 forint kornyeken lenni.

Es ez meg csak az alap.


Jo dolgokat irtak az elottem valaszolok, de ha valoban csak 10ezer a keret es nem tobb, akkor azokat sem fogod tudni alkalmazni, mert hiaba lesz egy zsak krumpli, max a krumplipure es a hejaban sult krumpli az, amihez semmi mast nem kell hozzaadnod, de az osszes tobbihez meg bele kell pakolnod alapanyagokat, arra meg mar nem biztos, hogy telni fog a 10ezerbol ugy, hogy reggelizni es vacsorazni sem artana azert...

Tenyleg nincs mas megoldas? Nem tud senki sem kisegiteni legalabb egy tizessel erre a honapra?

2011. nov. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Azt írta a kérdező, hogy reméli csak ez a hónap lesz ilyen, tehát ez egy átmeneti helyzet...ha ma rohant volna lemondani a netet, azzal sem lennének előrébb...

De bírom, hogy mindenki mindig egyből ezzel jön.

Ja és a másik, hogy vannak internetezős helyek, plusz, wifi-vel el lehet csípni internetet, ami tök ingyen van...

2011. nov. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Igen,hűségnyilatkozat van a neten,ha lemondanám az több mint 30ezerbe kerülne.
2011. nov. 8. 08:14
 19/20 anonim ***** válasza:
55%

Jajj, ez az internetre persze van pénz dolog mindig kikészít... Idióta...

Na, egyébként nem lesz túl népszerű a válaszom, mert azt tanácsolnám, hogy egyetek kevesebbet (persze csak ti, nem a gyerek). Meg próbálj játszani a csekkel, hátha át tudsz csoportosítani egy kis pénzt.

Mi is így vészeltük át a nehezebb időket. Megértem, nekem már 20-a körül gyomoridegem volt, hogy mi lesz még két hétig.. Volt, hogy kaptunk rokontól pörköltet, de nem tudtam hozzá még tésztát sem főzni hónap legvégén. (Persze ezt gondosan titkoltuk). A gyereknek kenyérrel adtam, de neki amúgy is mindig volt kaja, nem tudom, hogy hogy csináltam, de muszáj volt.

Kitartás, biztos vagyok benne, hogy hamarosan jobb lesz a helyzetetek! Mondjuk én sem hittem annak idején, de már nálunk nincs hó vége, a csépét sem várom annyira, mint a Messiást. Ja, meg zsíroskenyér hagymával, őrölt pirospaprikával. Klasszikus :)

2011. nov. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Kedves 19. Válaszadó!


Nem tudom miért nem lennél "népszerű"

Mikor a válaszod nagyon is ésszerű!! :-)

2011. nov. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!