Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Már nem divat a cumisüveg?...

Már nem divat a cumisüveg? Egyre több helyen látom, hogy már az egész pici babákat is pohárból itatják.

Figyelt kérdés
De már a kórházban is, amikor még haza sem vitték. Anyukák azt mondják, egyszerűbb, mint állandóan mosogatni az üvegeket és könnyebben is fog megtanulni szopni. Ha tényleg igy van, én is pohárból akarom itatni a babámat, ha lesz majd. Vélemény?
2009. máj. 9. 00:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A cumisüveget egészen máshogy kell szívni, mint a mellet, ezért néhány babánál cumizavart okohat. Újszülött kortól jól használható a pohár vagy a kiskanál, a céltól függően.

2009. máj. 9. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%

Én is csak a tápszert adtam két gyerkőmnek cumisüvegből, minden mást pohárból.

Elég borzasztó látvány egy "nagyobb" gyereknél a cumisüveg-mondjuk már egy 2 éves is szánalmasan tud kinézni-vagyis a szülőket minősítem olyankor magamban...

2009. máj. 9. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az első hozzászólóval.

Túlságosan hasonló a cumi és a mell, de mégis különböző. Megzavarja a babaát. Sokaknál előfordul, hogy a cumisüveg után nem akar már "dolgozni" a mellen és abbahagyja a szopást.

A csőröspohárból szopizás, pohárból ivás nagyon különbözik és nem zavarja meg a babaát.

2009. máj. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Az én fiam 11 hós és anyatejes.Szinte soha nem ivott cumisüvegből,még a lefejt tejet sem.Most itthon pohárból ,útközben "csőrös"pohárból iszik!

Azt nem tudom,hogy ezért tanul-e meg korábban szopizni vagy sem,de az tény hogy aki rászokik az üvegre elég nehéz leszoktatni .Persze ez sem mindenkire igaz!És tényleg elég visszataszító,hogy nagy gyerkőcöknek lóg ki a szájából az üveg!

2009. máj. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%

05:56-os vagyok.Semmi rosszat nem írtam, nem értem, miért lettem lepontozva?

...Biztos cumisüveges nagy gyerek szülője volt:) ...

2009. máj. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem még nm látottcumisüveget. 7 hónapos koráig szopott, utána meg csőrös pohárból kapta a tápszert. Most molt 10 hónapos és már egyedül iszik a felnőtt pohárból:)
2009. máj. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom most két éves. Cumisüvegből itta a tápszert és a vizet, teát is. Kb 16 hónaposan megtanult inni pohárból és hipp hopp leszokott a cumisüvegről, nem is kereste, nem volt gond.

Úgyhogy mindig vannak kivételek. Én próbáltam kicsiként itatni pohárból, meg kanállal, de nem sikerült nekem. Lehet én voltam béna. De a cumisüveggel nem volt gond nálunk.

Amúgy én mindig úgy csináltam hogy nagyon figyeltem a gyerekem viselkedését, érdeklődését, mindent magyaráztam, valós magyarázatokkal, nem kitaláltakkal és soha nem volt gond.

Egyedül most az ujjszopizással nem tudok mit kezdeni. De nem erőltetem, előbb utóbb úgy is abbahagyja. A cumisüveget is magától hagyta el.

Pohárból úgy tanult meg inni, hogy volt egy nagy családi összejövetel és volt neki egy nő ismerős aki nagyon szimpi volt neki, és tőle kért inni pohárból. Na onnantól kezve pohár, pohár. Igaz este volt még egy hónapig cumisüveg, de csak addig. Mondjuk előtte is érdekelte a pohár, 8 hós korától magától, de az igazi fordulat itt volt, mert látta és tetszett neki hogy mindenki pohárból iszik.

2009. máj. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Ja és amúgy érdekes volt, mert igaz nem teljes anyatejes volt, hanem kiegészített tápszer kellett. De még így is 7 hónapos koráig szopizott, még azt a kicsit is, és utána cumisüvegből a tápszert.

Kivételes gyerekem van, volt! Mostmár kisördög ő is! :)

2009. máj. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is szeretném majd elkerülni a cumisüveget, de sima cumit sem szándékozunk venni. Persze, vannak olyan babák, akik könnyen elhagyják, de vannak, akik nem. Nem akarok hónapokig azzal bajlódni, hogy hogyan veszem el tőle a cumit.
2009. máj. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!