Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elegem van magamból, gyülölöm...

Elegem van magamból, gyülölöm magam! Miért vagyok ilyen?

Figyelt kérdés
Először is avval kezdeném,hogy 11 éves voltam mikor elárvultam teljesen, anyukám juliban apukám ugyanebben évben szeptemberben halt meg.Anyukám szájából soha egy csúnya szót nem halottam soha megnem ütött.Haláluk után nagynénjémhez anyukám hugához kerültüünk én és a bátyám.Nekik is volt már 3 lányuk.Na itt kezdődik a gond .A nagynénémnek nem számított hogy gyerek vagy felnőtt de rettenetesen csúnyán beszélt .Nem akarok példálózni mert nagyon ocsmányságokat mondott.És ez így ment 11 évig amig elnem jöttem.Na mármost a problémám végül is az,hogy megfogadtam hogy én soha de soha nem fogok csúnyán beszélni a gyerekeimmel.Erre tessék ha felhúz a 4 éves fiam a plafonon vagyok nem bántom de úgyanolyan ocsmány szám van mint a nénémnek tegnap még a 2 éves lányomra is mert hisztizett azt mondtam kis bu.i kurv@ :(:(:(:(:(:(Nem akarom ezt :(És könyörgöm ne oltsatok,mert tudom hogy igazatok lenne ha mondanátok hogy te egy ilyen -olyan anya vagy csak jó nem Hogy szokjak le erről egyre többször fordul elő?:(:(:(Én nem akarom hogy sérültek legyenek a gyerekeim ők az életeim ja és ami kimaradt nem tudok nyugtatót semmit szedni mert van még egy 5 hós aki szopik.A magne b6 nekem semmit nem használ:(
2011. nov. 18. 02:20
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
keress fel egy pszichológust.
2011. nov. 18. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Ja és tűtrtőztesd magad. Nem a gyerekeiden kell kitölteni a bajaidat, meg a rossz nevelésed. Ők semmiről sem tehetnek.
2011. nov. 18. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom hidd el nem azért teszem mert akkor megnyugszok sőt.....:( Este is sírva aludtam el hogy istenem hogy lehetek ilyen hogy mondhatok ilyet egy pici lánynak,de hálát adok azért az égnek,hogy sajnos csúnyán beszélek,de soha nem bántom őket pedig minket szó szerint vertek mindenért.Ezt az egyet hálistennek nem "örököltem."
2011. nov. 18. 04:05
 4/8 A kérdező kommentje:
És még annyi hogy ahogy kimondom rögtön megbánom amugy 32 éves vagyok a párommal 22 éves korom óta vagyok és ha összeveszünk vele is így beszélek utána persze jön a lelkiismeret furdalás meg a többi rossz, van mikor kiborul a bili és ordítok külömböző csunya szavakat és mindig ezt mondja "Hogy egyszer a szád miatt maradsz egyedül a gyerekeket majd látogatom vagy viszem vagy pedig elveszem mert te már nem vagy normális":(És be kell látnom igaza van:(Egy idegbeteg hülye állat vagyok :(
2011. nov. 18. 04:10
 5/8 anonim ***** válasza:

hát itt szerintem nem a csúnya beszéd a legnagyobb probléma. Mármint nyilván azért beszélsz csúnyán, mert így adod ki magadból a rossz dolgokat. Inkább a kiváltó okot kellene valahogy feltérképezni és azt kezelni!!

(Hogy pszichológus segíthet-e benne, azt nem tudom, mostanában folyton rámondják mindenre, hogy "akkor fordulj pszichológushoz" aztán vagy bejön, vagy nem..)

De egyelőre ha úgy érzed, hogy ilyen dührohamot kapsz, akkor mindenképp menj el a gyerek közeléből!

2011. nov. 18. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amikor dühös kezdesz lenni, akkor állj meg egy pillanatra és vegyél egy nagy levegőt.

MagneB6 nekem sem használt. Próbáld ki ezt: Magnézium pezsgőtabletta, C-vitamin porral. Én sokkal nyugisabb vagyok ettől.

Nem lehet, hogy csak kimerült vagy? Beszéld meg a férjeddel, hogy ha módja van rá, menjen el kettesben a nagyobbikkal valahova hétvégén 1napra (reggeltől-estig prgoramra gondolok) Legalább elfárad a nagy :) Te meg pihizz sokat, sétálj, foglalkozz magaddal amennyire az 5hósod engedi :)

Kitartás!

2011. nov. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
Szia! Én egy másik fajta tanácsot tudok, ha esetleg szoktál imádkozni, vagy jársz templomba-de ha nem, talán akkor is segíthet: nekem a gyóntató atya tanácsolta még régebben, mikor én is sokszor csúnyán beszéltem, hogy először is kérjem Mária segítségét, és ha "rámjön", vagz ideges leszek, gondoljam azt, hogy ő hogyan viselkedne, vagy mit mondana-vagy egy női példakép is jó, én pl Árpádházi Szent Erzsébetre gondoltam. És segített! Most biztos kinevet/lepontoz, aki nem hívő, de hátha Te az vagy, és akkor segít!
2011. nov. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon akarsz igen is tudsz változtatni.Tényleg ha a gyerek ófekhúz mennyj ki az udvarra.Gondolj arra hogy nem akarod hogy ő is ilyen legyen.Próbálj rászokni kevésbé csúnyák szavakra.Ha már az ember szájából kicsúszik mérgében vmi az sem legyen durva Pl: hisztérika ....

Kezdésnek, aztán arról is leszoknál.

Nehéz de ha leszoksz, ő sem lesz ilyen.Ha nagymama leszel és hallod majd a gyereked hogy ő is így beszél az unokádhoz, a szíved meg fog szakadni.

2011. nov. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!