Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy magyarázzam...

Mit tegyek, hogy magyarázzam el első osztályos fiamnak, hogy ne foglalkozzon másokkal?

Figyelt kérdés

Pár hete észrevettem nála, hogy megváltozott a viselkedése. Tegnapra végre kiderült mi a baj. Bántják az osztálytársai, mert nem ismer ilyen meg olyan lövöldözős számítógépes játékokat, nevét ne kérdezzétek, nem értünk hozzá.

Őszintén megmondom kisfiam sose ült meg a gép előtt, néha ilyen logikai játékok lekötötték, de nem akartam erőltetni. Ő úszik rendszeresen kicsi ovis kora óta, biciklizik, ugrál, szaladgál. Aktív gyerek. Még játékokkal is ritkán játszik. Eddig mindenki megdícsérte, milyen "életre való" kis kölök. Erre összetörték a kis lelkét szegénykémnek. Most azt hiszi az a valaki, aki lövöldözős meg valami transformerssel játszik. De azt se tudja mi az. Mit tegyek???Mondjátok meg légyszi!

A másik két kis osztálytársa okos telefonnal villog, eddig őt nem izgatták a mobilok, kivéve annyira, hogy mamával akar beszélni az enyémmel. De még nekem sincs ilyen hiper telefonom, nehogymár egy 7 évesnek legyen..minek????És most ez is bántja.

Ennyire maradiak vagyunk? Így elrontottuk a gyereket??Emiatt nem fog tudni beilleszkedni?


2011. nov. 20. 08:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Igazad van!

Egy 7 évesnek tök felesleges okos telefon és számítógépes játékokkal is felesleges játszania.

Meg kell neki mondani hogy míg Józsikát a lövöldözős játék érdekli addig te biciklizel úszol stb...

Senki sem egyforma mindenkit más dolog érdekel és köt le.

2011. nov. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát ezeket ugye elmondtam, de ő most úgy érzi emiatt el van maradva a többiektől :(
2011. nov. 20. 12:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia,szerintem mond neki nyugodtan,hogy játszon a többi gyerekkel,nem létezik,hogy az osztályban csak ilyen kisfiúk vannak.Természetesen az én lányomnak sincs okostelefonja,de még nekem sincs,mégsem csúfolják őt az osztályban.Azért az nem feltétlenül baj,ha egy gyermek ismeri a számítógép egyszerű használatát,mert nálunk pl. elektronikus tábla van az iskolába és azon dolgoznak sokszor a gyerekek.Ez nem jelenti azt,hogy nem értek veled maxilmálisan egyet,bátorítsd gyermekedet és biztosítsd arról,hogy mindig mellette állsz,ezek a dolgok nem feltétlenül fontosak és sokkal többet ér azzal,hogy kiválóan úszik és ezért pl. erős,mint a mesebeli transzformers.
2011. nov. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Valamennyire használni tudja a gépet, billentyűt egeret tudja alap játékokat játszik nagy ritkán, de nem érdekli, szóval ilyen virtuális játékokat nem játszik. Ő mozgékony gyerek, nem igazán tud nekiülni ilyeneknek.

Biztos van hozzá hasonló is a csoportban, csak mivel én nem ismerem őket, így nehezebb. Most jelenleg azokhoz "húz" akik ilyen világot élnek. Gondolom érdekes számára hisz más érdeklődésük van. És mivel elutasítást kapott csúfolódás miatt ő nem kerülni akarja őket hanem tartozni hozzájuk. :(

De egy biztos lövöldözős játékot én nem engedem egy darabig. Egyszereűen nem értem minek kellenek. aztán csodálkoznak az anyukák, hogy tizenéves fiuk késel a suliban mert azt hitte a játékban van. Bár az a baj, hogy az ilyen kis egyszerű gyerekek akiknek más a lényeg azok az áldozatok.

2011. nov. 20. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!