Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi ideig kell biztosítási...

Mennyi ideig kell biztosítási időt szerezni Ausztriában, Németországban, Angliában, ahhoz, hogy ha gyermeket vállalsz kaphasd a gyes idejére a pénzt? Mi a feltétele annak, hogy kaphasd? (lakhely, állampolgárság) Mennyi pénzt fizetnek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 20. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én Németországban szültem. Lakhely kell, én magamnak fizettem a biztosítást, mivel munkahelyem nem volt. Havi 300 eurot kaptam, 1 évig, most már csak a családit kapom, ez 184 euro.
2011. nov. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a férjem is és én is magyar állampolgárok vagyunk.
2011. nov. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hány évig kell fizetni a biztosítást ahhoz, hogy kapjon gyest? Van-e erre valami kritérium? Mennyi a minimális összeg, amit biztosítás gyanánt be kell fizetni?
2011. nov. 20. 16:27
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 évig fizettem, de nem tudom, van-e valami kritérium erre. Ha az illető magának fizeti, akkor elég sok, 140 euro körül van, ha van munkahelye, akkor a fizetésnek azt hiszem, a 15%-a.
2011. nov. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!