Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önkéntes egészségpénztár?...

Önkéntes egészségpénztár? Érdemes belevágni?

Figyelt kérdés
Általában mindig akkor kell fogorvoshoz, nőgyógyászhoz mennem, amikor totál le vagyok égve, ezért úgy gondoltam, hogy ha nem is sokat, de havi 3-4 ezer ft-ot félretennék ilyen számlára, ha menni kell fogorvoshoz, ne legyen gond. Melyik egészségpénztár a legjobb, és miért?
2012. márc. 12. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Eddig érdemes volt, mert amit te betettél annak az állam a 20%-t hozzátette a következő évben, de úgy tudom ez megszűnt. És ez évtől egyre kevesebb mindenre lehet felhasználni. Én pl nem találkoztam olyan nőgyógyászról aki ad egészségpénztáras számlát. Biztos van ilyen is de nem tudom mennyire jellemző.

Mi egyébként MKB-nál vagyunk, de majdnem teljesen mindegy. Szerintem.

2012. márc. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod, hasznos volt, most anyum is azt mondta, hogy jobban járok, ha dobozban gyűjtöm:)
2012. márc. 12. 15:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem csak vizsgálatokra jó ám. Ha babát vársz,(bár nem csak akkor) van néhány fizetős vizsgálat amit elszámolhatsz. Továbbá minden babaápolási szer, légzésfigyelő, mellszívó, pelenka árát visszakaphatod.

Nekünk nagy segítség, mert a munkáltató egészen szép összeget fizet be rá. Így lett a férjemnek gerincműtét után MBT cipője, meg még jó néhány dolog amit másképp nem tudtunk volna megvenni. Nekem a szemüvegem a kontaktlencsém is ebből fizetjük. A picik gyógyszerét, tápszerét, oltásait mind-mind ebből tudjuk fizetni. Tehát én csak ajánlani tudom.

2012. márc. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, ha a munkáltató fizet az jó, de ha magadnak kell fizetned, akkor csak akkor éri meg ha még mindig igaz a 20% adókedvezmény, egyébként olyan mintha perselybe tennéd, de nem mindig használhatod fel, sőt ha nincs kártya elfogadó hely, márpedig egy nőgyógyásznál valószínűleg nincs akkor így is úgy is kp-t kell használnod, számlát kérni, kitölteni egy nyomtatványt, azt postázni és majd kb 1 hónap múlva visszautalják a pénzt. Szóval ezzel nem vagy előrébb, ha épp nincs pénzed.
2012. márc. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én még számlát is hiába kértem a nőgyógyásztól, mert visszaküldte az egészségpénztáram, hogy előbb szerződést kell kötni az orvosomnak velük. Magyarul én magam töltsek le a netről szerződést, kuncsorogjak a dokinak, hogy kössön a pénztárral szerződést, én töltsem ki a papírt, írassam vele alá, aztán majd elszámolhatom a díját. Hát kösz nem. Akkor inkább kifizetem magam. Ezen meg csodálkoznak, de hát miért nem kuncsorgok a dokinak? Hátha. Nem éri meg a hercehurcát. Igaza van anyukádnak, ha nem a munkáltatód fizeti akkor inkább tedd félre egy borítékba magadnak azt a pénzt amit erre szánnál.
2012. márc. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ah, akkor mégsem olyan szuper, mint a mosolygós reklámok. nekem nem a munkáltató fizetné, mert vállalkozó vagyok, tehát én fizetném magamnak :S
2012. márc. 12. 17:41
 7/7 Jeszenszky Attila válasza:

Szerintem rosszul van megközelítve a téma!


Hogy ne járj úgy mint a korábbi hozzászólok. Először kérdezd meg a nőgyógyászodat hogy melyik egészségpénztárral van leszerződve, sőt a fogdokitól is megkérdezheted mindezt.


Szerintem nem mindegy hogy melyik pénztárnak vagy a tagja.


Én pl. biztos hogy mérlegelném azt, hogy a lakóhelyemhez közel melyik pénztár a legaktívabb, ki van leszerződve a legtöbb szolgáltatóval, illetve én úgy tudom - bár ez lehet, hogy pénztár függő hozzáállás - hogy a pénztárnak lehet jelezni, hogy vegye fel pl. a te esetedben a nőgyógyászatoddal a kapcsolatot és szerződjön le.


Ha pénztártag vagy biztos,az szerintem nem olyan mintha malacperselybe dobnád a pénzed, hisz az ott is egy kicsit "dolgozik", illetve továbbra is él a 20%-os max. 100.000 Ft-os adókedvezmény. Ha egyéni vállalkozó vagy, akkor ezt költségként el is számolhatod, de erről a könyvelődet kell kifaggatnod.

2012. márc. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!