Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik régi magyar #nevet...

Melyik régi magyar #nevet adnád a gyerekednek? Vagy melyiket soha?

Figyelt kérdés
2009. jún. 18. 19:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

nekem a Hiador tetszik


Egyik kedvenc férfinevem

2009. jún. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%
Kisfiam Bendegúz, hun-magyar név, állítólag Attila apja volt és a Himnuszban is szerepel. (ez keveseknek jut eszébe, inkább a Bakterház ugrik be...) :)
2009. jún. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
nekem az Endre nagyon tetszik, de Bélát, Gézát, Józsefet, Lajost sose adnék
2009. jún. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Érdekes, hogy az elözö válaszadók, csak fiúnevekben gondolkoztak. Szóval fiúk közül az Attilát én is adnám (ill. adtam volna, sajnos külföldi vezetéknévhez nem igazán illik). Szép még az Álmos is.

A lánynevek közül nagyon tetszik: Emese, Csilla, Csenge.

2009. jún. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

sya!


mi csak és kizárólag régi magyar nevet keresünk a picinek.

A lánynevek közül a Bíborka és az Illangó a nyerő nálunk,

a fiúneve közül a Kászon-Attila kürtöse volt-,a Zétény,a Tétény,és a Vazul versenyzik.


Bár vagy Bíborka vagy Vazul lesz,mert ebben tudtunk csak megegyezni.:)

2009. jún. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Mátyás
2009. jún. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha csak régi magyar nevek közül lehetne választani, akkor ezek lennének (de nem ezek lesznek):


fiú: Endre, Attila, Csongor (az Endre leginkább azért, mert szerintem manapság már igen ritka, és egy nagyon jó barátomat így hívják), Ákos


lány: Zselyke, Villő, Réka, Borka,


De nem fogok ezek közül választani, mert mások a favoritok.


Amiket régi magyar nevek közül soha soha nem adnék azok ezek:


fiú: Ugocsa, Györk, Kerecsen (ez olyan keményen hangzik szerintem), Hunor, Görény, Alpár (mindig az jut eszembe, hogy "alpári"), Géza, Göcöl


lány: Emese (elnézést minden emesétől, nem csúnya név, csak ismerek egy Emesét, aki bolond - a Kispálék számából ismerős lehet, na én őt ismerem is), Csenge, Balaton, Becse, Büvellő, Menyétke, Gyopár

2009. jún. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen: Levente, Csaba, Ákos, Nándor, (Z)Solt

Nem: Ond, Tas, Botond, Bende(gúz), Vazul, Vendel, Géza

És az állatok, színek, növények, term. jelenségek neveit nem adnám, lánynévnél sem. Pl. Sólyom, Eső, Fekete, Fehér, Málna, Eper(ke)

Lány

Igen: Csenge, Benigna (bár alapvetően nem magyar, de Kinizsi Pál felesége volt Magyar Benigna, aki 3 férjet "fogyasztott" el), Boglárka, Dalma

Nem: Csilla(g), Csende, Kinga (ez sem magyar igazán->Kunigunda)

Az újonnan kitaláltak nem nagyon tetszenek, és elég nehéz kiválogatni a (ős)magyar, magyarosított, újonnan képzett,... neveket.

Ha nagyon őszinték vagyunk, a József, Géza, Zoltán,...sem magyar név. :)

Egész terhességem alatt a megfelelő nevet kiválasztani volt a legnehezebb.

Én Zitát szerettem volna, ami szintén nem magyar, de az utolsó magyar királynét így hívták. A párom lebeszélt sajnos.

2009. jún. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszik:

Botond, Bendegúz, Hunor, Zolta, Ernakh, Zétény.

Villő, Szirka, Aisa, Hanga, Helka, Sarolt.

Nem adnám:

Álmos, Előd, Ont, Kond, Tas, Huba, Töhötöm, .....

Ibolya, Aranka, .....


Kisfiam Botond, ha lány lett volna, akkor Villő lenne.

2009. jún. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiamat Csaba Koppánynak hívják! Én mindkét nevet használom. ÉS figyel is mindkettőre, egyáltalán nem zavarta meg. Csaba királyfi - Székely Himnusz ; Koppány vezért, meg szerintem senkinek sem kell bemutatni...

Ha legközelebb is fiam lesz, ő vagy Keve - ősmagyar név: Kő, kövecske a jelentése, vagy pedig Hunor lesz.


Lánynevek közül Aisa tetszik, ami szintén ősmagyar és ajakot jelent vagy pedig a Honora.

2009. jún. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!