Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keresztelő? Hogy is van a...

Keresztelő? Hogy is van a folyamata? Lehet más városban is nem csak ott ahol lakunk?

Figyelt kérdés
Leírnátok hogy megy az a dolog? Jövőre tervezzük a 2 gyereknek a keresztelőjét. Református lesz. Hova kell menni hogy én ezt szeretném idejébe be kell szólni az időpontért vagy ráér majd jövőre tavasz körül elkezdeni az intézkedést? Légyszi írjátok már meg hogy is van!

2012. ápr. 18. 09:18
 1/5 A kérdező kommentje:
és van névválasztás? Vagy csak a keresztény katolikusnál? Vagy ez hülye kérdés ? Nem értek hozzá egyáltalán :)
2012. ápr. 18. 09:22
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányomnak most lesz a református keresztelője. Bár mi falun lakunk a tisztelendő azt mondta elég a tervezett időpont előtt 2-3 héttel szólni. Én 1,5 hónappal előtte egyeztettem vele időpontot, biztos ami biztos.

Teljesen felesleges most elkezdeni szervezni. Még az esküvőt sem szervezik ilyen korán.

Ma áprilisban szeretnéd kereszteltetni, akkor ráér februárban, de leghamarabb januárban erről beszélni.

A választott parókiára kell elmenni, lehet más városban is, főleg ha ragaszkodsz egy bizonyos tisztelendőhöz. A mi lelkipásztorunkhoz a környező nagyvárosokból is kijönnek.

Ez úgy megy, hogy kell két keresztszülő, vallás mindegy kivéve jehova. Elkéred az adataikat, név, cím, vallás, foglalkozás (bár lehet ez sem mindenhol kell már). Kellenek a gyermek és a szülők adatai is. Elviszed a tisztelendőnek, felkéred, időpontot egyeztettek. Az istentisztelet vasárnap 10 órától van, ennek a végén van a keresztelő. A keresztszülők tartják, fejét lelocsolják, gyülekezetet megkérdezik, hogy maguk közé fogadják e. Imádságok. És ennyi.

2012. ápr. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen névválasztás. Húgom is én is reformátusok vagyunk, nincsen külön nevünk, vagy mi.
2012. ápr. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk így megy: (lehetnek helyi eltérések szokások)

Az Úr asztalára kell csináltatnunk egy oázist (fehér virágokból), mivel a padokat nem lehet díszíteni elő virággal. A keresztelő sakramentum, tehát ingyenes. A vasárnapi istentisztelet után, a tisztelendő közli: "És most keresztelőre készülődve énekeljük el a ... Zsoltár 2. versét" Ekkor a szülők, keresztszülők, gyermek kivonulnak az Úr asztalához, megkérdezi a tisztelendő, hogy az Úrnak tetsző módon szeretnék nevelni-e gyermekünket? Igen. A gyülekezet befogadja-e gyermeket a tagjai közé? Igen. Majd a szenteltvizes "medencéhez" kell sétálni, lehajtani a gyermek fejét, lelocsolják vízzel. A gyermeket a keresztanya tartja a karjában. Nálunk ennyi, körülbelül.

Azzal kereszteltesd meg gyermeked, aki szimpatikus, ott ahol szeretnéd, ez mindegy. A református parókiára kell elmenned és beszélned a tisztelendővel. De ez nem esküvő, hogy hónapokkal előtte kell szólni. Elég 3-4 héttel előtt elkezdeni szervezni, ha a tisztelendő nem ár rá úgy is fogja mondani. (Közbejöhet neki esküvő, konfirmálás, vagy akár mi, hisz ő is elsősorban ember.)

Azt hiszem ennyi. Ha van kérdés még, szívesen megválaszolom, ha tudom.

2012. ápr. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
329. zsoltár "Itt állok jászolod felett" 2. verse: "nem éltem még e föld színén"
2012. ápr. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!