Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keresztelő előtt mit kell...

Keresztelő előtt mit kell intéznem? Hol kezdjem? Római katolikus lenne.

Figyelt kérdés

Budapesten tartanánk, márciusban volt 1 éves a kislányom, augusztusban szeretnénk tartani.

Mik a szokások?


2012. máj. 14. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi így csináltuk:

Keresztelő előtt pár hónappal bementünk az atyához (itt van ügyfélfogadási rend - előtte felhívtuk és időpontot egyeztettünk vele).

A megbeszélésen elmondta mi hogy lesz a szertartás alatt, milyen adatokra van szüksége a keresztszülőket illetően, mit kérünk (pl. kisruhát, amibe a gyermek nevét belehímezik).

Semmi extra nem volt tulajdonképpen, csak kiválasztottuk a templomot, megbeszéltük az időpontot, az atya elmondta amit akart, leadtuk az adatokat, és ennyi.

Itt az első gyermek keresztelés ingyenes, így fizetni nem kellett.

De gondolom templomtól is függ ez vagy az, kérdezzetek rá, egeztessetek az atyával az adott templomban.

2012. máj. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi Kőszegen lakunk.Nálunk úgy volt hogy bementem a plébániára és mondtam hogy szeretnénk megkereszteltetni a kislányunkat.Adtak egy papírt amit ki kellett töltenünk és megkérdezték hogy mikor szeretnénk.Keresztelő előtt pedig 1x el kellett mennünk egy megbeszélésre,oda a keresztszülőknek is jönni kellett.
2012. máj. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2.vagyok

És kellett venni egy fehér kis inget meg egy gyertyát.Nem tudom pontosan milyen boltnak hívják itt kimondottan ilyen egyházas dolgok vannak.

2012. máj. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Milyen anyagi vonzatai vannak? Papnak fizetni, ilyesmi?

Én nem vagyok megkeresztelve, meg nem is vagyunk házasok. De a párom megvan és a leendő keresztszülők is.

Ki mit szokott fizetni? Mindent a szülők, vagy van amit a keresztszülők?

2012. máj. 14. 20:36
 5/6 anonim ***** válasza:

2.vagyok

Nálunk fizetni nem kell semmit a papnak.Viszont az kikötés volt hogy a szülők és a keresztszülők meglegyenek keresztelve,elsőáldozás,bérmálkozás minden meglegyen.A házasságra azt mondták hogy az első gyereket megkeresztelik akkor is ha a szülők nincsenek összeházasodva.Na most nálunk eléggé szeret mindenbe belekötni a pap.Nekünk csak polgári esküvőnk van,azért kötekedett hogy miért nincs templomi.Meg mivel a keresztszülők elváltak és akkor még csak együtt éltek nem keresztszülőknek hanem tanuknak írták be őket.Nekem elég nagy a szám,nem féltem ott is kinyittani.Ezért egy idő után megunta a kötekedést.De mikor volt a keresztelő ez a kötekedős pap éppen elutazott valahová így egy másik pap keresztelte meg a kislányomat,ő nagyon rendes volt.Menjél be a plébániára és kérdezd meg nálatok hogy megy.

2012. máj. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

épp akkor utazott el :)))

már híred volt :))

2012. máj. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!