Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kizáró tényező név választásná...

Kizáró tényező név választásnál az, hogy mennyire gyakori?

Figyelt kérdés
Nem sok nevünk van, viszont ami tetszik, illik a vezetéknévhez és a fiunk neve mellett is "jól áll",az eléggé gyakori....nálatok ez kizáró tényező, vagy nem érdekel, akkor is azt adjátok?
2012. máj. 20. 12:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha néztem volna, nem lenne Eszter lányom. Nem néztem, mert beleszerettem ebbe a névbe.
2012. máj. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mi nem néztük. A férjem választása volt, nekem is tetszett. Hát van belőle jó pár, de ez van. (Van második neve is, ha nagy korában nagyon zavarja, ma használja azt.)
2012. máj. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nálunk igen!Nem szerettem volna,ha minden harmadik gyereket úgy hívnák,mint az enyémet.
2012. máj. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nálam kizáró tényező volt, igen. Semmiképpen nem szerettem volna éppen divatos, vagy tucatnevet adni a gyereknek, nem jó érzés az ha pl iskolában egy osztályban 4 ugyanolyan nevű gyerek van. Én már csak tudom, mert mi anno 4-en voltunk Andik az osztályban, és voltak tanárok akik az egyszerűség kedvéért megszámoztak minket, Andi1, Andi2...

Biztos találnál te is egy különlegesebb nevet ami illik a vezetéknévhez.

2012. máj. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt kizáró tényező. Senki nem halt még bele abba, hogy van pár druszája. Én Éva vagyok, a gimis osztályomban 4-en voltunk ilyen névvel. Nem érdekelt különösebben, és semmi kihatása nem volt az életemre, pedig még a vezetéknevem is tucatnév.
2012. máj. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Mi nem akartunk túl gyakori nevet, már csak azért sem, mert a vezetéknév is olyan, amiből rengeteg van.
2012. máj. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én sokat gondolkoztam ezen, de végül úgy döntöttünk, hogy maradunk a tucat névnél. Aztán halálra idegesített, hogy mindenkinek az a neve, mint a fiúnknak.

2 évvel később ugyanezt eljátszottuk lánynévvel is, és most szintén idegesít, hogy maradtunk a gyakori névnél...


Nagy pech, hogy pont azok tetszettek :(

2012. máj. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A mi vezetéknevünk nagyon gyakori. A kislányunk neve nem volt benne az elmúlt években a "Top 100-ban". A kisfiúnké igen, az első 20-ban benne van, de a környéken nem gyakori, így nem gond.
2012. máj. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálam NEM. Irtó nagy baromságnak tartom, ha valaki szeret egy nevet, de nem adja, mondván "jaj ilyen másnak is van." Sznobizmus, nem szeretem az ilyet. A gyerek nem a nevétől fog kitűnni, hanem a jellemétől. Hiába ad valaki a gyerekének Hipoxilonifónia nevet, csak mert olyan baaaaromira különleges és senki másnak nincs, ettől nem lesz a gyereke sem több, sem kevesebb a többinél. Maximum idiótább neve lesz.
2012. máj. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem. Kisfiam neve benne van a Top 20-ban valahol, egyáltalán nem zavar. A kislányomat pedig Annának hívják, ez örök klasszikus, népszerű volt száz éve is, most is, és valószínű pár évtized múlva is így marad. Legalább időtálló. :)

Nekünk sem volt soha szempont, hogy "jaj, csak nehogy valaki mást is így hívjanak."

2012. máj. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!