Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keresztelő ha a keresztszülő...

Keresztelő ha a keresztszülő nincs megkeresztelve?

Figyelt kérdés
Volt más is így vele?Anyósom mindenképp férjem testvérét szeretné babánk keresztapukájának,de sógorom nincs is megkeresztelve.Jó a pap nem kérné a keresztlevelet,de ez így mégse jó.Nem?Hogy oldjuk meg?
2012. máj. 23. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk csak az lehetett keresztszülő, aki bérmálkozva volt. Az nem volt elég, ha csak keresztelve volt. Bár vannak helyek, ahol a pap nem ragaszkodik ennyire hozzá. Egyébként ne az legyen a keresztszülő, akit a nagymama akar, hanem az, akit a szülők:)
2012. máj. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Én keresztszülő vagyok, de nem vagyok megkeresztelve. A pap megengedte, nem is érdekelte (görög v római katolikus, már nem is tudom).

A keresztfiam szüleit meg azért nem érdekelte, mert nem akarják vallásosan nevelni a gyereket, igazából csak a nagyszülők miatt lett megkeresztelve.

2012. máj. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

2.vagyok

Amúgy miért anyósod akarja kijelölni a keresztapát??? Ez a ti dolgotok!

2012. máj. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom keresztszülelei az én öcsém és menyasszonya (nincs megkeresztelve) lettek.

Na mondjuk a pap meg a nagybátyám... :-D

Szerencsére elég rugalmas, jó felfogású ilyen esetekben is.

Ő azt mondta, hogy nem baj, ha nincs megkeresztelve, csak annyi, hogy akkor öcsémet írja be elsőnek. Ennyi.


Viszont tényleg az legyen a keresztszülő, akit Ti szeretnétek!

2012. máj. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kérdés az, hogy ez nektek probléma-e. Eredetileg a keresztszülő feladata, hogy a gyereket a keresztény hitre nevelésben segítse.


Gondolom azért a papnak is megmondjátok, hogy nincs keresztelkedve a "kiszemelt". Ha neki így is megfelel, és nektek is, akkor semmi akadálya, de ha csak el akarjátok sumákolni, akkor az nem tisztességes.


Szerintem kérdezzetek rá a papnál, és ha nem lehet, hát anyósnak is bele kell törődnie.

2012. máj. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

Én sem vagyok megkeresztelve, úgy lettem keresztszülő.


A keresztény úton való nevelés is az alapigazságokat tartalmazza, azaz becsületes, igaz emberré segítsük azt, aki ránk van bízva. 16 évesen lettem keresztanya, gondolom, ha valami link alak lettem volna, nem engem kérnek meg az unokatesómék, hogy legyek a keresztanyja a gyereküknek. 19-20 éves voltam, mikor már 1 hétre elengedték velem a keresztlányom, pedig 60 km-re lakunk egymástól.


A keresztlányom öccsének keresztény emberek a keresztszülei, a keresztelőn látták utoljára, meg tavalyelőtt a 8.-os ballagására küldtek neki egy gratuláló lapot egy Toffifivel.


Az Ember, így nagy betűvel, nem feltétlenül a keresztségben dől el.


De úgy érzem, neked nem kimondottan a keresztlevél hiánya a probléma. Bár megértelek, ha nem akarsz haragot, ezért legális indokot keresel.

2012. máj. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a református fiamnak református keresztszülei vannak. Szintén reformátusnak keresztelt kislányom keresztapja r. katolikus, keresztanyja baptistának vallja magát, de nincs megkeresztelkedve. A pap nem kérdezte, én meg nem mondtam. Viszont azt kérték, hogy az anyakönyvbe legyen beírva református keresztszülő is, szóval papíron beirattuk a fiam keresztszüleit is. A lányom keresztszülei imádják a kislányt, úgy gondolom, ez elég. A keresztény nevelésben én és apuka leszünk illetékesek.
2012. máj. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nálunk is a sógorom lesz, én se őt akarnám, de anyós nyomja, férjem meg nem áll ellen.

cserébe az én választásom a keresztanya (gondolom, ill ha anyós nem így gondolja, akkor majd megtudja tőlem)

csak az a szar, hogy nekem csupa fiú barátaim vannak, így nem tudok senki közelálló lányt....félek így ott is kitalál vmit anyós...

együttérzek

2012. máj. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Katolikusoknál számít. Én keresztszülő vagyok, de papíron csak tanú, mivel nem vagyok megkeresztelve. De az hogy tanú lehettem is csak a pap jóindulatán múlott.
2012. máj. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Velletto válasza:
31%
Tetováltass a hátára egy keresztet Jézussal együtt az elég meggyőző lesz még a pap számára is.
2012. máj. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!