Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoktatok vitázni/veszekedni...

Szoktatok vitázni/veszekedni a gyerekeitek előtt?

Figyelt kérdés
Mi a férjemmel szoktunk, és emiatt lelkifurdalásom van. Egyébként nincs gond a kapcsolatunkkal, mert nagyon szeretjük egymást, de mindketten olaszos vérmérsékletűek vagyunk. Összezörrenés után persze mindig kibékülünk, de bánt, hogy a gyerekek látják, ahogy "egymásnak esünk". :(
2012. aug. 25. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk eddig kétszer fordult elő. Most 16 hós a kicsi. Az utolsó nemrégiben volt. És a baba nagyon kiborult, utánozta a "hisztimet". Sajnos én is a hirtelen haragú vagyok, ha valamin kiakadok, nehezen kontrollálom magam, de ez után az eset után nagyon visszafogom magam. Vagy 10 percig nyugtatgattuk.
2012. aug. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

ha nem fajul el a vita, szerintem nincs gond azzal, ha a gyerek is tanúja, abban az esetben, ha látja a megegyezést, kibékülést is a végén. Ez is egy tanulási folyamat, megtanulni, hogy lehet kulturáltan vitázni, megegyezni. Jó, ha van róla tapasztalata.


Természetesen nem az üvöltözős veszekedésekre gondolok.

2012. aug. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Üvöltözni, kiabálni nem szoktunk, inkább heves vitának mondanám a legdurvábbat is, de előfordult már, hogy el is sírtam magam.
2012. aug. 25. 15:01
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem valahol ez természetes dolog


ha titkolnátok és és mondjuk odáig fajulna h váltok

akkor a gyerek még jobban kiborulna -- mert h nem volt előjele -- olyan szépen megvoltak a szüleim akkor miért????


másik ha azt látja h ki is tudtok békülni az építő jellegű a gyereknek is

megtanulja h ha van is konfliktus akkor azt meg lehet oldani is

lehet h ti kiabáltok egymással de ha a végén tudtok nevetni akkor a gyerek is érzi h nem volt ez olyan nagy dolog


én is szoktam veszekedni a párommal volt h a gyerekek előtt, de elmondtam neki ez még nem a világ vége oksa kiabálunk egymással de a végégre mindig megoldjuk a dolgot szal nem kell annyira komolyan venni

elvégre ti is veszekedtek egymással nem ?

és 10 perc és megint együtt játszotok :-)

2012. aug. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A nyugodt hangulatú vita (jobban mondva eszmecsere) még hasznos is lehet, de az indulatos veszekedés mindenképpen rossz. Viszont a gyerek azt is megérzi, ha nem előtte veszekedtek :-s

Próbáljatok olaszos veszekedés helyett példamutatóan vitázni. Azzal nem lehet baj, főleg, ha a végén megegyezésre tudtok jutni. Ezt fogja mintaként beépíteni a gyerek saját repertoárjába is.

2012. aug. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Nyilván mi is szoktunk nagyritkán hevesen vitázni a férjemmel, de megpróbáljuk elkerülni a napközbeni "kitöréseket". Az sem jó, ha lenyelsz mindent, és estig hurcolod magaddal a feszültséget, de lehet középutat találni! :-)))

2012. aug. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szoktunk. Én vagyok a temperamentumosabb, és nem mindig tudom visszafogni magam.

Elvileg nem szabadna gyerek előtt veszekedni, de a nézeteltéréseket meg azonnal tisztázni kellene...na ez szerintem egy átlag, bébiszittert nélkülöző háztartásban kivitelezhetetlen.

Nekem szerencsére nem érzékenyek rá a gyerekek, de ha nagyon belelovalom magam, a 2,5 éves fiam is elkezd "kiabálni" vigyorogva, akkor azért észreveszem magam:)


Én amúgy így nőttem fel, nekem az apukám nagyon kiabálós volt, de igy 30 évesen már immumis vagyok rá. Ez valahol jó is, a barátnőm pl két nap után felmondott egy munkahelyen, mert a főnök nem volt az a babusgató típus, és ő nem bírta a kiképzést. Én valószínű vígan dolgoztam volna a pali mellett, engem nagyon nem hat meg, ha erősebben szólnak rám, nem rágódom rajta napokig.

2012. aug. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Volt már rá precedens... Nem vagyok büszke rá én sem. Mi is imádjuk egymást,ezt a lányok is látják,s türelmesen várják,az,amiből kifolyólag a veszekedések vannak.
2012. aug. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

az én szüleim napi rendszerességgel üvöltöznek, kiabálnak velem és egymással is...

higgyétek el meg lehet szokni aki ebben nő fel annak fel se tűnik h megint veszekedés van...

azért nem azt mondom h ez jó a gyereknek, de nem fog belehalni...

17/L

2012. aug. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!