Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire ítélné el a mai...

Mennyire ítélné el a mai társadalom azt a nőt, aki szülés után árvaházba vagy örökbeadná a szellemileg fogyatékos gyerekét?

Figyelt kérdés

A sok szűrővizsgálat nem mutatott ki semmilyen rendellenességet, mégis fogyatékos gyereke született a nőnek. Nem akarja megtartani, mert úgy se tudná úgy szeretni, csupa nehézséggel és lenézéssel járna az egész, hogy ő csak egy fogyatétkost tudott összehozni.



FIGYELEM! Ez csak egy elméleti kérdés!


2012. szept. 26. 16:40
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
79%

A társadalom elítélné, mert mindenkit elítél. Nem vagyok pesszimista, de ez van szerintem.

Egyébként, amit írtál... szeretnéd-e 30 évesen is... Bár okoskodok, nincs beteg gyermekem, hála a Jóistennek... De úgy vélem, nagyobb lenne a szeretetem felé, mint a szégyenem, a csalódottságom és a bánatom, ha továbbadtam volna egy másik helyre. Nem tudnék megbirkózni vele lelkileg. Mert az a gyerek nem meghalt, hanem él és segítségre van szüksége. Hiába "nincs már életem" utána, ezt kaptam, kész. Szerintem így állnék hozzá.

Fú bakker, azért elgondolkoztam a kérdéseden.

De a társadalom elítélné, ha örökbe adná és teljesen érdektelen, semleges lenne, ha nem. Sajnos ezt tapasztalom más területen.

2012. szept. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha már nagyon nem szeretne gondoskodni róla,akkor inkább adja be valahova,mint hogy annyira nem foglalkozik vele,ahogy sokszor hallani ilyen esetekről...


Üdv:3 lányos,21hkm

2012. szept. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Na jó de ki fogadja örökbe ha a vér szerinti szülei is teherként élik meg.
2012. szept. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Megértem,én vállalom azt az elméleti véleményem(ha bennem növekedne lehet hogy nem így érezném)hogy nem tudnám alárendelni az egész életem egy beteg fogyatékos embernek,DE számítana a súlyosság is!Azon viszont ledöbbentem még elméleti síkon is,hogy lenézéssel járna,meg hogy "csak" egy fogyatékost tudott összehozni,jelzővel illetne bárki egy olyan embert aki erő felett,szeretetben ápolja magatehetetlen,sérült gyermekét!!!Én személy szerint tisztelem akinek van ereje,hite,szeretete ehhez!Ez társadalmi elvárásból nem megy,ehhez több kell.Nagyon sajnálom akinek ilyen döntést kell épp ésszel meghoznia.Döntésemben biztos hogy szerepet játszana,van e már gyerekem,milyen az anyagi helyzetem,stb is.
2012. szept. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Nagybátyámnak fogyatékos gyereke van. Ők vállalták, és míg bírják nevelik. nem ítélem el őket és akkor sem ítéltem volna el ha beadják intézetbe. Rettenetes látni ahogy nő de mégsem fejlődik, örök baba marad. Fájdalmas belegondolni mijen élet az ahol örökké egy másik embertől függ az élete, és nem is tudja hogy ennek nem igy kell lennie.

Én, bárki bármit mond, elítélés ide vagy oda, ha egyszer beteg gyerekem lesz, és ez kiderül időben elvetetem, mert nem lesz senki rajtam kívűl aki tehet érte valamit, és a lehető legjobb dolog szerintem, ha nem kell szenvednie egy olyan világban ahol nem tud boldogulni.

Ha születése után derül ki a baj akkor amíg van erőm, és tudom gondozni megteszem, mert egy anya akkor is anya.

2012. szept. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
83%
14 es vagyok.Nem venne senki örökbe egy beteg(tényleg beteg)babát.Megfelelő intézményben ápoltatnám,támogatnám a kezelését.
2012. szept. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
72%

Ritkább eset az, hogy tényleg olyan helyre születik ilyen gyerek, ahol nem vállalják.

És ha te szülnéd meg, beleroppannál, ha otthagynád. A hormonjaid olyan erősen dolgoznának, hogy nem bírnád letenni sem, nemhogy átengedni idegennek.

Igen, nehéz. De könnyebb abban a tudatban élni, hogy sorsára hagytad a saját véredet?

2012. szept. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
90%

A beteg gyerek is 9 hónapig benned van, ha tudod, ha nem, hogy beteg, ez egy nagyon szoros kötődés.

Kevesebb gyerekről mondanának le emiatt a szülők, mint hiszed.

2012. szept. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
32%
Semennyire. Természetes, ha beadják az ilyen gyereket a megfelelő intézetbe.
2012. szept. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
86%

Megemelem a kalapom azok előtt a családok előtt,akik beteg gyermeket is fel tudnak nevelni,hogy van elég lelki erejük hozzá.Minden tiszteletem az övéké.

Nekem is van egy 10 hós kisfiam,aki szerencsére egészséges.

A terhességem alatt eszembe jutott párszor,mi lenne ha beteg lenne?

Úgy éreztem,hogy én nem tudnék beteg gyermeket nevelni,de ugyanakkor azt sem tudtam elképzelni,hogy "túladok" rajta.

Szerintem borzasztó nagy teher mind a két döntés és a mai napig nem tudom,hogy én mit tennék...

De nagyon bízom benne,hogy soha,de soha nem kell ezen gondolkoznom.

Egyébként meg az olyan szülőt,aki lemond a beteg gyerekről,azt ne ítélje meg senki!!!!!!!

Aki nem tudja milyen lehet,az fogja be a száját és ne bántsa az ilyen szülőt és az ilyen gyermeket,mert azt hiszem mind a szülőnek és mind a gyermeknek borzalmas lehet az ilyen élet...

2012. szept. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!