Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldi állampolgárnak...

Külföldi állampolgárnak mindenképpen kell igazoló okmány arról, hogy máshol már nem házas, ha házasodni szeretne?

Figyelt kérdés

Sima önkormányzati házassághoz is szükséges?Két és fél éve vagyunk együtt a párommal.Eljegyzés már megvolt,úton van a baba.Szeretnénk megesküdni még a baba születése előtt,mégha csak önkormányzati is lenne.Jövőévben megyünk csak hozzájuk,csak akkor tudná megszerezni a papírokat,ami azt igazolja,hogy nincs házassági viszonyban máshol.Nincs semmi megoldás tényleg?

20 hetes kismama


2012. okt. 1. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Az önkormányzat hivatalból lekéri abban a percben a hajadonsági okiratot, amikor betopogsz, hogy esküvőt szeretnél.

Ez az első lépés. Ha ez nincs rendben, akkor elutasítanak, tehát nem jöhet létre az esküvő.

2012. okt. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Első: Külföldi állampolgárnál nem. Neki be kell mutatni.

Mégis honnan tudnák itt, Magyarországon, hogy XY valamilyen állampolgár a saját országában nem házas-e?

Egyértelmű, hogy igazolni kell.


Kérdező: sajna akkor meg kell valakit kérnetek, én is úgy csináltam, hogy megkértem a barátnőmet, faxoltam neki meghatalmazást és küldtem pénzt.

2012. okt. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem kulfoldi a ferjem (angol) es Magyarorszagon hazasodtunk. Neki kellett az igazolas. Szemelyesen ment be erte es ha jol tudom akkor van ervenyessegi ideje is (bocsi erre mar nem emlekszem pontosan de talan 60 nap?) Ez az ido alatt kell megkotni a hazassagot. Tehat vigyzni kell az okmany lejarati idejere is. Nekunk le is kellett forditani es hitelesiteni kellett a leforditott okmany magyar peldanyat.
2012. okt. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp kell. Ha szerencsés országból származik a párod, akkor 1 perc alatt megkapja az igazolást. De kezdjétek el gyorsan intézni, mert olyan magyar bürokrácia van, hogy...(saját tapasztalat)
2014. márc. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!