Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor kezdett el énekelni a...

Mikor kezdett el énekelni a gyereketek?

Figyelt kérdés
Az enyém még nem tud beszélni (16 hónapos), de visszadúdolja amit például furulyáztam neki. Ez általános, más babák is csinálják?

2012. okt. 25. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Fiú vagy lány?

A fiam 2 éves, befogta a számat, ha énekeltem neki. Mostanában kezdte el mondani! a dalok szövegét. Konkrétan még soha nem énekelt.

2012. okt. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fiú. Sokat énekelek neki és a zene is egész nap megy nálunk, van aki dobol a családban, de igazi zenei tehetség nincsen. Sokszor veszem észre, hogy dúdolgat dallamokat, szeretném hinni, hogy őstehetség, de nem tudom más babák milyenek.
2012. okt. 25. 21:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy rokon kisfiú is így volt, nem tudom pontosan mennyi idős volt, nem beszélt még ő sem, de dúdolt, és felismerhetően.

Az ikerfiaim ennyi idősen nem dúdoltak, de imádták a zenét, és ezerrel rázták a popsijukat rá.

Lányom 4 éves, szereti a zenét, jó a ritmusérzéke, viszont a hangja...az alapján amit most hallok,tuti nem lesz kórustag. :-)

Oviban dolgoztam, volt akkor ott egy kiscsoportos kislány, és gyönyörűen, tisztán énekelt, de nem ovis dalt, hanem akkori slágereket, amik a rádióban szóltak. Csodaszép hanja volt. Hogy ez mennyire általános, azt nem tudom.

2012. okt. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

A fiam 5 éves, nem igazán hallom énekelni, dúdolni sem.

A lányom kettő múlt, szeptemberben kezdte a bölcsit, itthon énekelgetett előtte, de mióta bölcsibe jár, mindennap valami újat hoz haza. Nagyon szép a hangja, és tiszta is.

A zenebölcsis nevelőnő mondta, h igen ritkán találkozott ilyennel, és hogy érdemes lenne foglalkozni vele zenei téren.

Mivel anyagi lehetőségünk nem igazán van, ő viszi magával, minden csoportba a foglalkozásokra és pluszban is foglalkozik vele (15-20 percet, ha a gyereknek is van kedve hozzá.) Most októberben 2000 forintot adtunk neki.

2012. okt. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

19 hónapos a lányom és néhány hete vettük észre, hogy "énekli" az egyik mesének a főcím dalát, ami a JimIam csatornán megy. Először nem is értettem, hogy mit mondogat szépen ritmusosan, aztán mikor bementem a szobába, láttam, hogy ez a mese megy és azóta is mindig "énekli", ha hallja. Meg az Old McDonald dalt ha éneklem, akkor velem énekli, hogy iá-iá-o. :D

Én is sokat énekelek neki. Van egy xilofonja és azon is elég sokat "játszunk", imádja a zenével kapcsolatos dolgokat.

2012. okt. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
14 hónapos a fiam és nagyon muzikális. Egész piciként is próbált velem "énekelni", azóta is csinálja. Most már felismerhető, amit énekel.
2012. okt. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Megint előző vagyok. A lányom is énekelt kb. 1 évesen, de ő nagyon jól beszélt akkor már. Viszont befogta a számat, ha énekelni akartam neki, ahogy az egyik válaszoló is írta, hogy ő is így járt. :)
2012. okt. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!