Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a fiam 6 hónapos korában...

Ha a fiam 6 hónapos korában visszamegyek dolgozni, milyen támogatás jár? Gyes/Gyed? Mert a Gyed az ugye jár, ha 1 éves kora után megyek vissza.

Figyelt kérdés
2009. aug. 20. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:
18%

Mivel gyes mellett nem lehet dolgozni, így csak gyed, de akkor ha visszamész le kell mondanod a gyes-t és kérvényezni a gyedet.

A kérdésedből úgy tűnik, még nincs meg a babád. Miért akarsz visszamenni? Az én fiam 7 hónapos, de beleszakadna a szívem, ha egész napra nélkülöznöm kéne. És hogyan fogod szoptatni? vagy eleve nem is akarod?

2009. aug. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a GYED mellett nem lehet dolgozni.

Ha visszamész dolgozni- lehet részmunka idő is- , de már 8 órában is lehet, akkor csak a GYES jár.

2009. aug. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Na meg persze a családi pótlék, ami ettől független.
2009. aug. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló tökéletesen összekeveri a gyed és a gyes fogalmát. A GYED mellett nem lehet dolgozni és az jár elvileg a gyermek 2 éves koráig. Ha a gyermek 1 éves kora után mész vissza dolgozni, akkor is csak GYES-t kaphatsz csak, a GYED-et le kell mondanod.


Ezért:


1997. évi LXXXIII. tv.:


„42/C. § Nem jár a gyermekgondozási díj, ha


a) a jogosult bármilyen jogviszonyban díjazás - ide nem értve a szerzői jog védelme alatt álló alkotásért járó díjazást - ellenében munkát végez, vagy hatósági engedélyhez kötött keresőtevékenységét személyesen folytatja [...].”

2009. aug. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na nem értem, szerintem az első is ezt irta. De akkoris a kérdés az, hogy a 6 hónap után mi jár, ha vissza kell mennem dolgozni... Esetleg erről tudna valaki valamit?
2009. aug. 20. 20:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha van munkahelyed és jogosult vagy,akkor először 168 napig TGYÁS-t kapsz,utánna a gyerkőc 2 éves koráig jár a GYED,2 éves kora után 3 éves koráig GYES.

GYED alatt nem lehet dolgozni,GYES alatt lehet.Ha van ki vigyázzon a gyerkőcre és jogosult lennél a GYED-re,de visszamész dolgozni,csak GYES-t igényelhetsz.Vissza kell mondanod a GYED-et.

Remélem érted.

2009. aug. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, asszem értem :)
2009. aug. 20. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!